22.04 godz. 19:30, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Janikowski
Skład: Trojan, Koch, Wisiecki, Gubański, Kuśmierek, Dyczkowski, Sikora, Kalajew, Mielcarek, Gmerek
Skład: Paszkowski, Rychel, Wilk, Wojczyński, Matyla, Kłys
22' Bartosz Sikora
29' Bartosz Sikora
32' Łukasz Dyczkowski
9' Paweł Kłys
27' Michał Rychel
Zawodnik meczu: Bartosz Sikora (Gdy drużynie nie szło, Bartek wziął ciężar gry na siebie i nie tylko zaczął napędzać ataki swojej drużyny, ale przede wszystkim strzelił dwie ważne bramki, które pozwoliły odnieść zwycięstwo. Jedna z nich była cudownej urody. )

Potyczki drugoligowców w trzecim tygodniu kończy mecz pomiędzy Hoist Finance, a ForceGSM. Drużyna Michała Rychela na jesień zdominowała rozgrywki trzecioligowe kończąc sezon na pierwszym stopniu podium z przewagą 8 punktów nad drugim RedKnee. Rzeczywistość drugoligowa jest niestety dla beniaminka już mniej przychylna - Hoist zaliczył już porażki z Zawsze Ostatnimi, a także został sprowadzany na ziemię przez Elektrotim, który przegrywając 2:0 wyciągnął wynik na 4:2. To wszystko sprawiło, że po dwóch seriach gier "Czarni" zamykają tabelę drugiej ligi. GSM dzięki punkcikowi uzyskanemu w meczu z F.C. Nakacu zajmuje 5. lokatę. Czy duet Dyczkowski-Sikora poprowadzi Force do drugiego w tym sezonie zwycięstwa, czy może Hoist wyciągnie wnioski z dwóch pierwszych kolejek i w piątek wieczorem pokaże się z lepszej strony? Odpowiedź już za 4 dni. Niestety beniaminek zjawił się na Kuźnikach - bez zmian i bez kilku ważnych zawodników - czy mimo takich kłopotów uda mu się nawiązać równorzędną walkę.

1-8' Początek spotkania jak piłkarskie szachy - nikt nie chce popełnić błędu, ale również nikt nie chce bardziej zaryzykować szanując klasę swojego przeciwnika.
9' (1:0) - Boiskową nudę przerywa bramka dla Hoist Finance. Paweł Kłys dostaje dobrą piłkę za plecy obrońców, przyjmuje ją i pewnym strzałem obok wychodzącego bramkarza - pakuje piłkę do siatki.
10' Damian Wojczyński mógł zmarnować prowadzenie wypracowane przez jego kolegów. Golkiper "Czarnych" przy próbie wybicia piłki nabił Bartosza Sikorę i...futbolówka po odbiciu się od napastnika przeleciała minimalnie obok bramki przeciwników.
11' Mocny strzał Kłysa z pola karnego instynktownie broni Tomasz Trojan. Po chwili mamy dobitkę Krzysztofa Matyli, która przelatuje nad poprzeczką!
12' Łukasz Dyczkowski zgrywa piłkę do Kacpra Gubańskiego, który decyduje się na mocny strzał, a ten przelatuje wysoko nad bramką.
13' Kłys staje przed szansą na podwyższenie wyniku, ale przegrywa pojedynek z bramkarzem w sytuacji sam na sam.
16' Krzysztof Matyla ostro centruje piłkę w pole karne, a tą z trudem nad poprzeczkę przenosi Trojan.
18' Strzał Gubańskiego zamienia się w podanie do Rolanda Kalajewa, który z bliska uderza w dobrze ustawionego Wojczyńskiego.
19' Uderzenie Tomasza Mielcarka sprzed pola karnego przelatuje nieznacznie obok bramki Hoist Finance.
22' (1:1) - Bartosz Sikora dostaje prostopadłe podanie od partnera z drużyny i mając przed sobą tylko i wyłącznie bramkarza - pewnym strzałem umieszcza piłkę w siatce. Mamy remis!
26' Dawid Paszkowski w kontrze zagrywa do Kłysa, a ten uderza tylko i wyłącznie w bramkarza.
27' Żółta kartka dla Michała Rychela za niepotrzebne dyskusje z arbitrem.
27' Paszkowski oddaje mocny strzał z rzutu wolnego, który przelatuje minimalnie nad poprzeczką bramki ForceGSM.
28' Sikora pograł z Dyczkowskim, ale uderzenie tego drugiego z woleja przelatuje obok bramki.
29' (1:2) - Rzut wolny dla "Białych" z lewej strony pola karnego. Do jego wykonania podchodzi Sikora i pięknym strzałem, niemalże w same okienko bramki Hoist Finance - daje prowadzenie swojej drużynie. Co za gol!
32' (1:3) - ForceGSM idzie za ciosem, a swojego gola strzelając z dalszej odległości - zdobywa Dyczkowski.
37’ Kłys do Wilka  i ten w trafia bramkarza, mamy jeszcze dobitkę, lecz Koch wybija piłkę z linii bramkowej.
39’ Sikora do Dyczkowskiego i ten z bliska w poprzeczkę.
39’ Sikora podcina piłkę nad wychodzącym bramkarzem, ale futbolówka przelatuje minimalnie obok słupka.
40'  - Koniec spotkania.

Bardzo zacięty i wyrównany mecz do ok 30 minuty, bowiem wtedy grający cały mecz bez zmian zawodnicy Michała Rychela złapali zadyszkę i zostali wypunktowani przez swojego przeciwnika. Łukasz Dyczkowski i spółka nie zagrali fenomenalnych zawodów, ale będąc skuteczniejsi i posiadając zmienników - zaikasowali cenne trzy punkty. "Biali" wskakują na piąte miejsce w tabeli i włączają się do walki o awans. Beniaminek z kolei znowu przegrywa i choć nie gra źle, to jednak nie punktując musi mieć się na baczności, bo o utrzymanie będzie im niezwykle ciężko. Następne pary meczowe obu tych ekip to ForceGSM - RedKnee oraz Azzurrobianco - Hoist Finance.