06.05 godz. 20:15, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
4 : 1
( 1 : 0 )
Skład: Winiarski, Białecki, Tutak, Dzwonek, Dącer, Ziobrowski, Lewicki, Symanowicz, Gutowski, Kiełkowski
Skład: Goguł, Pilarczyk, Skiba, Truchan, Curlej, Garcarek, Dębik, Müller, Pawłowski, Ślusarczyk, Frąszczak
31' Tomasz Ziobrowski
37' Tomasz Gutowski
7' Piotr Garcarek
30' Łukasz Frąszczak
39' Łukasz Frąszczak
40' Norbert Curlej
Zawodnik meczu: Łukasz Frąszczak (Łukasz znowu pokazał się z dobrej strony i znacznie przyczynił się do cennej wygranej. Do siatki trafił dwukrotnie i zanotował asystę. Wyróżnić należy również Piotra Garcarka. )

Już za chwilę zobaczymy w akcji KEA FC i 3M, a więc dwa zespoły, które jesienią grały w pierwszej lidze. We wrześniu ubiegłego roku górą był zespół Jacka Nosewicza, który wygrał 4:1. W obecnej edycji na razie lepiej prezentują się Drukarze, którzy przegrali tylko ze świetnie dysponowanym Skleptechem. KEA po stronie atutów posiada ofensywnie usposobioną i bramkostrzelną obronę, a do tego Łukasza Frąszczaka, który w dwóch ostatnich meczach strzelił cztery gole. 3M ma za to Jacka Nosewicza, który tej wiosny też już pokazał, że bramki strzelać potrafi. Czyj bramkarz częściej będzie zmuszony schylać się do siatki przekonamy się już za chwilę, bo na zero do zera nie ma co w tym meczu liczyć.

7' (1:0) - Boiskową nudę przerywa bramka dla KEA. Rzut wolny przed polem karnym. Do jego wykonania podchodzi Piotr Garcarek i mocnym strzałem od słupka pokonuje Marka Białeckiego.
10' Jacek Dzwonek oddaje strzał sprzed pola karnego, który zostaje zamortyzowany przez Garcarka i pada łupem Dawida Dębika.
11' Tomasz Gutowski strzela za zasłony stworzonej przez obrońców KEA i mimo tego że Dębik był zasłonięty, to świetnie odbił piłkę do boku. Po chwili ta spada pod nogi Dzwonka, który mając odsłoniętą całą bramkę, uderzeniem z główki trafia wprost w poprzeczkę.
14' Bartłomiej Tutak z prawej strony strzela, tak, że futbolówka po jego uderzeniu nieznacznie mija dalszy słupek bramki KEA.
22' Norbert Curlej schodzi ze środka do boku i strzela, tak, że piłkę z trudem do boku zbija bramkarz.
25' Dzwonek urywa się obrońcy i oddaje strzał z powietrza, który przelatuje nieznacznie obok bramki.
27' Curlej centruje piłkę w pole karne do nadbiegajacego Łukasza Frąszczaka
30' (2:0) - Frąszczak pociągnął z piłką w kierunku pola karnego i oddaje strzał, który wpada do siatki idealnie przy słupku.
31' (2:1) - Szybka odpowiedź 3M. Ziobrowski wbiega w pole karne i płasko strzela - idealnie przy słupku i piłka wpada do siatki.
35' Curlej mija obrońcę i mocno strzela na bramkę, tak, że piłkę instynktownie na słupek zbija Białecki.
36' Po chwili akcje strzałem kończy Frąszczak i świetnie nogami interweniuje Dębika.
37' Gutowski urywa się obrońcy i stara się przelobować Dębika, ale futbolówka przelatuje tuż nad poprzeczką.
37' Gutowski fauluje Truchana i zostaje ukarany żółtą kartką.
38' Kiełkowski wpada w pole karne i czubkiem buta trąci piłkę tak, że ta mija poprzeczkę bramki 3M.
39' (3:1) - Frąszczak podrzuca sobie piłkę w polu karnym i uderza z powietrza - Białecki po raz kolejny musi wyciągać piłkę z siatki.
40' (4:1) - Kontra KEA - Frąszczak w tempo do Curleja i ten pakuje piłkę do pustej bramki.

Bardzo dobry występ beniaminków, którzy nie zamierzali się oszczędzać i zafundowali swoim kibicom wiele emocji. Długo 3M pozostawało w walce o punkty, ale w samej końcówce zostało dobite przez konsekwentnie grających "Drukarzy". Wygrywając zespół Krzysztofa Olejnika wskakuje na pozycję challengera i robi kolejny krok w kierunku walki o awans do Superligi. Ekipa Jacka Nosewicza radzi sobie zgoła inaczej i narazie skupiona jest na zaciętej walce o utrzymanie. Już w poniedziałek zmierzy się ze spadkowiczem - Diabłami, zaś 3M podejmie Moico.