10.05 godz. 20:50, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Janikowski
Skład: Paszkowski, Karwacki, Rychel, Wilk, Wojczyński, Marciniszyn, Matyla, Nowak, Kłys
Skład: Kuś, Wieczorek, Wieczorek, Cynar, Kuźniewski, Rył, Sokołowski, Świątczak
12' Rafał Nowak
26' Rafał Nowak
28' Dawid Paszkowski
4' Andrzej Cynar
39' Piotr Rył
Zawodnik meczu: Rafał Nowak (Zdobywca dwóch bramek, który wykazał się spokojem w ataku jak również chłodną głową w obronie. Filar drużyny w ciężkich momentach i bezbłędny snajper.)

W pojedynku spadkowicza z beniaminkiem statystyki przemawiają za "Velicą". Trzy punkty więcej, cztery pozycje wyżej w ligowej tabeli, bilans lepszy o 9 bramek. Powiedzenia "statystycznie ja i mój pies mamy po 3 nogi", albo "są kłamstwa, duże kłamstwa i statystyki" z palca wyssane jednak całkiem nie jest, bo wiadomo, że ze statystykami różnie bywa. Jak jest w tym przypadku zweryfikuje boisko. Z jednej strony Wojciech Wieczorek, Andrzej Cynar i Marcin Sokołowski, z drugiej nieprzewidywalna drużyna, która przegrywając 0:2 w pięć minut jest w stanie odwrócić losy meczu. Zapowiada się ciekawe widowisko!
3' Początek spotkania pod dyktando Velicante, które przeprowadza więcej akcji i częściej zagraża bramce rywala
4' GOL! 1-0 Rył z autu wrzuca piłkę na głowę do Cynara a ten z najbliżejsz odległości w środek bramki i mamy prowadzenie dla Velicante
7' Gracze Velicante nie zwalniają tempa i po raz kolejny stwarzają sobie dogodne sytuacje
9' Zawodnicy z Hoist chyba się przebudzili i coraz odważniej poczynają sobie na boisku nie odstawiając nogi i podejmując walkę 1 na 1
11' Strzał Nowaka z dystansu, ale piłka mija lewy słupek bramki strzeżonej przez Kusia
12' GOL! 1-1 Kolejny strzał Nowaka, ale tym razem bezbłędny. Mocna z lini pola karnego lewą nogą,a po strzale piłka obija słupek i wpada do siatki
14' Hoist wyczuło szansę na podwyższenie wyniku i na tym etapie meczu to zawodnicy tej drużyny dyktują tempo gry na boisku
16' Karwacki po składnej akcji drużynowej i wrzutce Kłysa oddaje niecelny strzał głową z drugiego metra
18' Velicante od czasu straty bramki zamknięte na własnej połowie, a sporadyczne kontry kończą się w obrębie linii środkowej boiska
23' Szybkie akcje na początku drugiej części spotkania w wykonaniu obu drużyn
24' Rył próbuje indywidualnie jednak jego poczynania szybko przerywane przez obronę Hoist
25' Hoist spokojne wyczekuje rywala i przeprowadza kontry, które mimo niepowodzenia w postaci zdobycia bramki stwarzają wiele problemów obronie Velicante
26' GOL! 2-1 Kłys wykonuje rzut wolny, który odbija się od obrońcy Velicante i wraca mu pod nogi. Ponowienie strzału i po raz kolejny piłka zostaje zablokowana, jednak tym razem do dobitki doskakuje Nowak i umieszcza piłkę w siatce
28' Zółta kartka! Gra nabiera rumieńców i sprowokowany Paszkowski za swój "wyszukany" sposób komunikacji z rywalem otrzymuje od sędziego karę w postaci dwóch minut na odpoczęcie za linią boczną boiska
30' Rył popisuje się zaskakującym strzałem z własnej połowy, który to lob o mało nie znalazł drogi do bramki zaskoczonego takim obrotem spraw Wojczyńskiego
33' Mimo wielu ataków Velicante zawodnicy Hoist kierowani przez Nowaka wychodzą zwyciesko spod presji i nie pozwalają na rozwinięcie skrzydeł napastnikom rywala
35' Mecz nie zwalnia tempa, a zawodnicy nie odstawiają nogi w stykowych sytuacjach przez co sędzia w końcowych minutach ma wiele pracy
38' Velicante rzuca wszystkie swoje siły do ataku i po jednej z kontr Cynar bliski zdobycia bramki
39' GOL! 2-2 Rył wyrównuje wynik spotkania mocnym strzałem z pola karnego i zmasowane ataki w końcu przynoszą upragnionego gola

Spotkanie w, którym jedna żłota kartka to niejmniejszy wymiar kary. Początkowa faza zdecydowanie pod dyktkando Hoist lecz z minuty na minutę posiadanie piłki w granicach pół na pół. Walka w tym spotkaniu mogła wskazywać na to jakoby organizator za zwycięstwo dawał 6 punktów.

autor: Piotr Baran