06.06 godz. 20:50, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
Skład: Homa, Furmanek, Ploch, Obremski, Bekała, Naliwajko, Rądlewski, Graca, Księżarek, Obremski
Skład: Całka, Bąkowski, Filip, Bąk, Żarczyński, Pieśniewski, Kordas, Kot, Bąkowski, Tomczak
13' Wojciech Graca
13' Michał Bąkowski
32' Marek Tomczak
38' Dawid Kot
Zawodnik meczu: Tomasz Bąkowski (Obronił kilka groźnych strzałów, zwycięsko wychodził z pojedynków sam na sam z rywalami czym walnie przyczynił sie do zdobycia przez jego drużynę trzech punktów)

Oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli, "Ragazzi" są na siódmym miejscu i mają punkt przewagi nad ósmymi "Outsiderami". Szanse na awans są już praktycznie niemożliwe, spadek też raczej nie grozi żadnej z ekip, walka toczyła się będzie zatem o jak najlepszą lokatę na koniec sezonu. Bramek w tym spotkaniu zabraknąć nie powinno - w szeregach Azzurrobianco gra czwarty w klasyfikacji strzelców z dziewięcioma golami na koncie Bartosz Naliwajko, Zawsze Ostatni dysponują również znakomitymi snajperami - po siedem trafień w tym sezonie zaliczyli Michał Stopa i Dawid Kot. Kto okaże się bardziej skuteczny w trafianiu do siatki i na czyje konto powędrują punkty dowiemy się już niedługo.

1' Rądlewski odbija piłkę po strzale Kordasa.
4' Naliwajko zagrywa w pole karne do Plocha, którego strzał broni Bąkowski.
6' Po dośrodkowaniu Tomczaka z rzutu rożnego główkował Pleśniewski jednak obok bramki.
9' Znakomita interwencja Bąkowskiego, który po strzale Naliwajki wybija piłkę na rzut rożny.
13' GOL! (0:1) - Wojciech Graca pięknym uderzeniem z rzutu wolnego wyprowadza Azzurrobianco na prowadzenie.
13' GOL! (1:1) - Natychmiastowa odpowiedź Zawsze Ostatnich! Do wyrównania doprowadza Michał Bąkowski.
15' Uderzenie Pleśniewskiego, jednak zbyt lekkie i Rądlewski nie ma problemów z interwencją.
17' Graca znakomicie wypatrzył w polu karnym niepilnowanego Bekałę, ten jednak mając przed sobą tylko Bąkowskiego uderzył obok bramki.
19' Trzy strzały w jednej akcji w wykonaniu graczy Zawsze Ostatnich. Dwa pierwsze w wykonaniu Pleśniewskiego odbija Rądlewski natomiast kolejny strzał autorstwa Kordasa przelatuje wysoko nad bramką.
22' Uderzenie Księżarka z dystansu jednak pewnie interweniuje Bąkowski.
24' Graca zagrywa z własnej połowy do Naliwajki, ten przyjmuje piłkę i uderza z powietrza jednak po raz kolejny dobrą interwencją popisuje się Bąkowski.
28' Strzał Tomczaka z narożnika pola karnego jednak zbyt lekki i Rądlewski nie ma problemów z interwencją.
29' Po zagraniu Księżarka w pole karne Całka wybijając piłkę był bliski zaskoczenia własnego bramkarza jednak Bąkowski popisał sie świetnym refleksem i odbił futbolówkę.
32' GOL! (2:1) - Zawsze Ostatni wychodzą z szybką kontrą. Kot mija rywala i zagrywa do niepilnownego Marka Tomczaka, który z najbliższej odległości umieszcza piłkę w pustej bramce.
34' Silne uderzenie Naliwajki i po raz kolejny dobrze interweniuje Bąkowski.
38' GOL! (3:1) - Indywidualna akcja Dawida Kota zakończona pięknym strzałem pod poprzeczkę!

Przez większą część spotkania gra była bardzo wyrównana. Zespoły stwarzały wiele okazji do zdobycia bramek jednak znakomicie spisywali się obydwaj bramkarze. W końcówce meczu do głosu doszli zawodnicy Zawsze Ostatnich i zdobywając dwie bramki przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W następnej kolejce ekipa Pawła Pieśniewskiego spotka się z F.C. Nakacu natomiast Azzurrobianco o punkty powalczy z Elektrotimem.

autor: Marcin Milczanowski