23.06 godz. 18:35, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
3 : 2
( 1 : 0 )
Skład: Wilkiewicz, Kuś, Wieczorek, Wieczorek, Cynar, Kuźniewski, Rył, Sokołowski
Skład: Filip, Bąk, Pieśniewski, Kordas, Bąkowski, Stopa, Żołdak
27' Marcin Sokołowski
36' Andrzej Cynar
19' Michał Bąkowski
24' Michał Bąkowski
38' Michał Bąkowski
Zawodnik meczu: Michał Bąkowski (Bohater Zawsze Ostatnich, najaktywniejszy zawodnik tego spotkania! Nie do powstrzymania przez defensywę rywali, co znakomicie obrazuje ustrzelony hattrick.)

Starcie dwóch ekip, które są pewne utrzymania w drugiej lidze. Jesienią w pierwszej lidze górą była Velica, która wygrała 3:1, po golach Wieczorka i Cynara. Czy ci dwaj zawodnicy ponownie będą trafiać do siatki, czy może z goli cieszyć się będą Kot, Stopa i Tomczak? Przekonamy się już za parę godzin.

1' W bramce Zawsze Ostatnich nominalny obrońca Krzysztof Filip.
3' Uderzenie Wojciecha Wieczorka z problemami broni Krzysztof Filip.
5' Strzał głową Marcina Sokołowskiego bez trudu chwyta goalkeeper "Outsiderów".
7' Świetna wrzutka Michała Stopy do Tomasza Żołdaka, lecz to uderzenie głową okazuje się niecelne.
9' Kąśliwe uderzenie sprzed pola karnego Wojciecha Wieczorka o centymetry mija bramkę ZO.
11' Bardzo nieudana próba z dystansu Sokołowskiego i futbolówka o metry przelatuje nad poprzeczką.
13' Kapitalna interwencja Bartłomieja Kusia, który na rzut rożny paruje uderzenie Tomasza Żołdaka.
15' Jak narazie spotkanie na remis, bowiem żadna z ekip nie potrafi "znaleźć" sposobu na dobrze dysponowanych goalkeeperów.
17' Indywidualna akcja Michała Stopy kończy się niecelnym uderzeniem zza pola karnego.
19' GOL! (1-0) - Po dograniu Arkadiusza Całki bramkę zdobywa Michał Bąkowski, który tylko dokłada nogę i futbolówka wpada do siatki!
22' Nieudany strzał z pierwszej piłki Marcina Sokołowskiego i mamy aut bramkowy dla Zawsze Ostatnich.
24' GOL! (2-0) - Indywidualna akcja Michała Bąkowskiego kończy się precyzyjnymy strzałem zza pola karnego! Już dwoma bramkami z Velicante prowadzą Zawsze Ostatni.
26' Bez problemów uderzenie Kuźniewskiego chwyta Filip.
27' GOL! (2-1) - Za sprawą trafienia Marcina Sokołowskiego "Velica" "łapie" kontakt z rywalem. Asystę przy tym trafieniu odnotowuje Jacek Wieczorek.
29' Wprost w dobrze ustawionego Krzysztofa Filipa z dystansu trafia Wojciech Wieczorek.
31' "Na raty" uderzenie Tomczaka chwyta Kuś.
33' W dogodnej sytuacji niecelnie uderza Jacek Wieczorek i grę rozpocznie goalkeeper "Outsiderów".
35' Bardzo wysoko nad bramką przelatuje strzał z dalszej odległości Paweł Pieśniewski.
36' Z rzutu wolnego w goalkeepera trafia Wojciech Wieczorek.
36' GOL! (2-2) - Niepewność goalkeepera wykorzystuje Andrzej Cynar, który precyzyjnym uderzeniem doprowadza do wyrównania.
38' GOL! (3-2) - Po minięciu bramkarza piłkę do siatki pakuje Michał Bąkowski.
40' Koniec spotkania.

Za sprawą tego zwycięstwa ZO umocnili się na siódmej pozycji w ligowej tabeli i także na tym miejscu zakończą wiosenne zmagania. "Velica" niemrawy sezon kończy porażką, a to oznacza miejsce tuż nad strefą spadkową (10 lokata, bowiem "Pasy" mają gorszy bilans meczu z Azzurrobianco). Dla obu ekip był to ostatni mecz w sezonie wiosna 2016. Za wspólnie spędzone chwilę serdecznie dziękujemy i zachęcamy do udziału w nastepnych edycjach ligi Wrocbal!