13.04 godz. 18:40, Kuźniki, Sedzia: Damian Pasternak
Skład: Pych, Paszkowski, Karwacki, Rychel, Wilk, Wojczyński, Matyla, Kłys, Markowski, Michalski, Hoang Xuan
Skład: Janowicz, Diakun, Lipski, Mazurkiewicz, Maciejewski, Blacha, Hopej, Juszczak, Kostka
10' Maciej Wilk
23' Maciej Wilk
26' Michał Janowicz
33' Piotr Maciejewski
39' Tomasz Kostka
40' Filip Blacha
Zawodnik meczu: Michał Janowicz (Rozgrywał piłkę, a jego dobry przegląd pola doprowadził drużynę do wielu bramkowych sytuacji co zaowocowało zwycięstwem. Zdobył pierwszą bramkę dla swojej drużyny. Dobrze spisał się na obronie, a niejednokrotnie podłączał się do ataku.)

Oba zespoły nie zaliczyły udanego startu sezonu. Pierwsi przegrali 5:2 z Velicance, drudzy ulegli 5:1 Zawsze Ostatnim. Obie ekipy grały ze sobą w zimie pod balonem w lidze Wrocbal OFC. Rozgrywki te zdecydowanie zdominował Elektrotim sięgając po tytuł mistrzowski, z bilansem lepszym aż o 76 (!) goli od swojego najbliższego rywala, który sezon zakończył na 7. lokacie. Kuźniki to jednak nie balon, oba boiska znacznie różnią się specyfiką gry. Kto okaże się lepszy przy Sarbinowskiej przekonamy się już wkrótce!

2' Pierwsza groźna akcja Elektroteamu, ale strzał Diakuna z dystansu mija prawy słupek.
5' Rzut wolny dla Hoist Finance w obrębie pola karnego zakończony niepowodzeniem.
6' Zespołowa akcja Hoist Finance prawą stroną boiska zakończona wrzutką do Karwackiego, który strzałem z woleja posyła piłkę nad bramką.
9' Kontra Elektroteamu i piłka po strzale Hopeja przelatuje nad poprzeczką.
11' Kostka w indywidualnej akcji mija dwóch obrońców rywala lecz jego strzał obija poprzeczkę.
15' Eletroteam zdecydowanie posiada przewagę w posiadniu piłki i stwarza sobie kolejne sytuacje podbramkowe.
18' Maciejewski oddaje strzał z dystansu lecz w środek bramki, gdzie dobrze ustawiony jest bramkarz.
19' Hoist Finance przeprowadza składną akcje po której Kłys zza pola karnego udzerzeniem z "czuba" nie trafia w bramkę.
20' Rajd prawym skrzydłem i Janowicz posyła piłkę obok prawego słupka
23' Drużna Hoist Finance wychodzi na drugą powołę z większą motywacją i już na początku drugiej części Wilk strzałem z woleja przy lewym słupku umieszcza piłkę w siatce.
24' Sam na sam z bramkarzem wychodzi Kłys lecz oddaje strzał w bramkarza, a jego dobitka jest nieskuteczna
25' Kłys po raz kolejny oddaje strzał na bramkę, a piłkę niefartownie zbija bramkarz do której dobiega Wilk i strzałem na pustą bramkę podnosi prowadzenie Hoist Finance do dwóch bramek.
26' Szybka odpowiedź Elektroteamu, a dokładnie Janowicz po indywidualnym rajdzie lewym skrzydłem umieszcza piłkę w siatce po strzale w długi róg.
30' Elektroteam licznymi akcjami i przejęciem inicjatywy na boisku stara się doprowadzić do wyrównania
31' Kontra zawodników z Elektroteamu w której udział bierze trzech graczy staje naprzeciwko bramkarza, który w tej styuacji wychodzi zwycięsko
33' Kostka rozgrywa piłkę i dokładnym podaniem uruchamia Maciejewskiego, który w wyśmienitej sytuacji zdobywa bramkę i mamy 2:2
35' Trwa napór na bramkę Hoist Finance lecz bramkarz na posterunku
39' Hoist Finance po przeprowadzeniu kontry traci piłkę w środku pola, którą przejmuje Kostka i tym razem wpisuje się na listę strzelców
40' Blacha z najbliższej odległości umieszcza piłkę w bramce i ustala wynik

Początkowa faza meczu należała zdecydowanie do Hoist Finance, który prowadził 2:0. Po stracie drugiej bramki Elektroteam postawił na pressing i tym sposobem szybko przejął inicjatywę,a w konsekwencji zwycięstow. Zawodnicy Hoist Finance, którzy w pierwszej połowie zdawać by się mogło kontrolowali sytuacje na boisku w drugiej części szybko opadli z sił co bez zastanowienia wykorzystała drużyna Elektrotim i zdobyła 3pkt

autor: Piotr Baran