14.04 godz. 20:50, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
Skład: Wilkiewicz, Kuś, Wieczorek, Dudzik, Frąckiewicz, Wieczorek, Cynar, Kuźniewski, Rył, Sokołowski, Świątczak
Skład: Bienas, Koch, Wisiecki, Gubański, Jastrzębski, Dyczkowski, Sikora, Kalajew
28' Andrzej Cynar
29' Andrzej Cynar
33' Marcin Sokołowski
35' Wojciech Wieczorek
23' Bartosz Sikora
33' Marek Koch
33' Łukasz Dyczkowski
35' Bartosz Sikora
Zawodnik meczu: Andrzej Cynar (Rozgrywając swój drugi ligowy mecz po ciężkiej kontuzji laureat "Złotego Buta Wrocbalu" przełamał się i to od razu ustrzelił dublet. Jego gole pozwoliły uspokoić grę i miały duży wpływ w końcowy sukces.)
Jako ostatni z drugoligowców zmierzą się ForceGSM i Velicance Wrocław. Oba zespoły odniosły zwycięstwa w pierwszej kolejce - GSM pewnie pokonało F.C. Nakacu 3:0, natomiast "Pasy" wygrały z Elektrotimem 5:2. Po udanym starcie obie drużyny z pewnością będą chciały kontynuować zwycięską passę i wzbogacić się o kolejne 3 punkty. Zwycięzca może być jednak tylko jeden (no chyba, że dojdzie do podziału punktów J). Dyczkowski i Sikora, czy Wieczorek i Cynar? Patrząc na siły ofensywne obu ekip możemy przypuszczać, że czeka nas ciekawe widowisko obfitujące w strzały i przede wszystkim w gole. Kto strzeli ich więcej? Dowiemy się już w czwartek wieczorem!

Mecz niczym dobry film miał dwa główne wątki i punkt kulminacyjny. Pierwszym był pojedynek snajperów z numerem siedem na koszulce, czyli Sikory z Wieczorkiem, wygrany przez tego pierwszego 2:1. Niestety nie były to popisy strzeleckie, a rezultat przedstawia liczbę żółtych kartek. Na początku drugiej połowy na prowadzenie wyszedł Sikora, który złośliwie kopnął kapitana Velicante. W 35 minucie mieliśmy już remis bo Wieczorek dwa razy (za pierwszym razem sędzia zastosował przywilej korzyści) kopał Sikorę, za co zobaczył żółty kartonik. Niestety zanim sędzia Malec dobiegł do zawodników, Sikora zdążył leżąc machnąć nogą w stronę wieczorka próbując go kopnąć co nie uciekło uwadze arbitra i mieliśmy wspomniany wynik 2:1 i napastnik ForceGSM nie powrócił już tego dnia na boisko. Drugi wątek to premierowe trafienia Andrzeja Cynara. Snajper Velicante który przed rokiem był nie do zatrzymania na drugoligowych boiskach i zdobył w nagrodę Złotego Buta Wrocbal jesienią doznał kontuzji i wrócił dopiero teraz. W 28 minucie dostał dokładne podanie od Wieczorka i nienękany prze obrońców spokojnie głową przymierzył przy słupku. Po minucie błąd popełnił Gubański do piłki dopadł Cynar i mógł świętować swoje drugie trafienie. Punktem kulminacyjnym była 33 minuta. Zaczęło się od ostrego wślizgu Kocha w Dudzika i żółtą kartką dla winowajcy. Po chwili było już 3:0 bo Sokołowski uderzył z przed pola karnego, z powietrza, wprost przy prawym słupku. Wznowienie akcji i szybka wrzutka do Dyczkowskiego zakończona strzałem głową i bramką i sędzia uparcie twierdził że nadal jest 33 minuta, zapewniając, że jego zegarek działa poprawnie.  I wreszcie wątki poboczne, czyli niecelne strzały, kilka udanych interwencji bramkarzy oraz moment dramaturgii, gdy Kuś źle przyjmował piłkę, ta przeszła mu między nogami, jednak golkiper Velicante zdążył zatrzymać ją przed linią bramkową. Gdyby mecz był tematem filmu tytuł brzmiał by zapewne 3:1. Tyle Velicante wygrało w strzelonych bramkach i tyle ForceGSM ugrało w zaliczonych żółtych kartkach.

autor: Łukasz Czuchraj