06.05 godz. 21:00, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
0 : 4
( 0 : 2 )
Skład: Pastuszek, Schroeder, Houdail, Kadyło, Motyka, Wójcik, Strzelczyk
Skład: Szczurek, Gradowski, Szczurek, Mońko, Szczurek, Nowak, Gogół, Wąsik
6' Mariusz Szczurek (Gol samobójczy)
19' Krzysztof Kadyło
20' Jarosław Wójcik
29' Mirosław Motyka
33' Dariusz Pastuszek
Zawodnik meczu: Jarosław Wójcik (Jarek po raz kolejny był motorem napędowym Diabłow. Wójcik wpisał się na listę strzelców raz i raz asystował. Znów trzeba wyróżnić Łukasza Gogóła. )

Ostatnim meczem w pierwszej lidze, w ramach piątkowego matchdayu, będzie spotkanie ostatniego w stawce Geostandardu z wiceliderem - Diabłami. Wszystko przemawia za drużyną Dariusza Pastuszka. Diabły mają 8 punktów więcej od zespołu Mariusza Szczurka, w tej edycji strzelili także o 6 bramek więcej, mniej ich również stracili. Ale futbol często bywa złośliwy, a do tego lubi niespodzianki, więc wydarzyć się może wszystko. Czy Geostandard odbije się od dna i utrze nosa spadkowiczowi z Supeligi?

6' (0:1) - Mariusz Szczurek pechowo interweniuje w defensywie, zaskakując własnego bramkarza - mamy gola samobójczego.
9' Radosław Schroeder pociągnął z piłką pod pole karne Geostandardu i oddaje strzał, który nieznacznie przelatuje obok dalszego słupka bramki "czarnych".
13' Krzysztof Szuczrek huknął z lewej strony tak, że Paweł Houndail odbija futbolówkę do boku.
16' Płaskie uderzenie Dariusza Pastuszka ląduje wprost w rękach Gogóła.
18' Z główki uderza Jarosław Wojcik - obok dalszego słupka.
19' Kadyło fauluje wychodzącego na czystą pozycję K.Szczurka i zostaje ukarany żółtą kartką.
20' (0:2) - Daleka piłka za plecy obrońców Geostandardu. Wójcik staje oko w oko z Gogółem pakuje piłkę do siatki, tuż przy dalszym słupku.
21' Uderzenie Mirosława Motyki zostaje zbity do boku przez Gogóła.
22' Kadyło sprzed pola karnego uderza wprost w bramkarza "czarnych".
24' Wójcik pociągnął z piłką kilkadziesiąt metrów, ale w sytuacji 3 na 1 - zbyt mocno zagrywa do Krzysztofa Pastuszka, który nie zamyka tej akcji.
27' Mariusz Szczurek rozciąga akcje na lewe skrzydło do Piotra Szczurka, który strzałem z powietrza przenosi futbolówkę nad poprzeczką.
29' P.Szczurek staje oko w oko z Houndailem, ale trafia wprost w golkiper Diabłów.
29' (0:3) - Wójcik w tempo zagrywa do Motyki, a ten pakuje piłkę do siatki z najbliższej odległości.
32' Wójcik z lewej strony płasko strzela - Gogół odbija futbolówkę nogami.
33' (0:4) - Dariusz Pastuszek przebojem wdziera się w pole karne i oddaje potężny strzał, który odbija się jeszcze od poprzeczki i wpada do siatki. Piękny gol kapitana "czerwonych".
35' P.Szczurek oddaje strzał sprzed pola karnego, który do boku z trudem zbija Houndail.
36' Motyka widzi Gogóła wysuniętego na przedpolu i stara się go przelobować, lecz jego próba spoczywa na panewce.
37' P.Szczurek huknął z dystansu - w piłkołap za bramką.
38' Schroeder z dystansu strzela - obok bramki.
39' Centra K.Szczurka z rożnego w pole karne do M.Szczurka, a ten oddaje strzał z woleja, który przelatuje nad poprzeczką.
39' Wrzutka D.Pastuszka z rożnego na Wójcika, który z główki strzela, tak, że pilkę w koszyczek łapie Gogół.

Diabły po raz kolejny pokazały, że są silne i że zamierzają powrócić do Superligi. Pewna wygrana, dobra skuteczność, cenne trzy punkty i pozycja wicelidera, to robi wrażenie. Geostandard Wrocław nie radzi sobie najlepiej w gronie pierwszoligowców i na chwilę obecną wygląda na głównego kandydata do spadku. Bracia Szczurkowie i ich koledzy o premierowe trzy punkty wiosną zagrają we wtorek z innym spadkowiczem - Żarem Tropików. Team Dariusza Pastuszka już w poniedziałek "skrzyżuje rękawice" z beniaminkiem - KEA FC.