12.04 godz. 18:35, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
( 1 : 0 )
Skład: Sirek, Łukowiak, Kalman, Szajda, Burzmiński, Rainczuk, Cieślik, Aniołek, Pachucki, Badora, Pajares Nunez
Skład: Homa, Ploch, Obremski, Bekała, Naliwajko, Rądlewski, Graca, Księżarek, Obremski, Biłeńkij, Andrzejczak
23' Michał Aniołek
27' Marcin Burzmiński
4' Bartosz Naliwajko
28' Wojciech Graca
39' Bartosz Naliwajko
Zawodnik meczu: Bartosz Naliwajko (Autor dwóch trafień, w tym tego kluczowego, zapewniającego trzy punkty drużynie Ragazzi. Na wyróżnienie zasługuje również aktywny tego dnia Łukasz Andrzejczak.)

W drugim z wtorkowych spotkań ciężko wskazać faworyta. Zmierzą się ze sobą Azzurrobianco, 10. ekipa na jesień i ich sąsiad z ligowej tabeli - F.C. Nakacu, który skończył ostatni sezon na trawie na 9. pozycji. Po pierwszej kolejce te dwa zespoły również lokują się obok siebie - "Ragazzi" są przedostatni, "The Blues" tuż nad nimi. Przy obu ekipach w dorobku punktowym widnieje cyferka zero. W zeszłym roku górą było F.C. Nakacu, które wygrało 2:1. Jak będzie tym razem? Tomasz Michalski będzie cieszył się z premierowych trzech oczek wraz z kolegami, czy może będzie to ekipa Łukasza Homy? A może będziemy świadkami podziału punktów?

4’ – GOL! F.C. Nakacu wychodzi na prowadzenie. Futbolówkę otrzymuje Naliwajko, obraca się z nią i uderza, pewnym strzałem pokonując Rainczuka!
10’ – Drugi wtorkowy mecz, podobnie jak poprzednie starcie (Wybrańcy vs M.W. Trade) budzi spore zainteresowanie miejscowych kibiców, którzy starają się zająć co lepsze miejsca. Loże VIP zlokalizowane na pobliskim drzewie zajęte zostają przez … psa jednego z sympatyków amatorskiego futbolu.
11’ – Centra w pole karne wprost do Wojciecha Gracy. Uderzenie Wojtka zostaje jeszcze poprawione przez Łukasza Homę, futbolówka ostatecznie jednak wędruje obok bramki.
13’ – Strzał Bartosza Naliwajko z linii pola karnego, piłka mija słupek o 90 cm.
16’ – Rainczuk nie może narzekać na nudę. Dobrze dysponowany tego dnia Naliwajko ponownie uderza, golkiper F.C. Nakacu instynktownie broni. Nadal 1:0 prowadzi The Blues (tego dnia w sumie „The Greens”, biorąc pod uwagę kolor znaczników).
20’ – Koniec pierwszej połowy.
23’ – GOL! Michał Aniołek dostaje podanie do boku po czym bardzo ładnym i mocnym uderzeniem nie daje szans golkiperowi przeciwnika. Azzurrobianco – F.C. Nakacu 1:1!
24’ – Kamil Łukowiak oddaje strzał z głowy, piłka nie znajduje jednak drogi do siatki.
26’ – Spore zamieszanie w polu karnym F.C. Nakacu. Piłkę jak na tacy dostaje Łukasz Andrzejczak, który postanawia posłać ją pod samą poprzeczkę. Fantastyczna interwencja Rainczuka zapobiega jednak utracie gola i mamy jedynie rzut rożny.
27’ – GOL! Minutę później mamy kolejne zamieszanie w polu karnym, jednak po drugiej stronie boiska. Najprzytomniej zachowuje się Marcin Burzmiński, który płaskim strzałem posyła futbolówkę do siatki, obok bezradnego Rądlewskiego. Azzurrobianco – F.C. Nakacu 1:2!
28’ – GOL! Na odpowiedź Azzurrobianco nie musieliśmy długo czekać. Gola głową zdobywa Wojciech Graca, asystę notuje Łukasz Andrzejczak. Na 12 minut przed końcem spotkania mamy remis 2:2!
33’ – Piłka po uderzeniu Bartosza Naliwajko trafia w słupek.
38’ – Graca technicznym uderzeniem planował dokręcić piłkę w okienko bramki strzeżonej przez Rainczuka, sztuka ta jednak mu się nie udała.
39’ – GOL! Łukasz Andrzejczak wykłada futbolówkę Bartoszowi Naliwajko, a ten strzela bramkę na wagę zwycięstwa! Azzurrobianco – F.C. Nakacu 3:2!
40’ – W ostatniej akcji meczu Łukasz Andrzejczak oddaje strzał głową, po którym futbolówka wędruje obok bramki. Chwilę później Marcin Niciński używa gwizdka po raz ostatni w tym spotkaniu.

W spotkaniu Azzurrobianco z F.C. Nakacu emocji nie zabrakło do samego końca. Premierowe trzy punkty w sezonie wiosennym wędrują na konto drużyny Łukasza Homy. W następnej kolejce F.C. Nakacu zmierzy się z Fulanito, ich dzisiejszy rywal podejmie natomiast FC Velicante Wrocław.

Zauważyłeś jakiś błąd w opisie lub statystykach? Nie pisz do organizatora, napisz do mnie: marta@wrocbal.pl