Skład: Sirek, Łukowiak, Kalman, Burzmiński, Rainczuk, Aniołek, Badora, Łukowiak
Skład: Janowicz, Lipski, Domaszewicz, Drozd, Hopej, Sadowski, Juszczak
40' Michał Aniołek
2' Daniel Drozd
4' Daniel Drozd
35' Daniel Drozd
40' Arkadiusz Domaszewicz
Zawodnik meczu: Daniel Drozd (Daniel odznaczał się ogromną aktywnością przez całe spotkanie. Wszędzie było go pełno. Drozd spotkanie z Nakacu zakończył ze zdobytym hattrickiem. )

Do meczu, który rozegrany zostanie chwilę później bez żadnej presji może podejść Elektrotim. Zespół Michała Janowicza uplasował się dokładnie w środku stawki i nie grozi mu ani spadek, ani awans. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja jego rywala - F.C. Nakacu. The Blues znajdują się w strefie spadkowej i tracą punkt do pierwszej bezpiecznej lokaty. Jeśli chcą pozostać w drugiej lidze muszą pokusić się o zwycięstwo, bo remis może okazać się niewystarczający do utrzymania. Czy Michał Aniołek i Marcin Burzmiński znajdą sposób na pokonanie Patryka Juszczaka? A może to Adrian Kalman częściej będzie musiał schylać się do siatki i F.C. Nakacu dołączy do grona trzecioligowców?

2' (1:0) - Szybka akcja Elektrotimu i piłkę do siatki pakuje Daniel Drozd. Jest to rzecz niebywała, ponieważ "gospodarze" grają w pięciu.
3' Na boisku meldują się spóźnieni Arkadiusz Domaszewicz i Gustaw Sadowski.
4' (2:0) - Zabójcza kontra "biało-czerwonych". Tomasz Hopej idealnie do Drozda, a ten płaskim strzałem przy słupku pokonuje Jarosława Rainczuka.
5' Drozd do Domaszewicza w pole karne, a ten piętką uderza w słupek!
6' Boczna siatka po strzale Sadowskiego.
10' Słupek po technicznym strzale Drozda.
11' Płaski strzał Michała Aniołka sprzed pola karnego i intynktownie nogami interweniuje Patryk Juszczak.
14' Domaszewicz zgrywa piłkę do Drozda, a ten oddaje natychmiastowy strzał z pierwszej piłki, który przelatuje mija bramkę Nakacu.
16' Krzysztof Łukowiak pograł z Marcinem Burzmińskim i ten pierwszy zakończył akcję strzałem, który instynktownie na róg zbija Juszczak.
18' Uderzenie Burzmińskiego z główki przelatuje obok bramki Elektrotimu.
18' Burzmiński do Aniołka, a ten z bliska trafia wprost w świetnie wychodzącego z bramki Juszczaka.
19' Domaszewicz z woleja uderza - obok słupka.
21' Drozd z lewej strony zagrywa w pole karne do Sadowskiego, a ten z bliska uderza wprost w Rainczuka.
23' Po szybkiej akcji Nakacu piłkę z linii bramkowej w porę wybija Hopej.
23' Kontra Elektrotimu i w sytuacji jeden na jeden staje Drozd, który przegrywa ten pojedynek z Rainczukiem.
28' Aniołek dostaje piłkę w pole karne i oddaje strzał, który przelatuje obok bramki.
30' K.Łukowiak na przedpole do Tomasza Badory, który strzela na bramkę - wprost w bramkarza.
33' Ostry faul Badory na Domaszewiczu i sędzia Malec kara obrońcę Nakacu żółtą kartką.
34' Potężny strzał Aniołka z prawej strony przelatuje nad poprzeczką bramki Elektrotimu.
35' (3:0) - Płaskie uderzenie Drozda sprzed pola karnego i chcąc złapać piłkę Rainczuk przepuszcza ją między nogami. Tak pada trzeci gol dla Elektrotimu.
37' Badora na wolne pole do Kalmana, a ten oddaje strzał z woleja, który intynktownie broni Juszczak.
40' Niesportowe zachowanie Domaszewicza i Badory, którzy wplątali się w bójkę. Za tą sędzia Malec karze obu panów czerwoną kartką.
40' Szybki atak Nakacu i Aniołek zdobywa honorowego gola dla "The Blues" strzałem pod poprzeczkę.
40' Koniec spotkania.

Grające o życie FC Nakacu zjawiło się na Kuźnikach w bardzo okrojonym składzie - z nominalnym bramkarzem - Adrianem Kalmanem w polu. Świetny początek Elektrotimu, który w pierwszych czterech minutach strzelił dwa gole, sprawił, że tej ekipie grało się łatwiej. "The Blues" do końca walczyli o zwycięstwo, ale będąc już w polu karnym rywali - podejmowali bardzo złe decyzje. Tym samym team Michała Janowicza zwycięża na koniec sezonu i kończy go na szóstym miejscu. "Niebiescy" natomiast spadają z ligi i jesienią występować będą w najniższej klasie rozgrywkowej. Dla jednych i drugich był to ostatni mecz w sezonie wiosna 2016! Za udział w tym sezonie obu ekipom dziękujemy i zachęcamy do startu w kolejnych edycjach!