13.06 godz. 18:35, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Janikowski
Skład: Całka, Bąkowski, Filip, Żarczyński, Kordas, Kot, Bąkowski, Tomczak
Skład: Dybeł, Sirek, Łukowiak, Kalman, Burzmiński, Aniołek, Kołaczek, Badora, Łukowiak
27' Dawid Kot
3' Michał Aniołek
17' Tomasz Badora
Zawodnik meczu: Tomasz Bąkowski (Kolejny świetny wystep goalkeepera Zawsze Ostatnich. Obronił kilka grożnych strzałów, zwycięsko wychodził z pojedynków sam na sam z rywalami. Gdyby nie jego znakomita postawa w bramce porażka "Outsiderów" byłaby dużo wyższa)

Ciągle ogromne szanse na pozostanie w lidze ma F.C Nakacu, które po rozgromieniu 11:0 - Wybrańców FC - traci już tylko jeden punkt do bezpiecznego miejsca. "The Blues" muszą wygrać ze spadkowiczem - Zawsze Ostatnimi, a to do łatwych rzeczy nie należy. "Outsiderzy" znajdują się w środku ligowej tabeli i również nie są jeszcze pewni własnej sytuacji. Czy defensywa dowodzona przez Adriana Kalmana znajdzie sposób na zatrzymanie bramkostrzelnego tercetu ofensywnego przeciwników, czyli Michała Stopy, Dawida Kota i Marka Tomczaka? Boisko wszystko zweryfikuje!

1' W bramce FC Nakacu spotkanie rozpoczyna Łukasz Dybeł.
3' GOL! (1:0) - Michał Aniołek po indywidualnej akcji umieszcza futbolówkę w bramce.
4' Łukowiak z Burzmińskim zagrali na jeden kontakt. Po chwili drugi z wymienionych uderzył na bramkę jednak ten strzał pewnie wyłapał Bąkowski.
9' Obrońcy Nakacu w ostatniej chwili blokują uderzenie Kordasa z 7 metrów.
10' Bąkowski odbija płaski uderzenie Burzmińskiego a dobitka Łukowiaka przechodzi obok bramki.
11' Kamil Łukowiak przegrywa pojedynek sam na sam z Bąkowskim.
13' Po uderzeniu Tomczaka piłka o centymetry mija bramke strzeżoną przez Dybeła.
15' Zawodnicy FC Nakacu wychodzą w sytuacji 4 na 2 jednak złe zagranie Aniołka sprawia, że szansa na zdobycie bramki zostaje zmarnowana.
16' Bąkowski odbija piłkę nogami po strzale Aniołka.
17' Tomasz Badora ukarany żółtą kartką za faul na Dawidzie Kocie.
21' Zmiana w bramce FC Nakacu. Na boisko dociera spóźniony Adrian Kalman i zajmuje miejsce Łukasza Dybeła.
24' Płaski strzał Łukowiaka z 10 metrów jednak zbyt lekki i Bąkowski nie ma problemów z interwencją.
27' Dawid Kot ukarany czerwoną kartką za uderzenie przeciwnika bez piłki! Przez najbliższe 5 minut FC Nakacu bedzie grać z przewagą jednego zawodnika.
30' Po uderzeniu Burzmińskiego piłka trafia w słupek i wychodzi poza boisko!
32' Koniec kary dla zawodnika Zawsze Ostatnich. Siły na boisku wyrównują się.
35' Burzmiński nieatakowany przez żadnego z rywali spokojnie przyjął piłkę na 10 metrze jednak uderzył mało precyzyjnie i piłka minęła bramkę strzeżoną przez Bąkowskiego.

FC Nakacu przez całe spotkanie było stroną przeważającą i zasłużenie zainkasowało trzy punkty. Ekipa Tomasza Michalskiego po dzisiejszym zwycięstwie opuściła strefę spadkową jednak nadal nie może być pewna ligowego bytu i musi czekać na wyniki bezpośrednich rywali w walce o utrzymanie. W ostatniej serii spotkań FC Nakacu podejmie Elektrotim natomiast Zawsze Ostatni o punkty powalczą z Velicante.

autor: Marcin Milczanowski