20.04 godz. 20:15, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Janikowski
2 : 3
( 2 : 2 )
Skład: Ploch, Obremski, Bekała, Naliwajko, Rądlewski, Graca, Maślany, Księżarek, Obremski, Kubisz, Andrzejczak
Skład: Wilkiewicz, Kuś, Wieczorek, Dudzik, Wieczorek, Cynar, Kuźniewski, Rył, Sokołowski
3' Bartosz Naliwajko
9' Bartosz Naliwajko
32' Bartosz Naliwajko
11' Wojciech Wieczorek
18' Piotr Rył
Zawodnik meczu: Bartosz Naliwajko (Boiskowy walczak, który nie boi się indywidualnych pojedynków. Zabójczo dobry w ataku i skuteczny w obronie. Podpora drużyny.)

Interesująco zapowiada się potyczka wicelidera, posiadającego komplet punktów po dwóch seriach spotkań i bilans bramkowy +5 - FC Velicante Wrocław, z drużyną zasiadającą obecnie na pozycji nr 8 - Azzurrobianco. Po dwóch tygodniach lepiej "na papierze" wypada ekipa Wojciecha Wieczorka, posiadającego w swych szeregach posiadacza Złotego Buta Wrocbalu Andrzeja Cynara, który powrócił po kontuzji i w ostatnim meczu z ForceGSM zaliczył dwa trafienia. Atutem ofensywnym Azzurrobianco jest Bartosz Naliwajko, autor dwóch goli w meczu z F.C. Nakacu, w tym tego decydującego, dającego trzy punkty w samej końcówce spotkania. Kto okaże się lepszy w ofensywie i strzeli więcej bramek? Cynar? Naliwajko? A może zupełnie ktoś inny?

3'- Już na początku meczu na listę strzelców po przelobowaniu bramkarza wpisuje się Naliwajko
9'- Naliwajko strzałem po ziemi pokonuje bramkarza przeciwnika, który puszcza piłkę pod pachą
7'- Azzurrobioanco mimo naporu ze strony Velicante świetnie broni się przed stratą bramki
10'- Obie drużyny walczą o komplet punktów co jest widoczne poprzez wiele akcji i sytuacji z obu stron
11'- Wieczorek w polu karnym przejmuje piłkę oddaje strzał, a piłka pod pachą bramkarza Azurrobianco ląduje w siatce
13'- Wieczorek po raz kolejny tym razem z dystansu strzał oddany"czubem" lecz bramkarz wybija na róg
18'- Mocnym strzałem z koła środkowego popisuje się Rył i bramkarz rywali pozostaje bez szans
20'- Naliwajko popisuje się indywidualną akcją w czasie, której wchodzi z piłką między trzech zawodników Velicante lecz z pięciu metrów posyła piłę obook bramki
20'  Koniec pierwszej połowy.
23'- Przewaga i napór Azzurrobianco widoczny już od początku drugiej połowy
25'- Drużyny nie oszczędzają bramkarzy i obijają ich raz za razem
28'- Gra się zaostrza mimo to sędzia nie sięga po kolorowe kartoniki
30'- Velicante napiera, a obrońcy Azzurobianco sprawdzają się na swoich pozycjach co nie przynosi zamierzonego efektu dla Velicante
32'- Jednoosobwa akcja Naliwajko, który po zwodzie mija obrońcę i mocnym strzałem z dystansu daje prowadzenie swojej drużynie
35' - Velicante stawia wszystko na jadną kartę lecz nic nie wychodzi z ich prób
37'- Naliwajko jeszcze raz próbuje swoich sił przeciwko bramkarzowi Velicante lecz tym razem po dośrodkowaniu z prawej strony mija się z piłką

Dużo walki, dużo emocji  i pięć bramek. Gdyby mecz zakończył się remisem to nikt nie mógłby mieć pretensji, ale tego dnia więcej szczęścia miała drużyna Azzurobianco z Bartoszem Naliwajko na czele.

autor: Piotr Baran