18.05 godz. 20:15, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Janikowski
4 : 3
( 3 : 2 )
Skład: Wilkiewicz, Kuś, Wieczorek, Dudzik, Wieczorek, Cynar, Kuźniewski, Rył
Skład: Marczak, Bukowski, Kaczmar, Kaczor, Leszczyński, Zawadzki, Krupa, Janusz, Chudeusz, Słomiński, Skoczylas, Słomiński
2' Wojciech Wieczorek
15' Andrzej Cynar
27' Andrzej Cynar
36' Wojciech Wieczorek
9' Sebastian Słomiński
12' Sebastian Słomiński
17' Robert Leszczyński
26' Adrian Bukowski
Zawodnik meczu: Sebastian Słomiński (Spore utrapienie Bartłomieja Kusia. Dwa gole i jedna asysta to dorobek tego zawodnika po 40 minutach gry.)

Wielu ekspertów myślało, że po awansie do drugiej ligi - RedKnee nie wskoczy na drugoligowy poziom i będzie dostarczycielem punktów. Nic z tego, bowiem "czerwoni" dokonali jednego znacznego wzmocnienia i zajmują wysokie - piąte miejsce w stawce. Mowa o transferze Sebastiana Słomińskiego, który ma dowodzić ofensywą swojej nowej drużyny, a jego brat - Jakub - ma trzymać pieczęć nad defensywą. To narazie przynosi efekty i jeżeli beniaminek będzie grał ciągle tak efektywnie to może do samego końca walczyć o promocje do pierwszej ligi. To z głowy będzie chciało wybić im FC Veliante Wrocław, które znajduje się dwa punkty za nimi i również zamierza powalczyć o medale na koniec sezonu. "Velica" posiada w swoich szeregach graczy, którzy mogą przesądzić o losach każdego spotkania. Są to m.in Marcin Sokołowski, Andrzej Cynar i Wojciech Wieczorek. Który z nich weźmie na siebie ciężar gry i pomoże swoim kolegom zdobyć punkty z dobrze poczynającym sobie przeciwnikiem?

