03.06 godz. 21:00, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
1 : 2
( 0 : 1 )
Skład: Piech, Bartosik, Gawlik, Sielski, Wróblewski, Kondratowicz, Wróblewski, Wrzesień, Konkel
Skład: Dybeł, Sirek, Łukowiak, Burzmiński, Aniołek, Badora, Łukowiak
2' Adrian Kondratowicz
36' Maciej Wróblewski
9' Tomasz Badora
22' Marcin Burzmiński
Zawodnik meczu: Michał Sirek (Pod nieobecność podstawowego goalkeepera to właśnie Michał zmuszony był zagrać między słupkami i okazło się to "strzałem w dziesiątkę"! Sirek mimo, iż nie zachował czystego konta pokazał się z bardzo dobrej strony.)

Spotkanie dwóch ekip, które mają o co walczyć, choć cele te są zgoła odmienne. Z jednej strony F.C. Nakacu, przedostatnia drużyna w ligowej tabeli usilnie walcząca o pozostanie w drugiej lidze. Z drugiej piąta Wratislavia-Bio, która ma taką samą ilość punktów na koncie jak znajdujące się w strefie premiowanej awansem ForceGSM, jednak bilans gorszy o siedem bramek. Zagra ze sobą druga najlepsza defensywa (11 goli na koncie strat) z drugą najmniej skuteczną ofensywą (tylko 9 trafień) drugiej ligi. W ubiegłym roku górą była ekipa Piotra Piecha, która wygrała 2:1 i tym razem również drużyna ta typowana jest jako faworyt. Co podziała bardziej mobilizująco na zawodników? Widmo spadku do najniższej klasy rozgrywkowej, czy chęć awansu do pierwszej ligi?

1' Bez nominalnego goalkeepera na spotkanie zjawili się gracze "The Blues", więc między słupkami oglądać będziemy Michał Sirek.
2' GOL! (0-1) - Stratę rywala wykorzystuje Adrian Kondratowicz, który mocnym strzałem pokonuje bramkarza "Niebieskich".
4' Obok bramki ląduje strzał z pierwszej piłki Mariusza Września.
6' Uderzenie Kondratowicza nogą odbija Marek Sirek.
8' Strzał Piotra Piecha bez problemu chwyta goalkeeper "Niebieskich".
9' Za podważanie decyzji Arbitra żółtą kartką ukarany Tomasz Badora.
11' Gry w przewadze nie wykorzystuję gracze w zielonych koszulkach i po upływie 120 sekund obie ekipy w komplecie.
13' Po dograniu z rzutu rożnego głową niecelnie uderza Kamil Łukowiak.
15' Uderzenie Marcina Burzmińkiego zamienia się w mocne podanie, które trafia wprost na głowę Michała Aniołka, a ten zaskoczony oddaje niecelny strzał.
17' W dogodnej sytuacji nad poprzeczką uderza Michał Aniołek i grę od własnej bramki rozpocznie Rafał Gawlik.
19' Michał Aniołek wychodzi sam na sam z bramkarzem i przegrywa starcie z goalkeeperem "Zielonych".
21' Przypadkowe uderzenie głową Aniołka pewnie chwyta Rafał Gawlik.
22' GOL! (1-1) - Wrzutkę z autu Michała Aniołka na gola zamienia Marcin Burzmiński, który strzałem głową zaskakuje Gawlika!
24' Z pola karnego niecelnie uderza Maciej Wróblewski i grę od własnej bramki wznowi Michał Sirek.
26' Mimo bycia faulowanym Paweł Bartosik zdołał dograć futbolówkę do Matriusza Września, którego mocny strzał na rzut rożny odbija goalkeeper.
28' Zmierzającą piłkę do siatki po strzale Wróblewskiego, z linii bramkowej wybija Michał Aniołek i nie mamy gola dla Wratislavi-Bio!
30' Z rzutu wolnego w spojenie słupka z poprzeczką uderza Marcin Burzmiński i zabrakło naprawdę niewiele, abyśmy byli świadkami kapitalnego trafienie grającego z numerem "45" zawodnika Nakacu!
33' Zabrakło naprawdę niewiele, aby Mirosław Konkel przelobował bramkarza "The Blues", lecz futbolówka zatrzymuje się na siatce.
36' GOL! (1-2) - Maciej Wróblewski mierzonym strzałem z dystansu zaskoczył Michała Sirka "Zieloni" obejmują prowadzenie.
38' Kolejna świetna interwencja Michała Sirka, który tym razem do rogu odbija mocną próbę z prostego podbicia Mariusza Września.
39' Instynktowna interwencja Rafała Gawlika, który klatką piersiową odbija sytuacyjny strzał Krzysztofa Łukowiaka.
40' Ależ kuriozalna sytuacja, bowiem Michał Aniołek wybija piłkę zmierzającą do bramki... Wratislavi-Bio! To powinno być trafienie wyrównujące! Po chwili Arbiter odwizduje zakończenie tego pojedynku!

Z przebiegu spotkania wynik remisowy byłby najsprawiedliwszym rezultatem... Momentami ekipa "Blue Army" była lepsza od swojego rywala, lecz końcowy rezultat pokazuje coś innego, niestety taka jest już piłka nożna i za to ją kochamy. Za sprawą triumfu Wratislavia-Bio przedłuża swoje szanse na uzyskanie promocji do pierwszej ligi i w starciu z FC Velicante Wrocław będzie chciała zrobić kolejny krok w kierunku zaplecza Superligi. Następnym rywalem przedostatnich "The Blues" będzie "czerwona latarnia ligi" - Wybrańcy FC i jeśli team Tomasza Michalskiego ogra "Nankatsu" zwiększy swoje szansę na pozostanie w drugiej lidze.