19.05 godz. 17:50, Kuźniki, Sedzia: Adrian Miedziński
Skład: Dybeł, Sirek, Kalman, Burzmiński, Aniołek, Kołaczek, Badora, Łukowiak
Skład: Bożek, Borowski, Maj, Jędrysiak, Pastuła, Biela, Starzec, Ciupiński
8' Łukasz Dybeł
37' Michał Aniołek
26' Łukasz Bożek
33' Bartłomiej Biela
34' Andrzej Ciupiński
Zawodnik meczu: Bartłomiej Biela (Zdobywca bramki, kreator gry i pewny punkt w obronie. Mając takiego napastnika awans jest tylko kwestią czasu.)

ZNiepokonane tej wiosny M.W.Trade podejmie F.C.Nakacu, którzy walczą o utrzymanie. Czy ekipa Michała Aniołka znajdzie sposób na najszczelniejszą defensywę drugiej ligi? Czy faworyt, którym w tym meczu jest drużyna Łukasza Bożka postawi kolejną kropkę nad i w drodze po awans? Tego dowiemy się zaraz po spotkaniu.

2' Pierwsza groźna akcja Trade w której Bożek posyła piłkę obok prawego słupka
4' Kolejne zagrożenie ze strony ekpiy Trade, a tym razem Ciupiński z prawego skrzydła ścina do środka i oddaje strzał, który pewnie łapie bramkarz
5' Szybka kontra Nakacu, ale indywidualna akcja Aniołka w sytuacji 1na1 z bramkarzem zakończona niepowodzeniem
6' Nakacu zamknięte na własnej połowie
7' Badora dobrze dogrywa do Aniołka, ktory jest w polu karnym rywala lecz ten złym przyjęciem marnuje szansę na strzelenie bramki
8' GOL! 1-0 DYBEŁ. Trójkowa akcja zawodników Nakacu. Burzmiński grywa piłkę w pole karne do Aniołka, ten oddaje strzał wybroniony przez Jędrysiaka, a do odbitej piłki dopada Dybeł i z trzeciego metra umieszcza ją w siatce
11' Strata bramki podziałała jak płachta na byka i teraz Trade zdecydowanie przejmuje kontrolę nad grą
12' Pastuła z linii pola karnego mocno po ziemi, ale wprost w bramkarza
14' Obraz spotkania nie ulega zmianie i Nakacu z wielkim trudem stara się przedostać na połowę rywala
17' Nieustanny napór na bramkę Nakacu i kolejne próby Bieli, Starca oraz Pastuły nie przynoszą zmiany rezultatu
18' Przejęcie piłki przez Aniołka, który z własnej połowy pędzi pod bramkę rywala niestety akcja zakończona niecelnym strzałem z dystansu
19' Bardzo dobra okazja do wyrównania po stronie Trade. Strzał z drugiego metra oddaje Pastuła, ale w ostatniej chwili wślizgiem swój zespół ratuje Burzmiński
22' Mocne rozpoczęcie drugiej części spotkania w wykonaniu M.W.Trade, a strzał Ciupińskiego pewnie nogami broni Kalman
23' Nakacu stara się zdobyć drugą bramkę i w indywidualnej akcji Dybeł oddaje strzał z prawego skrzydła, który broni bramkarz, a następnie dobitka w ten sam sposób i bramkarz górą w tym pojedynku
25' Nie ustają ataki Trade i obrona przeciwnkia musi być cały czas skupiona
26' GOL! 1-1 BOŻEK. Zaskakujący strzał Bożka, który z dystansu mocno po ziemi kieruje piłkę pod prawą ręką goalkeepera Nakacu i zdobywa wyrównanie
28' Przewaga Trade nie maleje i tylko dzięki dobrze radzącej sobie obronie Nakacu jest remis
31' Pastuła wykorzystuje zamieszanie w polu karnym, dopada do piłki, ale strzał posyła piłkę wysoko nad poprzeczką
32' Sporadyczne ataki Nakacu kończą się już w strefie środkowej boiska
33' GOL! 2-1 BIELA. Przyjęcie piłki tyłem do bramki, zgubienie obrońcy i strzał z dystansu w krótszy róg bramki
34' GOL! 3-1 CIUPIŃSKI. Dybeł zagubił się w dryblingu pod własnym polu karnym, a straconą piłkę przejmuje Ciupiński, który w sytuacji oko w oko z bramkarzem posyła piłkę między nogami goalkeepara
36' Kolejna groźne zapowiadająca się akcja Trade lecz w stu procentowej sytuacji po podaniu Ciupińskiego w piłkę metr przed bramką nie trafia Starzec
37' GOL! 3-2 ANIOŁEK. Zamieszanie w polu karnym i nieporadność obrońców Trade najlepiej wykorzystuje Aniołek, który dopada do piłki i wbija ją do siatki

Mimo braku rezerwowych mecz pod dyktando M.W.Trade, którzy po raz kolejny udowodnili że są głównym kandydatem do awansu. Nakacu w kolejnym meczu musi zagrać pewniej w ataku i zdobywać punkty jeśli myśli o utrzymaniu.
autor: Piotr Baran