1' - Andrzej Janikowski dopiero co zagwizdał po raz pierwszy a już w natarciu RedKnee. Robert Leszczyński ładnie wypuścił Marcina Kaczora, ten z kolei zabawił się w "śrubokręt" i zakręcił najpierw bramkarzem, potem obrońcami rywala, a na końcu i tak oddał futbolówkę do Leszczyńskiego. Strzał Roberta okazał się jednak niecelny i gola w pierwszej minucie nie obejrzeliśmy.
2' - GOL! 0:1 W pierwszej minucie może i nie, ale w drugiej już tak! Było to jednak nie trafienie dla RedKnee, a dla Velicante. Worek z bramkami rozwiązuje Wojciech Wieczorek, który pokonuje Jakuba Słomińskiego uderzeniem z pola karnego.
4' - Wieczorek chce powtórzyć osiągnięcie sprzed dwóch minut, tym razem górą jednak wyciągający się jak struna Jakub Słomiński.
5' - W odpowiedzi mocny strzał RedKnee, Bartłomiej Kuś wybija jednak futbolówkę na rzut rożny.
9' - GOL! 1:1 Przyczajony koło słupka Sebastian Słomiński strzałem z bliskiej odległości pokonuje Bartłomieja Kusia i mamy remis!
10' - Jakub Słomiński na nudę narzekać nie może, po sporym zamieszaniu w polu karnym golkiper "Czerwonych Pająków" interweniuje trzykrotnie, za każdym razem skutecznie.
11' - Piłka po uderzeniu Wieczorka trafia wprost w bramkarza.
12' - GOL! 2:1 Strzał Słomińskiego, broni Kuś, Sebastian jednak idzie za ciosem i dobija, a że dobitka okazuje się skuteczna RedKnee wychodzi na prowadzenie!
14' - Wolny dla Velicante na 17. metrze, Wieczorek w mur.
14' - Akcja RedKnee, uderza Krzysztof Chudeusz, jednak skoncentrowany Bartłomiej Kuś zbija strzał do boku i nie mamy podwyższenia rezultatu.
15' - GOL! 2:2 Zamiast trzeciej bramki RedKnee mamy remis i drugie trafienie Velicante! I to nie byle jakie trafienie! Piotr Rył zagrywa idealną piłkę z obrony wprost do znajdującego się w polu karnym Andrzeja Cynara, a ten zdobywa "gola dnia" - piłka odbija się jeszcze od poprzeczki i Jakub Słomiński nie ma nic do powiedzenia!
17' - GOL! 3:2 Uderzenie po ziemi Roberta Leszczyńskiego i ponownie na prowadzeniu zespół RedKnee!
18'- Paweł Dudzik oddaje strzał z głowy, piłka trafia w poprzeczkę!
21' - Uderzenie Marcina Kaczora, piłka wędruje obok bramki.
22' - Kaczor do Skoczylasa, strzał, słupek i ... piłka trafia w bramkarza.
26' - GOL! 4:2! To się dopiero nazywa "first touch"! Pierwszy kontakt z piłką Adriana Bukowskiego, który spóznił się na mecz i na boisku mógł zameldować się dopiero teraz i od razu futbolówkka w siatce! Adrian wykorzystuje znakomite prostopadłe podanie Sebastiana Słomińskiego poprzedzone akcją z cyklu "poszedł jak dzik w żołędzie" i na liczniku mamy już 4:2 dla RedKnee!
26' - Umiejętności Sebastiana Słomińskiego nie ograniczają się do strzelania bramek i asystowania. Najlepiej wie o tym ławka rezerwowych RedKnee. Sebastian pada na murawę po faulu, komentatorzy z trybun (czyt. z ławki) podsumowują całą sytuację - "on to się umie wyłożyć..."
27' - Parada golkipera RedKnee, aut dla Velicante.
27' - GOL! 4:3 Velica łapie kontakt z rywalem, a wszystko za sprawą Andrzeja Cynara, który z piątego metra pokonuje Jakuba Słomińskiego!
28' - Ponownie okazję zaistnieć ma "mgr first touch", czyli Adrian Bukowski. Najpierw jednak strzał zawodnika RedKnee zostaje zatrzymany, potem piłka wędruje obok słupka.
33' - Strzał z boku Wojciecha Wieczorka, broni Słomiński, potem swoich sił próbuje Dudzik, jednak piłka leci nad bramką.
36' - Na Kuźnikach robi się "kolorowo", a kolorów nadaje Wojciech Wieczorek. Najpierw w roli głównej występuje kolor żółty - za szarpanie za koszulkę. Zejście z boiska na dwuminutową banicję zostaje nieco skomplikowane przez kopnięcie przez zawodnika Velici w zgrzewkę wody mineralnej, przez co robi się jeszcze bardziej żółto, a w konsekwencji i czerwono, w wyniku czego "Pasy" do ostatniego gwizdka Andrzeja Janikowskiego będą zmuszone grać w osłabieniu.
39' - W sytuacji "sam na sam" znajduje się Marcin Kaczor, jednak jak to mówią "jedno drzewo na pustyni", czyli piłka trafia wprost w bramkarza.
40' - Zakleszczony pomiędzy dwoma obrońcami Sebastian Słomiński i tak daje radę oddać strzał, Kuś popisuje się jednak ładną paradą i wynik do ostatniego gwizdka Andrzeja Janikowskiego nie ulega już zmianie.

Beniaminek coraz lepiej poczyna sobie w drugiej lidze. Po ciekawym i zaciętym meczu zespól RedKnee dopisuje do swojego dorobku  trzy oczka i wskakuje na trzecią lokatę w tabeli. Velicante spada na siódme miejsce, a o kolejne punkty powalczy z Fulanito. Następnym rywalem RedKnee będzie zespół Azzurrobianco.