25.04 godz. 17:50, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Janikowski
Skład: Pych, Paszkowski, Karwacki, Ciura, Rychel, Wojczyński, Marciniszyn, Matyla, Nowak, Kłys, Wilczyński, Markowski
Skład: Homa, Obremski, Bekała, Naliwajko, Rądlewski, Graca, Maślany, Księżarek, Obremski, Biłeńkij, Andrzejczak
30' Rafał Nowak
33' Rafał Nowak
35' Patryk Karwacki
5' Bartosz Naliwajko
28' Łukasz Andrzejczak
Zawodnik meczu: Rafał Nowak (Rafał poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa, aktywny przez całe spotkanie, które zakończył z dwoma trafieniemi na koncie. Na wyróżnienie również zasługuje Patryk Karwacki strzelec jednej bramki.)

Mistrz trzeciej ligi z ubiegłego sezonu na razie nie radzi sobie za dobrze z drugoligową rzeczywistością. Trzy mecze drużyny Michała Rychela to trzy porażki, po kolei z Zawsze Ostatnimi, Elektrotimem i ForceGSM. Gorzej od Hoistu radzą sobie tylko Wybrańcy FC. Ekipa Łukasza Homy, po porażce w pierwszej kolejce z Fulanito radzi sobie świetnie, w dużej mierze dzięki znakomitej postawie grającego w ataku Bartosza Naliwajko. Czy napastnik Ragazzi trzeci mecz z rzędu zgarnie tytuł MVP spotkania i poprowadzi swoją drużynę do zwycięstwa? Każda passa się kiedyś kończy, ta zła również. Czy seria porażek beniaminka zostanie przerwana?

3’ Złe podanie Wojciecha Gracy do Bartosza Naliwajko i od bramki rozpocznie bramkarz Damian Wojczyński.
5’ GOL! 1:0 Strzałem po długim rogi z lewego skrzydła popisuje się Bartosz Naliwajko który otwiera wynik spotkania.
6’ Dośrodkowanie w pole karne Hoist Finance w wykonaniu Krzysztofa Obremskiego przelatuje poza pole karne i futbolówka opuszcza pole gry.
8’ Michał Rychel dobrze interweniuje we własnym polu karnym blokując uderzenie z prawego skrzydła Sylwestra Furmanka.
11’ Wyraźna przewaga graczy Azzurrobianco, Hoist Finance ogranicza się do nielicznych kontrataków.
13’ Nieudana próba dośrodkowania w pole karne przeciwników autorstwa aktywnego Krystiana Bekały.
16’ Strzał z prawego skrzydła Pawła Kłysa przechodzi daleko obok bramki.
18’ Golkiper Damian Wojczyński odbija uderzenie przed siebie, a do piłki dopada Bartosz Naliwajko który strzela z pierwszej piłki bardzo niecelnie!
19’ Strzał Łukasza Andrzejaka z niemal zerowego kąta broni na rzut rożny bramkarz Hoist Finance!
22’ Dobra interwencja bramkarza Łukasza Rądlewskiego po strzale z lewego skrzydła.
24’ Mocny, precyzyjny strzał z rzutu wolnego Patryka Karwackiego dobrze nogami na rzut rożny broni golkiper Azzurrobianco.
25’ Piłkę na rzut rożny po strzale Bartosza Naliwajki zbija bramkarz Damian Wojczyński.
26’ Piłkę źle rozgrywa Paweł Kłys który podaje w środek pola do przeciwnika, futbolówkę przejmuje Wojciech Graca który zdecydował się na strzał i piłka poszybowała tuż obok lewego słupka bramki.
28’ GOL! 2:0 Strzałem głową piłkę do siatki pakuje Łukasz Andrzejczak!
30’ GOL! 2:1 Pięknym strzałem w okienko bramki głową zdobywa gola kontaktowego Rafał Nowak!
31’Doskonała interwencja Damiana Wojczyńskiego
33’ GOL! 2:2 Do wyrównania doprowadza Rafał Nowak po strzale z pola karnego w długi róg bramki Azzurrobianco!
35’ GOL! 2:3 Hoist Finance wychdzi na prowadzenie! Rafał Nowak podaje wzdłuż pola karnego do niepilnowanego Patryka Karwackiego który umieszcza piłkę w pustej bramce!
37’ Marcin Maślany w ostatniej chwili dobrze blokuje uderzenie napastnika Hoist finance i futbolówka wychodzi na rzut rożny.
39’ Michał Rychel nie strzela z rzutu karnego! Dobrze jego intencje wyczuwa golkiper Łukasz Rądlewski.

Dużo walki, emocji i pięć bramek. Zawodnicy Azzurrobianco prowadzili już 2:0 lecz piłkarze Hoist Finance dopiero w 2 połowie meczu złapali "wiatr w żagle" i zdobyli 3 bramki które wystarczyły do zdobycia kompletu punktów! W kolejnym meczu gracze Azzurrobianco zmierzą się z M.W Trade, a zawodnicy Hoist Finance zagrają z FC Velicante Wrocław.

autor: Marcin Niciński