31.05 godz. 20:05, Kuźniki, Sedzia: Damian Pasternak
2 : 1
( 0 : 0 )
Skład: Jakiel, Rasel, Nadgrodkiewicz, Kahlert, Rabel, Węcławski, Hawryluk, Przestalski
Skład: Pilik, Siewierski, Świerk, Laśkiewicz, Jędras, Kasperek, Szydłowski, Kanak
35' Marian Przestalski
34' Damian Siewierski
36' Damian Siewierski
Zawodnik meczu: Damian Siewierski (Damian był jednym z najaktywniejszych zawodników na polu gry. Pokrzykiwał na swoich zawodników, motywował i oddawał strzały z każdej pozycji na bramkę rywali! Strzelił dwie ważne bramki dla swojej drużyny które zapewniły wygraną.)

Znajdujący się w strefie spadkowej zespół Roberta Jakiela pokonał już w tym sezonie jedną drużynę z kolorem białym w nazwie. Były to jednak Białe Pantery, spisujące się znacznie gorzej niż najbliższy rywal KPO - Białe Gwiazdy. Ekipa Mateusza Świerka jest piąta w stawce ze stratą trzech punktów do miejsca premiowanego awansem i to ona wystąpi tego dnia w roli faworyta. Dwa razy więcej punktów na koncie, niemal trzy razy więcej bramek strzelonych i ponad dwa razy mniej straconych. Bukmacherzy stawiają na White Stars, czy słusznie? Przekonamy się już niebawem.

2’ Daniel Kahlert już na początku meczu dobrze interweniuje w defensywie wybijając piłkę poza pole gry.
4’ Mocne uderzenie Łukasza Nadgrodkiewicza dobrze wyłapuje golkiper Paweł Laśkiewicz.
6’ Damian Siewierski z prawego skrzydła z piłką przy nodze zbiegł w środek pola, podał do niepilnowanego Mariusza Kasperka który szukał drogi do bramki po krótkim rogu lecz bramkarz zbija to uderzenie na rzut rożny.
8’ Michał Rabel źle podaje w pole karne White Stars i spokojnie piłkę łapie bramkarz.
11’ Znów Michał Rabel w doskonałej sytuacji bramkowej! Tym razem nie trafił do bramki z 2 metrów po podaniu z bocznej strefy boiska!
14’ Mocne uderzenie zza pola karnego Marcina Jędrasa bardzo niecelne.
16’ Dużo walki na boisku jak i również niedokładności w rozegraniu piłki.
18’ Po podaniu z wrzutu z autu piłkę przyjmuje Szymon Hawryluk który omija obrońcę i oddaje strzał po krótkim rogu lecz piłka nieznacznie przelatuje obok bramki.
22’ Łukasz Nadgrodkowicz uprzedza Mateusza Świerka i wybija piłkę na rzut rożny.
23’ Doskonała okazja na zdobycie bramki dla White Stars! Marcin Jędras będąc w polu karnym przeciwników nie trafia w piłkę i za drugą próbą oddaje niecelny strzał.
25’ Złe podanie w pole karne Mariana Przestalskiego i od bramki rozpocznie golkiper White Stars.
26’ Michał Rabel trafia w słupek!
27’ Dobra interwencja w obronie Roberta Jakiela który obiera piłkę Michałowi Pilikowi na prawym skrzydle.
29’ Mocne i precyzyjne uderzenie Marcina Jędrasa lecz dobrze broni bramkarz Rafał Rasel zbijając to uderzenie do boku boiska.
30’ Po dośrodkowaniu Damiana Siewierskiego zabrakło bardzo niewiele aby piłkę głową do bramki skierował Michał Pilik!
32’ Marian Przestalski wpada w pole karne, mija bramkarza i gdy oddawał strzał na bramkę ofiarną interwencją obrońca blokuje uderzenie i piłka wychodzi poza pole gry.
33’ Druga okazja Mariana Przestalskieo który zamiast podawać przed pole karne do niepilnowanego współpartnera zdecydował się na strzał z ostrego kąta i od bramki rozpocznie grę bramkarz Wite Stars.
34’ GOL! 1:0 W kontrataku Mateusz Świerk podaje na lewe skrzydło do Damiana Siewierskiego który po długim rogu umieszcza piłkę w bramce!
35’ GOL! 1:1 Ależ odpowiedź KP Ogrodomanii! Marian Przestalski po wielu próbach wpisuje się na listę strzelców i doprowadza do wyrównania!
36’ GOL! 2:1 Podanie Matusza Świerka do pozostawionego bez opieki w polu karnym Damiana Siewierskiego który obraca się z piłką w kierunku bramki , mija bramkarza i spokojnie posyła piłkę do pustej bramki!
39’ Rzut wolny z okolic 12 metra na wprost bramki, do piłki podchodzi Karol Węcławski który oddaje minimalnie niecelny strzał tuż obok prawego słupka bramki White Stars!

Mecz na dobre rozpoczął się w II połowie meczu. W ciągu 3 minut oglądaliśmy 3 gole. Do końca meczu gracze KP Ogrodomanii walczyli o strzelenie bramki wyrównującej lecz defensywa White Stars nie dała się zaskoczyć. Piłkarze White Stars zgarniają 3 punkty i tracą 4 punkty do lidera ligi Skleptechu. W następnym meczu KP Ogrodomania zagra z 3M, a White Stars zagra z White Panters!

autor: Marcin Niciński