01.06 godz. 19:30, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
( 2 : 1 )
Skład: Paradyż, Marczak, Kaczmar, Kaczor, Leszczyński, Kamyczek, Smulski, Zawadzki, Krupa, Chudeusz, Słomiński, Skoczylas, Słomiński
Skład: Paszkowski, Ciura, Rychel, Wilk, Wojczyński, Nowak, Kłys, Wilczyński
3' Dominik Kaczmar
27' Krzysztof Smulski
35' Dominik Kaczmar
40' Sebastian Słomiński
12' Paweł Kłys
15' Paweł Kłys
28' Paweł Kłys
29' Rafał Nowak
32' Maciej Wilk
34' Damian Wilczyński
39' Paweł Kłys
Zawodnik meczu: Paweł Kłys (Główny kreator gry Hoist Finance! Zdobywca czterech bramek dla swojego zespołu. Najaktywniejszy gracz w dzisiejszym spotkaniu, oddawał strzały z niemal każdej pozycji na boisku i popisał się wysoką skutecznością.)
Hoist Finance    vs

W tym meczu zmierzą się ze sobą mistrz i wicemistrz edycji jesiennej trzeciej ligi, a więc Hoist Finance i RedKnee. W ubiegłym roku dwukrotnie tryumfował Hoist wygrywając 2:0 i 3:1. W drugiej lidze lepiej radzi sobie zespół "Czerwonych Pająków" zajmujący trzecie miejsce w tabeli, ze stratą czterech punktów do lidera. Hoist jest siódmy, a od miejsca dającego awans dzieli go sześć punktów. Czy Sebastian Słomiński pokona Damiana Wojczyńskiego i poprowadzi swój zespół w marszu do pierwszej ligi? Czy może Hoist tak jak jesienią okaże się drużyną lepszą i skomplikuje sytuację  RedKnee?

1’ W bramce Hoist Finance dziś w roli bramkarza wystąpi Michał Rychel.
3’ GOL! 0:1 Robert Leszczyński zauważył niepilnowanego w polu karnym Dominika Kaczmara do którego podał futbolówkę a Dominik nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce!
4’ Szybka odpowiedź Hoist Finance i w poprzeczkę trafia Paweł Kłys.
5’ Michał Rychel dobrze interweniuje na przedpolu swojej bramki wybijając piłkę tuż przed nadbiegającym napastnikiem RedKnee.
7’ Mocne uderzenie Dawida Paszkowskiego z pierwszej piłki lecz futbolówka trafia w obrońcę i mamy tylko rzut rożny.
8’ Po podaniu z rzutu rożnego do piłki dopada Damian Wilczyński który oddaje mocny lecz niecelny strzał w kierunku bramki przeciwników.
10’ Dobrze w defensywie interweniuje Paweł  Kłys który wybija piłkę spod nóg rywala poza linię boczną boiska.
13’ GOL! 1:1 Paweł Kłys po strzale zza pola karnego i rykoszecie od obrońcy doprowadza do wyrównania!
15’ GOL! 2:1 Drugi raz na listę strzelców wpisuje się Paweł Kłys który po zamieszaniu w polu karnym pakuje piłkę do siatki!
16’ Po podaniu z wrzutu z autu główką próbował zaskoczyć bramkarza Paweł Kłys lecz nieznacznie się pomylił.
18’ Sędzia Malec stosuje korzyść, a piłkę z prawej strony centruje w pole karne gracz Hoist Finance do której dochodzi Maciej Wilk który trafia w bramkarza!
19’ Rzut wolny pośredni dla RedKnee za wykopanie piłki przez golkipera z ręki, do piłki ustawionej na linii pola karnego podchodzi Sebastian Słomiński i uderza w mur ustawiony z graczy Hoist Finance.
21’ Do bramki Hoist Finance wchodzi nominalny golkiper Damian Wojczyński.
23’ Bardzo niecelne uderzenie Daominka Kaczmara z rzutu wolnego i od bramki rozpocznie golkiper Damian Wojczyński.
24’ Złe podanie Karola Zawadzkiego w środku pola i piłka w posiadaniu Hoist Finance.
25’ W słupek bramki trafia Damian Wilczyński!
27’ GOL! 2:2 Do wyrównania doprowadza Krzysztof Smulsk po mocnym strzale z koła środkowego boiska.
28’ GOL! 3:2 I na prowadzenie swój zespół wyprowadza Paweł Kłys!
29’ GOL! 4:2 Paweł Nowak wpisuje się na listę strzelców i wyprowadza Hoist Finance na dwubramkowe prowadzenie!
30’ W sytuacji sam na sam z bramkarzem Paweł Kłys próbował lobować golkipera lecz Jakub Słomiński wyciąga się jak struna i łapie piłkę w rękawice!
32’ GOL! 5:2 „Oko w oko” z bramkarzem wyszedł Maciej Wilk który spokojnie posyła futbolówkę tuż obok bezradnie interweniującego bramkarza!
34’ Żółtą kartką ukarany zostaje Damian Wilczyński za przerwanie korzystnej akcji rywali!
35’ GOL! 5:3 Gracze RedKnee wykorzystują grę w przewadze jednego gracze i piłkę do bramki posyła Dominik Kaczmar po płaskim strzale nie dając szans bramkarzowi!
37’ Mocne uderzenie Reberta Leszczyńsiego zza pola karnego lecz piłka przelatuje tuż obok prawego słupka bramki rywali.
38’ Podanie z boku pola karnego do Łukasza Ciury będącego na linii pola karnego lecz Łukasz nie trafia w piłkę i w posiadaniu futbolówki gracze RedKnee.
39’ GOL! 6:3 W sytuacje sam na sam znalazł się Paweł Kłys i posyła piłkę do pustej już bramki.

- Czerwona Kartka po meczu został ukarany Sebastian Słomiński za niecenzuralne komentowanie pracy artbitra!

Piłkarze dopiero w II połowie meczu na dobre się rozstrzelali. W pierwszej połowie padły tylko 3 gole, natomiast w drugich dwudziestu minutach padło ich aż 6! Walka była do ostatniego gwizdka sędziego lecz to piłkarze Hoist Finance swoim większym zaangażowaniem i determinacją zgarniają 3 punkty na swoje konto. W kolejny meczu gracze RedKnee zagrają z liderem Fulanito, a zawodnicy Hoist Finance zmierzą się z M.W Trade.

autor: Marcin Niciński