08.06 godz. 21:00, Kuźniki, Sedzia: Damian Pasternak
5 : 2
( 2 : 1 )
Skład: Wilkiewicz, Wieczorek, Dudzik, Wieczorek, Cynar, Kuźniewski, Rył, Sokołowski
Skład: Piech, Bartosik, Mulik, Gawlik, Sielski, Wróblewski, Kondratowicz, Wróblewski, Wrzesień, Gulik
18' Wojciech Wieczorek
40' Wojciech Wieczorek
12' Adrian Kondratowicz
19' Maciej Wróblewski
24' Adrian Kondratowicz
30' Mariusz Wrzesień
39' Bartłomiej Gulik
Zawodnik meczu: Adrian Kondratowicz (Poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa, strzelił 2 ważne bramki dla swojego zespołu. Swoją aktywnością w przedniej formacji boiska nękał obrońców FC Velicante Wrocław! )

Rywalem drużyny Piotra Piecha będzie FC Velicante Wrocław. Najchętniej dzieląca się punktami drużyna w drugiej lidze zajmuje czwarte miejsce, mając tyle samo punktów jednak gorszy bilans co będące pozycję wyżej ForceGSM i przewagę jednego oczka nad piątym RedKnee. Sprawa awansu i medali jest więc otwarta. Velica, mimo iż w strefie spadkowej się nie znajduje spać spokojnie jeszcze nie może, bo do końca sezonu zostały trzy kolejki (jak łatwo można przeliczyć - teoretycznie dziewięć punktów do zdobycia), a zapas nad miejscem numer jedenaście wynosi cztery oczka. I jedni i drudzy mają więc o co walczyć. A zwycięzcę tej nierównej (przynajmniej według statystyk) walki poznamy już zaraz!

1' Dziś w bramce FC Velicante zagra Jarosław Kuźniewski.
3' Mocne uderzenie Marcina Sokołowskiego zblokowane przez Adama Sielskiego.
4' Wojciech Wieczorek "nawija" Piotra Piecha lecz oddaje niecelny strzał.
5' Strzał głową Adriana Kondratowicza w spojenie bramki FC Velicante!
7' Wojciech Wieczorek otrzymuje podanie będąc na lewym skrzydle, spokojnie przyjmuje piłkę i oddaje minimalnie niecelne uderzenie!
9' Adrian Kondratowicz wpada w pole karne i oddaje strzał lecz bramkarz FC Velicante Jarosław Kuźniewski.
12' GOL! 1:0 Błąd w rozegraniu piłki przez obrońców FC Velicate, piłke przejmuje Adrian Kondratowicz i płaskim strzałem zdobywa gola!
16' GOL! 1:1 Tym razem piłkarze Wratislawi-Bio popełniają błedy! Adam Sielski źle podaje piłkę, futbolówkę przejmuje Andrzej Cynar i oddaje uderzenie lecz piłka odbita po plecach obrońcy znajduje sie pod nogami Wojciecha Wieczorka który spokojnie umieszcza piłkę w siatce!
19' GOL! 2:1 Z lewego narożnika pola karnego strzał oddaje Maciej Wróblewski który wpisuje się na listę strzelców.
21' Zmiana bramkarza w FC Velicante za Jarosława Kuźniewskiego do bramki wchodzi Maciej Wilkiewicz.
24'GOL! 3:1 Adrian Kondratowicz wpisuje się na listę strzelców po strzale głową!
26' Po wrzucie z autu Adrian Kondratowicz po strzale głową trafia w popczeczkę!
28' Wojciech Wieczorek strzela minimalnie niecelnie z rzutu wolnego.
30' GOL! 4:1 Rzut wolny tuż przd linią pola karnego FC Velicante, do piłki podchodzi Mariusz Wrzesień który znajduje dziure w murze i zdobywa gola!
32' Dobra interwencja golkipera Rafała Gawilka który uprzedza napastnika przed oddaniem strzału.
34' Bartłomiej Gulik próbuje podaniem w pola karne uruchomić swojego napastnika lecz obrona FC Velicante wybija piłkę.
36' Jarosław Kuźniewski dobrze interweniuje w swoim polu karnym, wybija piłke spod nóg napastnika i mamy rzut rożny dla Wratislawi-Bio.
38' Złe dogranie w pole karne z prawego skrzydła Adama Sielskiego i od wrzutu z autu rozpoczną gracze FC Velicante.
39' GOL! 5:1 Będąc niepilnowanym w polu karnym Bartłomiej Gulik otrzymuje podanie od współpartnera i spokojnie umieszcza piłkę w bramce!
40' GOL! 5:2 W sytuacji 2 na 1 piłkę otrzymuje od Andrzeja Cynara Wojciech Wieczorek który posyła piłkę do pustej już bramki!

Osłabienie kadrowo gracze FC Velicante Wrocław (bez nominalnego golkipera) przegrali dość znacząco z ekipą Wratislavi-Bio. W pierwszej połowie mecz dość wyrównany z lekką przewagą Wratislavi-Bio, a w drugiej połowie meczu graczom FC Velicante Wrocław wyraźnie zabrakło sił i determinacji aby doprowadzić do wyrównanego pojedynku. W kolejnym meczu zawodnicy FC Velicante Wrocław zagrają z ostatnimi w tabeli Wybrańcami FC, a gracze Wratislavi-Bio zmierzą się z Hoist Finance.

autor: Marcin Niciński