13.06 godz. 17:50, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Janikowski
2 : 4
( 1 : 1 )
Skład: Janowicz, Lipski, Mazurkiewicz, Maciejewski, Blacha, Hopej, Juszczak, Kostka
Skład: Homa, Ploch, Obremski, Bekała, Rądlewski, Graca, Księżarek, Obremski, Kubisz
18' Krzysztof Lipski
31' Piotr Maciejewski
36' Krzysztof Lipski
37' Tomasz Kostka
11' Krystian Bekała
40' Wojciech Graca
Zawodnik meczu: Krzysztof Lipski (Bardzo dobre występ zawodnika Elektrotimu. Krzysiek zdobył w tym spotkaniu dwie bramki, będąc przez większośc spotkania wyróżniającą się postacią w szeregach zwycięzców.)

Pojedynek rozpocznający przedostatni tydzień ligi na Kuźnikach. Zagrają ze sobą siódmy w stawce Elektrotim i dziewiąte - Azzurrobianco. Obie te drużyny mają identyczny dorobek punktowy, a więc w razie ewentualnej wygranej, którejś ze stron dojdzie do zamiany miejscami. Który ze świetnych snajperów poprowadzi swoją drużynę do wygranej? Czy będzie to Piotr Maciejewski czy raczej Bartosz Naliwajko? Odpowiedzi na te pytania poznamy już niedługo.

5' Dwie znakomite interwencje goalkeepera Azzurobianco w jednej akcji. Rądlewski najpierw obronił strzał Blachy z 5 metrów a po chwili dobitkę Janowicza.
7' Rądlewski piąstkuje piłkę po mocnym strzale z dystansu w wykonaniu Kostki.
11' GOL! (1:0) - Krystian Bekała po podaniu Łukasza Homy umieszcza piłkę w bramce.
13' Uderzenie Janowicza z dystansu, jednak zbyt lekkie by zaskoczyć Rądlewskiego.
15' Gracze Azzurobianco wychodzą w sytuacji 2 na 1 jednak Homa źle zagrywa i dobra szansa na zdobycie bramki zostaje zmarnowana.
18' GOL! (1:1) - Po zagraniu Janowicza z rzutu rożnego płaskim strzałem z 7 metrów do remisu doprowadza Krzysztof Lipski.
19' Po dośrodkowaniu Maciejewskiego główkował Blacha jednak bardzo niecelnie.
23' Prostopadłe zagranie Janowicza do Maciejewskiego, który przegrywa pojedynek sam na sam z Rądlewskim.
26' Rądlewski paruje piłkę na rzut rożny po silnym strzale Hopeja z narożnika pola karnego.
31' GOL! (1:2) - Blacha zagrywa do Piotra Maciejewskiego, który strzałem z ostrego kąta wyprowadza Elektrotim na prowadzenie.
33' Hopej popędził prawą stroną, wpadł w pole karne jednak odważne wyjście z bramki Rądlewskiego zapobiegło niebezpieczeństwu.
36' GOL! (1:3) - Maciejewski zagrywa z rzutu rożnego do kompletnie niepilnowanego Krzysztofa Lipskiego, który spokojnie przyjmuje piłkę i mocnym uderzeniem pod poprzeczkę powieksza prowadzenie Elektrotimu.
37' GOL! (1:4) - Tomasz Kostka w sytuacji sam na sam pokonuje Rądlewskiego.
39' Ploch będąc w pełnym biegu uderza zza pola karnego jednak piłka w znacznej odległości mija bramkę.
40' GOL! (2:4) - Wojciech Graca zdobywa bramkę zmniejszając tym samym rozmiary porażki.

Po pierwszej wyrównanej połowie wydawało się, że i druga będzie miała podobny przebieg. Tak sie jednak nie stało. Po przerwie do głosu doszli zawodnicy Elektrotimu, którzy w przeciągu sześciu minut zaaplikowali rywalom trzy bramki i odniesli zasłużone zwycięstwo. Elektrotim zdobywając trzy punkty w tym spotkaniu zapewnił sobie utrzymanie w 2 lidze, którego z kolei nadal nie mogą być pewni zawodnicy Azzurrobianco. W ostatniej kolejce obecnych rozgrywek Elektrotim spotka się z FC Nakacu natomiast "Ragazzi" o punkty powalczą z ForceGSM.
autor: Marcin Milczanowski