06.04 godz. 19:30, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
Skład: Janowicz, Diakun, Lipski, Mazurkiewicz, Jakiel, Blacha
Skład: Wilkiewicz, Kuś, Wieczorek, Strzępka, Dudzik, Wieczorek, Cynar, Kuźniewski, Rył, Sokołowski, Świątczak
23' Marcin Jakiel
35' Jędrzej Diakun
10' Mariusz Świątczak
18' Marcin Sokołowski
20' Maciej Wilkiewicz
22' Wojciech Wieczorek (Rzut karny)
38' Wojciech Wieczorek
Zawodnik meczu: Marcin Sokołowski (Ważne ogniwo swojego zespołu w dzisiejszym meczu. Strzelił jedną z bramek i wiele wniósł w ofensywie. Dobrze układała mu się współpraca z Wojciechem Wieczorkiem, który również zasługuje na wyróżnienie.)

Elektrotim, zespół który zimą zachwycał kibiców w rozgrywkach pod balonem Olimpijskim czekać będzie już na starcie ciężka przeprawa. Zmierzą się oni ze spadkowiczem - FC Velicante Wrocław. "Velica" to jedna z tych drużyn, która zawsze bije się o najwyższe cele i może pokonać każdego. Jesienią zespół Wojciecha Wieczorka nie miał szczęścia, bowiem kontuzji doznał jego najlepszy strzelec - Andrzej Cynar. Jeżeli już wyleczył uraz to do spółki z młodszym z rodu Wieczorków może znowu stanowić najlepszy napad w lidze. Konkurencje będzie chciał zrobić na pewno ofensywy duet Elektrotimu - Arkadiusz Domaszewicz-Piotr Maciejewski, który zimą w OFC strzelił razem aż 47 bramek. Zapowiada się zatem fantastyczne widowisko, w którym nikt nie będzie odstawiał nogi, a każda ze stron zrobi wszystko, aby na inaugurację wygrać!

1' Pierwszy gwizdek sędziego Malca. Elektrotim przyzwyczajony do gry pod balonem w systemie 5+1 stawia się na Sarbinowską w sześcioosobowym składzie. Niestety boisko na Kuźnikach jest nieco większe, niż to na balonie i przystosowane do sytemu 6+1 więc zespół Elektrotimu będzie musiał radzić sobie w osłabieniu.
3’ Mimo znacznie węższej kadry zawodnicy Elektrotimu nie zamierzają tego dnia odpuszczać. Strzał oddaje Filip Blacha, piłkę pewnie jednak łapie golkiper Velicante.
6’ Kolejny celny strzał i znów uderzał Filip Blacha.
8’ Siła ofensywna „Pasów” daje o sobie znać. Kapitan Velicante, Wojciech Wieczorek zagrywa z narożnika boiska do Cynara, a ten oddaje strzał głową. Strzał jednak okazuje się niecelny.
10’ GOL! - Co nie udało się 2 minuty wcześniej Cynarowi udało się Świątczakowi. Mariusz rozwiązuje worek z bramkami, strzałem głową pokonując bezradnego Janowicza.  Asystę notuje Piotr Rył. Velicante – Elektrotim 1:0!
13’ Wojciech Mazurkiewicz zagrywa do Marcina Jakiela, ten lekko podcina piłkę, która ostatecznie wędruje obok słupka bramki strzeżonej przez Kusia.
18’ GOL! - Zagranie na wolne pole do niepilnowanego Marcina Sokołowskiego. Pomocnik „Pasów” precyzyjnym strzałem w prawy róg pokonuje golkipera Elektrotimu. Velicante prowadzi już 2:0!
20’ GOL! - „Velica” ani myśli zwalniać tempa. Asystę drugiego stopnia notuje Piotr Rył, po strzale którego asystą pierwszego stopnia na swoje nieszczęście popisuje się „golkiper” (nominalny obrońca) Elektrotimu – Michał Janowicz odbijający piłkę wprost pod nogi dobrze ustawionego Macieja Wilkiewicza, co ten ostatni bezlitośnie wykorzystuje. Velicante – Elektrotim 3:0!
22’ GOL! -„Pasy” szczęśliwie zakończyły pierwszą połowę strzelając bramkę „do szatni”, drugą odsłonę spotkania rozpoczęły równie dobrze. Pomógł im w tym nieco „bramkarz” Elektrotimu – Janowicz, który wyciął idącego na niego Piotra Ryła. Sędzia Malec bez wahania wskazał na wapno, a jedenastkę (w Kuźnickich realiach raczej „siódemkę”) na bramkę zamienił mocnym strzałem w prawy róg Wojciech Wieczorek, zaprzeczając zasadzie, że sam poszkodowany nie powinien podchodzić do karnego. Velicante – Elektrotim 4:0!
23’ GOL! - Marcin Jakiel udowodnił, że nie tylko na balonie można strzelać bramki z połowy i takim też sposobem pokonuje Kusia. Velicante – Elektrotim 4:1!
24’ Piłkarze Elektrotimu najwyraźniej nie mogą zapomnieć o fenomenalnym w swoim wykonaniu sezonie w OFC pod balonem – tym razem z połowy strzela grający tego dnia między słupkami Janowicz!
26’ Elektrotim mimo trzech bramek straty nadal walczy, tym razem strzał oddaje Krzysztof Lipski. Piłka po jego uderzeniu wędruje obok bramki.
27’ Płaską piłkę w pole karne zagrywa Dawid Strzępka, uderza Sokołowski, jednak jest to strzał niecelny i dalej na tablicy wyników widnieje rezultat 4:1.
33’ Swoje trzy grosze do meczu chce wnieść również mocny punkt ofensywy „Pasów”, Andrzej Cynar, jednak napastnik Velicante nie ma tego dnia szczęścia i piłka po jego strzale (a wcześniej indywidualnej akcji) zamiast znaleźć drogę do siatki straszy zlatujące powoli nad spowite mgłą boisko na Kuźnikach nietoperze.
35’ GOL! - W odpowiedzi mamy kolejną bramkę dla zespołu Elektrotimu! Precyzyjnym strzałem przy lewym słupku z linii pola karnego popisuje się Jędrzej Diakun. Velicante – Elektrotim 4:2!
38’ GOL! - Cios za cios! Po golu Diakuna długo nie musieliśmy czekać na odpowiedź „Pasów”. Defensywa Elektrotimu została rozklepana przez duet Wojciech Wieczorek – Marcin Sokołowski. Wieczorek ustala ostatecznie wynik spotkania na 5:2 na korzyść Velicante.
40' Sędzia Malec gwiżdże po raz ostatni, trzy punkty wędrują na konto Velicante.

Elektrotim mimo iż rozegrał fenomenalny sezon zimowy w lidze OFC łatwej przeprawy dzisiejszego dnia na Kuźnikach nie miał. Mimo znacznie węższej kadry nie odstawił jednak nogi i walczył do końca o korzystny rezultat. Velicante było tego dnia jednak zespołem zdecydowanie lepszym i wygrało zasłużenie. W następnej kolejce „Pasy” zmierzą się z ForceGSM, Elektrotim natomiast skrzyżuje rękawice z beniaminkiem – Hoist Finance.