30.05 godz. 18:35, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
Skład: Woźniak, Bożek, Borowski, Maj, Pastuła, Biela, Starzec, Ciupiński
Skład: Wilkiewicz, Kuś, Dudzik, Wieczorek, Cynar, Kuźniewski, Rył, Sokołowski
3' Bartłomiej Biela
9' Robert Starzec
11' Tomasz Maj
19' Andrzej Ciupiński
39' Robert Starzec
8' Wojciech Wieczorek
16' Marcin Sokołowski
23' Paweł Dudzik
Zawodnik meczu: Andrzej Ciupiński (Andrzej był cichym bohaterem swojej drużyny. Odznaczał się niezwykłą aktywnością, kreował grę i sam oddał kilka groźnych strzałów. Jeden z nich zatrzepotał w siatce. Wyróżnić należy Roberta Starca. )

"Jako pierwsi z drugoligowców o punkty powalczą FC Velicante Wrocław i M.W. Trade. Spadkowicz nie radzi sobie najlepiej w wiosennej edycji, zajmuje obecnie dziewiątą lokatę, a jego dorobek z ostatnich pięciu spotkań to zaledwie jeden punkt. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku "Trejderów". Zespół Łukasza Bożka jest drugi i ma tyle samo punktów (19) co liderujące Fulanito, a nad trzecim miejscem czteropunktowy zapas. Czy Wojciechowi Wieczorkowi i Andrzejowi Cynarowi uda się uda się przedrzeć przez najskuteczniejszą defensywę drugiej ligi i pokonać niepokonane do tej pory M.W. Trade? Czy może Kamil Biegański i spółka zrobią kolejny krok w stronę awansu i złota i wygrają siódmy raz z rzędu?"

2’ Uderzenie Łukasza Bożka przed siebie odbija Bartłomiej Kuś.
3’ (0:1) - Bartłomiej Biela z rzutu wolnego huknął przy słupku. Kuś bez szans – piękny gol.
6’ Robert Starzec z pola karnego i po interwencji Kusia – słupek!
7’ Wojciech Wieczorek mija obrońcę i strzela płasko – obok słupka.
8’ (1:1) - Strata Bieli. Andrzej Cynar zagrywa na wolne pole do Wieczorka, a ten płaskim strzałem przy słupku zaskakuje Tobiasza Borowskiego.
9’ (1:2) - Natychmiastowa odpowiedź "gości". Andrzej Ciupiński w tempo do Roberta Starca, a ten strzałem obok wychodzącego bramkarza, umieszcza piłkę w siatce.
11’ (1:3) - Piotr Pastula prostopadle zagrywa do Tomasza Maja, który staje oko w oko z bramkarzem, mija go i pakuje futbolówkę do pustej bramki.
15’ Mocne uderzenie Pastuły sprzed pola karnego, z trudem nad poprzeczkę przenosi Kuś.
16’ (2:3) - Pechowa interwencja Bożka w defensywie, który przegrał przebitkę z Marcinem Sokołowskim, a ten mocnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonuje Borowskiego.
17’ Wieczorek z rzutu wolnego trafia tylko i wyłącznie w boczną siatkę.
19’ (2:4) - Wojciech Woźniak zagrywa do Ciupińskiego, a ten mocnym strzałem przy słupku – nie daje żadnych szans Kusiowi.
23’ Paweł Dudzik fauluje Starca przed polem karnym i zostaje ukarany żółtą kartką.
24’ Woźniak z główki w poprzeczkę.
28’ Biela z dystansu i piłka przelatuje nad poprzeczką.
28-33' Okres gry, który można skwitować trzema stwierdzeniami - nudy, nudy, nudy!!!
33’ Biela podaje wprost pod nogi Wieczorka, a ten w sytuacji sam na sam – uderza wprost w Borowskiego!
35’ Strata Cynara, obrońcy się zagubili. Maj dopada do bezpańskiej piłki, mija obrońcę, ale jego płaskie uderzenie przelatuje tuż obok bramki.
36’ Cynar z główki uderza – nad poprzeczką!
37’ Rajd Ciupińskiego zakończony kąśliwy uderzeniem, które przelatuje nieznacznie obok dalszego słupka bramki Velicante.
39’ (2:5) - Ciupiński do Bożka, ten oddaje mocny strzał, po którym pechowo interweniuje Kuś, który odbija futbolówkę do boku i tym samym nabija będącego pod bramką – Starca. Piłka wpada do siatki, a golkiper Velicante nie dowierza, że jego obrona zachowała się tak biernie.

Osłabieni kadrowo "Trejderzy" pewnie ograli zespół Wojciecha Wieczorka i wrócili na fotel lidera, robiąc tym samym kolejny cenny krok w kierunku awansu do pierwszej ligi. Byt na jego zapelczu nie jest rzeczą oczywistą w przypadku "Velicy", która gra poniżej oczekiwań i musi mieć się na baczności, bo konkurencja nie odpuscza i również robi wszystko, aby się w drugiej lidze utrzymać. Następne pary meczowe obu ekip to: Wratislavia Bio - FC Velicante Wrocław oraz M.W Trade - Hoist Finance.