20.06 godz. 20:05, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
Skład: Homa, Furmanek, Ploch, Obremski, Bekała, Naliwajko, Rądlewski, Graca, Maślany, Obremski, Andrzejczak
Skład: Trojan, Bienas, Koch, Jastrzębski, Dyczkowski, Sikora, Kalajew, Trojan, Mielcarek, Gmerek
31' Marcin Maślany
9' Bartosz Sikora
27' Bartosz Sikora
29' Marek Koch
31' Tomasz Mielcarek
37' Marek Koch
Zawodnik meczu: Bartosz Sikora (Główny konstruktor akcji w szeregach ForceGSM. Dobrze dogrywał partnerom, kilka razy groźnie uderzał na bramkę, a swój dobry występ zakończył z dwiema bramkami i asystą na koncie)

Spotkanie to zapowiada się bardzo ciekawie. Force jest czwarte z przewagą dwóch punktów nad RedKnee. Szans na brąz już co prawda nie ma, ale wystarczy remis aby awans do pierwszej ligi stał się faktem. Azurrobianco pewne utrzymania jeszcze być nie może, bowiem ma tylko punkt przewagi nad znajdującym się w strefie spadkowej F.C. Nakacu i w przypadku porażki z Force i wygranej The Blues w meczu z Elektrotimem pożegna się z drugą ligą. Faworytem będzie zespół GSM, posiadający mocne atuty ofensywne w postaci Sikory, Dyczkowskiego i Mielcarka (co ciekawe nikt poza tą trójką z 16-osobowej kadry Force gola w tym sezonie nie zdobył). Ragazzi posiadają w swych szeregach Bartosza Naliwajko, który w tym sezonie do siatki trafił 9 razy. Bramek więc zabraknąć nie powinno. Kto strzeli ich więcej i jak zakończy się sezon wiosenny dla obu drużyn dowiemy się już niedługo.

2' Uderzenie Mielcarka w znacznej odleglości mija bramkę strzeżoną przez Rądlewskiego.
5' Trojan zbyt krótko wybija piłkę. Przejmuje ją Naliwajko i decyduje się na strzał jednak jest on bardzo niecelny.
9' GOL! (1:0) - Bartosz Sikora ruszył z piłka od połowy. Będąc tuż przed polem karnym zdecydował sie na strzał po którym piłka wpadła do bramki obok interweniujacego Rądlewskiego.
10' Mielcarek wpada w pole karne i mocno uderza jednak Rądlewski nie daje sie zaskoczyć.
13' Graca uderza z rzutu wolnego i myli się nieznacznie.
15' Sikora wykłada piłkę przed pole karne do nadbiegającego Kocha jednak jego strzał szybuje wysoko nad bramką.
21' Naliwajko decyduje się na strzał bezpośrednio z rozpoczęcia gry jednak czujny w bramce Trojan nie daje się zaskoczyć.
25' Ponownie na bramkę Trojana uderza Naliwajko tym razem jednak bardzo niecelnie.
27' GOL! (2:0) - Po zagraniu Jastrzębskiego z rzutu rożnego pieknym strzałem zza pola karnego popisuje się Bartosz Sikora i powiększa tym samym prowadzenie FORCE GSM.
29' GOL! (3:0) - Marek Koch pewnym strzałem umieszcza piłkę w bramce.
31' GOL! (3:1) - Po zamieszaniu w polu karnym piłkę do bramki kieruje  Marcin Maślany.
31' GOL! (4:1) - Natychmiastowa odpowiedź ForceGSM. Po strzale Tomasza Mielcarka piłka odbija się od nogi rywala i wpada do bramki obok zaskoczonego Rądlewskiego.
34' Indywidualna akcja Bartosza Sikory zakończona minimalnie niecelnym strzałem.
35' Furmanek znakomicie dogrywa do niepilnowanego w polu karnym Naliwajki, który mając przed sobą tylko bramkarza uderza wprost w niego.
37' GOL! (5:1) - Szybka kontra Force GSM. Sikora zagrywa do Marka Kocha, który wślizgiem pakuje piłkę do pustej bramki.

ForceGSM był zdecydowanie lepszym zespołem i zasłużenie zainkasował trzy punkty. Zwycięstwo w tym spotkaniu oznacza iż ekipa Łukasza Dyczkowskiego zapewniła sobie awans do 1 ligi. Azzurrobianco natomiast musi czekać na rozstrzygnięcie spotkania Elektrotim - FC Nakacu gdyż od jego wyniku zależeć będzie w której lidze w przyszłym sezonie zagra ekipa Łukasza Homy. Obydwu drużynom dziękujemy za emocje dostarczane w obecnych rozgrywkach i zapraszamy do gry w przyszłym sezonie!

autor: Marcin Milczanowski