13.06 godz. 20:50, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Janikowski
Skład: Piech, Bartosik, Gawlik, Kondratowicz, Wróblewski, Wrzesień, Jurkiewicz, Konkel
Skład: Paszkowski, Karwacki, Rychel, Marciniszyn, Nowak, Kłys
15' Mirosław Konkel
30' Paweł Bartosik
36' Mariusz Wrzesień
40' Mirosław Konkel
40' Mariusz Wrzesień
23' Paweł Kłys
26' Paweł Kłys
29' Rafał Nowak
38' Rafał Nowak
Zawodnik meczu: Paweł Kłys (Napastnik Hoist Finance zaliczył świetny występ będąc najgroźniejszym zawodnikiem w swojej ekipie . Zdobył dwie bramki( w tym jedną przepięknej urody) i zaliczył asyste. )

Ligowego bytu nie jest pewny beniaminek - Hoist Finance, którego obecna przygoda z drugą ligą jest o wiele bardziej udana niż ta ubiegłoroczna. Wtedy ekipa Michała Rychela z hukiem spadła z ligi zdobywając zaledwie jedno oczko. Teraz dwóch oczek brakuje do zapewnienia sobie spokojnego utrzymania. O te z Wratislavią Bio będzie niezwykle ciężko, bowiem zespół ten realnie liczy się w walce o awans na zaplecze Superligi i piastuje bardzo wysokie - trzecie miejsce. "Zieloni" jeszcze w tym sezonie nie przegrali, a w trzech ostatnich spotkaniach zgarnęli komplet oczek. Czy teraz przedłużą swoją dobrą serię i ograją ambitnego beniaminka? Czy może ten pokaże kawał dobrego futbolu i grając bardziej skutecznie - sprawi niespodziankę? Zobaczymy.

1' Na boisko dotarło tylko sześciu zawodników ekipy Hoist Finance co już na początku znacznie zmniejsza szansę tej drużyny na sukces.Dodatkowo miejsce nieobecnego bramkarza zajmie ich kapitan Michał Rychel.
3' Po strzale Jurkiewicza piłka trafia w słupek!
7' Nowak znakomicie wypatrzył niepilnowanego Marciniszyna ten jednak przegrał pojedynek sam na sam z Gawlikiem.
10' Kondratowicz znalazł się w znakomitej sytuacji jednak jego strzał na rzut rożny wybił Rychel.
15' GOL! (0:1) - Mirosław Konkel precyzyjnym strzałem zza pola karnego otwiera wynik spotkania.
16' Kondratowicz staje przed szansą na powiekszenie prowadzenia jednak mając przed sobą tylko Rychela uderza obok bramki.
17' Po podaniu Jurkiewicza z rzutu rożnego uderzał Bartosik jednak Rychel nie dał się zaskoczyć i przeniósł piłke nad poprzeczką.
19' Wrzesień znakomicie dogrywa do Kondratowicza, który będac dwa metry od bramki uderza....10 metrów w górę!
23' GOL! (1:1) - Fantastyczna bramka w wykonaniu Pawła Kłysa! Napastnik Hoist Finance zauważył wysuniętego z bramki Gawlika i pięknym lobem z 20 metrów doprowadził do wyrównania!
24' Ponownie ze świetnej strony pokazał się Kłys. Tym razem wymanewrował w polu karnym jednego z rywali jednak jego strzał obronił Gawlik.
26' GOL! (2:1) - Co się odwlecze to nie uciecze! Paweł Kłys mocnym uderzeniem z 10 metrów tuz przy słupku wyprowadza Hoist Finance na prowadzenie!
29' GOL! (3:1) - Hoist Finance powiększa prowadzenie! Dośrodkowanie z rzutu roznego. Uderzenie głową Paszkowskiego broni Gawlik, po chwili ponownie bramkarz Wratislavii odbija piłkę po strzale Paszkowskiego jednak trzecia próba w wykonaniu Rafała Nowaka znajduje drogę do bramki!
30' GOL! (3:2) - Natychmiastowa odpowiedź Wratislavi-Bio. Bramkę kontaktową zdobywa Paweł Bartosik.
32' Bartosik znakomicie dograł przed pole karne do Jurkiewicza, którego strzał zatrzymał się na słupku!
34' Paszkowski w sytuacji sam na sam uderzył w krótki róg jednak Gawlik sparował futbolówkę na rzut rożny.
35' Rychel wybija piłke na rzut rozny po strzale Wróblewskiego.
36' GOL! (3:3) - Mariusz Wrzesień doprowadza do wyrównania!
38' GOL! (4:3) - Kłys zagrywa między dwóch rywali do Rafała Nowaka, który mija Gawlika i umieszcza futbolówkę w pustej bramce!
40! GOL! (4:4) - Wratislavia ponownie doprowadza do wyrównania! Zdobywcą bramki jest Mirosław Konkel, który precyzyjnym strzałem z 15 metrów umieścił piłkę w bramce!
40! GOL! (4:5) - Mariusz Wrzesień kilkanaście sekund przed końcowym gwizdkiem zdobywa zwycięską bramkę dla Wratislavii-Bio! Ogromna radośc ekipy Piotra Piecha i dramat w szeregach Hoist Finance!

Znakomite widowisko na koniec poniedziałkowych zmagań zafundowali nam zawodnicy obydwu ekip. Ogromne brawa należą się drużynie Hoist Finance, która grając przez całe spotkanie w osłabieniu był równorzędnym rywalem dla Wratislavii. Co więcej dwie minuty przed zakończeniem meczu ekipa Michała Rychela wyszła na prowadzenie i wydawało się, że nic nie odbierze jej upragnionych trzech punktów. Tak się jednak nie stało bowiem fantastyczna końcówka w wykonaniu "zielono-białych" i dwie zdobyte bramki w ostatniej minucie sprawiły, iż komplet punktów powędrował na konto zespołu Piotra Piecha. Trzy oczka zdobyte w dzisiejszym spotkaniu sprawiają, iż Wratislavia-Bio zapewniła sobie awans do 1 ligi! W ostatniej kolejce obecnych rozgrywek Wratislavia spotka się z RedKnee natomiast Hoist Finance o punkty powalczy z Wybrańcami.

autor: Marcin Milczanowski