13.05 godz. 18:40, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
M.W. Trade
Azzurrobianco
1 : 7
( 0 : 4 )
Skład: Woźniak, Bożek, Borowski, Jędrysiak, Pastuła, Biegański, Biela, Starzec, Ciupiński
Skład: Homa, Ploch, Bekała, Naliwajko, Rądlewski, Graca, Maślany, Obremski
4' Kamil Biegański
6' Andrzej Ciupiński
8' Bartłomiej Biela
12' Kamil Biegański
17' Tobiasz Borowski
26' Kamil Biegański
29' Tobiasz Borowski
35' Robert Starzec
31' Łukasz Homa
Zawodnik meczu: Kamil Biegański (Kamila na boisku wszędzie było pełno. Nie tylko świetnie radził sobie w defensywie, ale również w ofensywie pokazywał się z dobrej strony, czego dowodem jest ustrzelony hattrick. )

Łatwego zadania nie będą mieli zawodnicy Azzurrobianco, którzy podejmą lidera i jednego z kandydatów do awansu do pierwszej ligi - zespół M.W. Trade. "Trejderzy" w tym sezonie jeszcze nie zaznali goryczy porażki, a punkty stracili tylko w pierwszej kolejce, kiedy to zremisowali 2:2 z Wratislavią. "Ragazzi" mają na swoim koncie dwa zwycięstwa i dwie porażki, z czego ostatnia była dość niespodziewana - pięć minut zadecydowało o tym, że trzy punkty powędrowały na konto Hoist Finance. Nie należy jednak zapominać, że niebiesko-biali mają w swych szeregach "człowieka do zadań specjalnych" - bramkostrzelnego Bartosza Naliwajko, który miał ogromny wkład w 6 punktów znajdujących się obecnie na koncie zespołu Łukasza Homy. Czy i tym razem Bartek pomoże swojej drużynie zdobyć trzy oczka i zatrzymać rozpędzone M.W. Trade? A może będziemy świadkami piątej victorii z rzędu "Trejderów"? Emocje i bramki mamy gwarantowane!

4' (0:1) - Kamil Biegański oddaje strzał sprzed pola karnego i piłka wpada do siatki, obok próbującego interweniować golkipera.
6' (0:2) - Andrzej Ciupiński podchodzi do rzutu wolnego przed polem karnym, oddaje strzał i...zaskakuje Łukasza Rądlewskiego.
7' Ciupiński płasko strzela z dystansu, ale tym razem w końcu interweniuje bramkarz - odbijając futbolówkę przed siebie.
8' Bartosz Naliwajko autorem pierwszego strzału Azzurrobianco w tym meczu, niestety niecelnego.
8' Bartłomiej Biela zagrywa piłkę ręką przed polem karnym i zostaje ukarany żółtym kartonikiem.
9' Wojciech graca z rzutu wolnego podaje w tempo do Naliwajko, a ten oddaje natychmiastowy strzał, który instynktownie nogami broni Bartłomiej Jędrysiak.
12' (0:3) - Biegański przebojem wpada w pole karne i mając przed sobą tylko bramkarza, z bardzo ostrego kąta stara się zaskoczyć golkipera Azzurrobianco. Ta sztuka mu się udaje, bowiem po interwencji golkipera piłka wpada do siatki, przy dalszym słupku.
15' Biegański huknął sprzed pola karnego i Rądlewski z trudem to uderzenie broni.
16' Naliwajko dostaje piłkę w pole karne i mając obok siebie obrońcę oddaje strzał - tylko i wyłącznie w boczną siatkę.
17' (0:4) - Tobiasz Borowski staje oko w oko z Rądlewskim i płaskim uderzeniem przy słupku nie daje mu żadnych szans.
19' Ciupiński mocno strzela z dalszej odległości i nogami szczęśliwie, ale skutecznie interweniuje Rądlewski.
23' Uderzenie Bieli z rzutu wolnego broni Rądlewski. Po chwili futbolówka trafia wprost pod nogi Łukasza Bożka, który z najbliższej odległości uderza w dobrze ustawionego golkipera.
24' Biela uderza obok bramki. Po chwili swoich sił z dalszej odległości próbuje Ciupiński, ale znowu M.W Trade nie ma szczęścia, bo tym razem piłka przelatuje nad poprzeczką.
26' (0:5) - Ciupiński podaje piłkę na przedpole do Biegańskiego, a ten decyduje się na natychmiastowe uderzenie, które wpada do siatki obok biernie interweniującego Rądlewskiego.
28' Graca korzystając z bardzo trudnych warunków atmosferycznych (ulewny deszcz) - decyduje się na uderzenie sprzed pola karnego, które zostaje z trudem odbite przez Jędrysiaka na rzut rożny.
29' (0:6) - Bożek idealnie zagrywa do Borowskiego, a ten mając przed sobą tylko bramkarza, precyzyjnym uderzeniem przy słupku umieszcza piłkę w siatce.
31' (1:6) - Marcin Maślany z prawej strony centruje piłkę w pole karne. Tam odnajduje się Łukasz Homa, który świetnie kończy akcje i uderzeniem do pustej bramki, zmiejsza prowadzenie rywali, strzelając, na tę chwilę - gola honorowego.
35' (1:7) - Defensywa Azzurobianco ma się nie najlepiej. Kolejna akcja "Trejderów", a w zasadzie kolejny strzał sprzed pola karnego kończy się golem. Tym razem na listę strzelców wpisał się Robert Starzec.
37' Naliwajko staje przed szansą na gola, ale jego podcinka w sytuacji sam na sam z Jędrysiakiem - przelatuje minimalnie nad poprzeczką.
38' Biegański w pole karne zagrywa do Borowskiego, a ten z bliska trafia wprost w dobrze ustawionego bramkarza.
39' Biela z rzutu wolnego centruje piłkę w pole karne do Borowskiego, a ten oddaje strzał z główki, który przelatuje tuż nad bramką.

Niezwykle jednostronny mecz, w którym "Trejderzy" nie dali żadnych szans Azzurrobianco. Od samego początku byli stroną dominującą i wysoki wynik w pełni odzwierciedla to co się działo na boisku. "Niebiescy" nie prezentowali formy z poprzednich spotkań i doznając porażki ciągle muszą mieć się na baczności w kwestii walki o pozostanie w drugiej lidze. Zespół Łukasza Bożka kolejny raz zwycięża, pozostaje na fotelu lidera i nadal jest niepokonany. Jeżeli do końca sezonu ekipa ta nadal będzie prezentowała tak dobrą formę, to przebojem wedrze się na boiska pierwszej ligi. W przyszłym tygodniu "Ragazzi" zmierzą się z Wratislavią Bio, z kolei M.W.Trade podejmie F.C Nakacu.