17.05 godz. 17:50, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
0 : 4
( 0 : 2 )
Skład: Janowicz, Diakun, Lipski, Jakiel, Domaszewicz, Helemejko, Maciejewski, Blacha, Hopej, Juszczak
Skład: Bąkowski, Stryczek, Filip, Bąk, Pieśniewski, Kordas, Jaworski, Dąbrowski, Tomczak
11' Tomasz Helemejko
12' Arkadiusz Domaszewicz
19' Piotr Maciejewski
33' Marcin Jakiel
39' Arkadiusz Domaszewicz
40' Piotr Maciejewski
5' Michał Kordas
Zawodnik meczu: Piotr Maciejewski (Zdobywca dwóch bramek i kreator gry drużyny Elektrotim. Pewnie w ataku i całkiem dobrze w obronie, Pewny punkt zespołu)

WSpotkanie drużyn zajmujących dolną część tabeli drugiej ligii. Spadkowicz z pierwszej ligi drużyna Zawsze Ostatnich podejmie rewelacje edycji WOFC ekipę Elektortimu, która przez brak stabilizacji nie radzi sobie obecnie najlepiej. Kto zgarnie trzy punkty i zbliży się do czołówki? Tego dowiemy się po ostatnim gwizdku.

3' Pierwszy groźny strzał w wykonaniu Pieśniewskiego, ale bramkarz Elektortimu odporowadza wzrokiem piłkę wędrującą nad poprzeczką
5' Elektrotim po woli zdobywa przewagę pola i to zawodnicy tej ekipy narzucają tempo gry
5' CZERWONA! Kordas już na początku spotkania nierozważnie fauluje Maciejewskiego, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem, został powalony w polu karnym i sędzia bez wachania wyciąga kartkę koloru czerwonego.
6' Źle wykonany rzut kartny przez samego poszkodowanego, który to strzela na idealnej wysokości dla bramkarza w lewą część bramki i bramkarz pewnie wyłapuje ten strzał
9' Presja, którą wywierają zawodnicy Elektoritimu na rywalu nie ustaje
10' Kolejne okazje Maciejewskiego oraz Helemejko niestety dla nich obrona Ostatnich na posterunku i nie udało się wykorzystać gry w przewadze
11' GOL! 1-0 HELEMEJKO. Po zgraniu piłki z środka pola przez Jakiela, Helemejko dokłada nogę w polu karnym i strzałem w krótszy róg zdobywa pierwszego gola
12' ŻÓŁTA! Tuż po zdobyciu prowadzenia nierozważną interwencją w środku pola popisuje się Domaszewicz, który zatrzymując rywala w nieprzepisowy sposób otrzymuje żółtą kartkę
14' Tym razem gry w przewadze nie potrafił wykorzystać zespół Zawsze Ostatnich, który mimo przewagi nadal bronił się przed utratą kolejnej bramki
15' Jakiel, Helemejko oraz Domaszewicz nie zwalniają tempa i raz po raz sprawdzają refleks Bąkowskiego, który to dobrze radzi sobie między słupkami bramki Ostatnich
17' Gra do jednej bramki, a dokładnie jest to bramka Ostatnich, którzy są pod ciągłą presją rywala i do tej pory muszą odpierać ataki
18' Helemejko z Jakielem w polu karnym wymieniają podania po, których ten drugi oddaje strzał w boczną siatkę
19' GOL! 2-0 MACIEJEWSKI. Domaszewicz z linii środkowej zgrywa piłkę do Maciejewskiego i na szczęście dla strzelca bramki obrońca Ostatnich mija się z piłką, a ten lobem nad bramkarzem umieszcza piłkę w siatce
23' Początek drugiej połowy do odzwierciedlenie pierwszej części spotkania. Elektrotim atakuje Ostatni się bronią
25' Maciejewski po raz kolejny daje o sobie znać i próbuje zaskoczyć strzałem z woleja, ale bramkarz wyciągnięty jak struna nie pozwala na zdobycie kolejnej bramki i świetną interwencją ratuje swój zespół
28' Kontrola gry przez drużynę Elektrotimu nie daje możliwości na rozwinięcie skrzydeł rywalowi, który sporadycznymi kontrami stara się zmienić wynik spotkania
29' Strzały Tomczaka, Bąka czy też Pieśniewskiego pewnie łapie Juszczak dzięki czemu Eletkrotim nadal na 0 z tyłu
32' Dwójkowa akcja Maciejewskiego i Jakiela, która zakończyła się strzałem z linii pola karnego w wykonaniu Jakiela jednak piłka zatrzymuje się na obrońcy
33' GOL! 3-0 JAKIEL. Co się odwlecze to nie uciecze. Po podaniu Hopeja Jakiel pakuje piłkę do bramki stojąc praktycznie na linii bramkowej
35' Kontry Ostatnich kończą się przez niedokładne podania oraz przyjęcia, na co wpływ na pressing rywala
37' Jakiel po raz kolejny próbuje strzału z dystansu, który mimo iż był naciskany przez obrońce oddaje celny lecz zbyt słaby strzał
39' ŻÓŁTA! (CZERWONA) DOMASZEWICZ. Druga żółta a tym samym czerwona, która była tak potrzebna jak ulewa w ten i tak niezbyt piękny dzień. Niesportowe zachowanie i mecz szybciej kończy Domaszewicz
40' GOL! 4-0 MACIEJEWSKI. Dobicie i tak już rozbitej drużyny Zawsze Ostatnich w wykonaniu Maciejewskiego, który w ostatniej akcji meczu sam na sam z bramkarzem nie pozostawia złudzeń, która z drużyn w tym spotkaniu była lepsza i strzałem obok Bąkowskiego ustala wynik spotkania

Mecz do jednej bramki. Elektrotim przez cały mecz kontrolował poczynania rywala i dobrze wykorzystał swoje sytuacje co przyniosło pewne zwycięstwo. Niepotrzebne kartki i wykluczenia to oznaka waleczności, ale też nierozwagi w zbyt ostrych starciach.

autor: Piotr Baran