21.04 godz. 17:50, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
( 2 : 0 )
Skład: Całka, Bąkowski, Stryczek, Filip, Bąk, Żarczyński, Kordas, Kot, Jaworski, Stopa, Tomczak, Żołdak
Skład: Borowski, Maj, Biela, Starzec, Ciupiński, Fornal, Woźniak
33' Michał Stopa
15' Bartłomiej Biela
19' Robert Starzec
28' Andrzej Ciupiński
Zawodnik meczu: Andrzej Ciupiński (Często siał zagrożenie pod bramką przeciwnika, a jego dokłade podania stwarzały sytuacje kolegom z drużyny. ZDobył jedną bramkę co było ukoronowaniem jego skutecznej gry.)

W czwartek będziemy świadkami dwóch meczów w drugiej lidze. Jako pierwsi zmierzą się ze sobą M.W. Trade i Zawsze Ostatni. Drużyna pod wodzą Kamila Biegańskiego strzeliła tej wiosny w dwóch meczach 6 bramek, tracąc przy tym 2. Zawsze Ostatni wbrew swej nazwie liderują na chwilę obecną w drugiej lidze, z kompletem punktów i 10 bramkami strzelonymi przy 4 straconych. O sile ofensywnej teamu Pawła Pieśniewskiego decydują w dużej mierze Dawid Kot i Michał Stopa, którzy razem strzelili 80% wszystkich goli dla "Outsiderów" w edycji wiosennej. Czy uda im się dołożyć kolejne gole w czwartek, czy może swoje statystyki poprawią tego dnia Bartek Biela i Kamil Biegański?

1'- M.W. Trade zjawia się na meczu bez zmian.
4'- Mimo "gołej" siódemki to gracze MW stwarzają sobie więcej dogodnych sytuacji i przejmują kontrolę na boisku
6'- Po nieskutecznym rozegraniu ataku pozycyjnego MW, piłkę przejmuje gracz Zawsze Ostatnich Tomczak, ale jego rajd prawym skrzydłem zostaje zakończonym niecelnym strzałem obok prawego słupka.
7'- W odpowiedzi na raj Tomczaka niecelny strzał z dystansu oddaje Ciupiński
9'- MW nie daje dojść do sytuacji podbramkowych swojemu rywalowi, a napastnicy nękają bramkarza Zawsze Ostatnich
12'- Indywidualna akcja Ciupińskiego zakończona w polu karnym na obrońcach Ostatnich
15'- Akcja Zawsze Ostatnich, którzy tracą piłkę w ataku pod bramką MW Trade, a do pozostawionej bez opieki futbolówki dobiega Ciupiński i po rajdzie lewym skrzydłem wykłada piłkę w pole karne, której nie marnuje Biela i mamy 1-0
17'- MW Trade nie zwalnia tempa, lecz liczne akcje nie przynoszą kolejnych bramek
18'- Pomocnik Zawsze Ostatnich Michał Stopa oddaje mocny strzał z dystansu, ale piłke ląduje w rękach bramkarza
19'- Rzut wolny dla MW Trade wykonuje Biela, który posyłka piłkę w krótki róg bramki, a ta zostaje źle wybita przez bramkarza i Starzec lobem z główki pokonuje bramkarza
23'- MW Trade nadal pod kontrolą sytuacji na boisku i dzięki temu nie tracą bramki
25'- Nieliczne choć groźne strzały zawodników Ostatnich nie znajdują drogi do siatki rywala
26'- Silny strzał zza pola karnego oddaje Starzec, lecz bramkarz na posterunku i nogami wybija na rzut rożny
27'- Szybka odpowiedź OStatnich, którzy po tej akcji wywalczyli rzut wolny, ale Tomczak wykonuje strzał wprost w plecy obrońców
28'- Indywidualna akcja Ciupińskiego. Zejście do środka z lewej strony, zgubienie obrońcy i strzał z dystansu znajduje drogę do bramki przy prawym słupku.
32'- Na boisku widoczna jest zdecydowana kontrola gry graczy MW Trade, którzy mimo braku zmian prezentują się zdecydowanie korzystniej
33'- Rozluźnienie graczy MW Trade skutkuje utratą pierwszego gola po tym jak skuteczną kontrę wyprowadził Kot zgrał piłkę do niepilnowanego Stopy i ten umieszcza piłkę w siatce
35'- Zdobycie gola kontaktowego napędziło piłkarzy Ostatnich do podejmowania kolejnych prób mimo to podmęczony zespół MW Trade dobrze radzi sobie w obronie
38'- Jeden z ostatnich strzałów Kota nie przynosi zmiany rezultatu

PM.W. Trade zjawił się na meczu bez zmian co mogło dać nadzieję graczom Zawsze Ostatnich na korzystny wynik, ale gra zweryfikowała domysły o dobrym wyniku. Pełna kontrola spotkania M. W. Trade zdobyte 3 bramki i dobrze dysponowany Ciupiński nie pozostawił wątpliwości kto tego dnia był w lepszej formie.
autor: Piotr Baran