20.04 godz. 21:00, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Janikowski
5 : 0
( 1 : 0 )
Skład: Kmiecik, Mor, Bednarski, Turek, Grzywa, Szymański, Sołtysiak, Golonka, Wika, Kolański
Skład: Truchan, Curlej, Garcarek, Dębik, Pawłowski, Woźniak, Terlecki, Ślusarczyk, Frąszczak
16' Łukasz Frąszczak
24' Piotr Garcarek (Rzut karny)
31' Łukasz Frąszczak
36' Grzegorz Pawłowski
40' Łukasz Ślusarczyk
Zawodnik meczu: Grzegorz Pawłowski (Strzelał, bronił, asystował. Gdy trzeba było znajdował się tam gdzie akurat spadała piłka. Zdobywca jednej bramki.)

Ciekawy pojedynek szykuje się nam w starciu drużyn KEA FC i White Panthers. "Drukarze" przegrali 4:0 z dobrze spisującym się na wiosnę Skleptechem, po czym pewnie ograli KP Ogrodomanię 3:0. "Białe Pantery" nie straciły w tym sezonie jeszcze ani jednego punktu, pokonując Geostandard i Pivoszy. Zespół Pawła Turka po udanym starcie raczej nie zamierza opuszczać strefy premiowanej awansem, KEA posiada jednak w swoich szeregach wielu zawodników potrafiących strzelać bramki (jak pokazał ostatni mecz niekoniecznie muszą być to piłkarze z przednich formacji) i zrobi wszystko by tych bramek strzelić jak najwięcej i urwać punkty Panterom. Krzysztof Mor i Piotr Szymański? Czy może Norbert Curlej i Michał Goguł? Komu po meczu zimne piwko będzie smakować bardziej, a kto do domu wróci ze spuszczoną głową przekonamy się już za dwa dni. Jedno jest pewne - wynik 0:0 raczej w tym meczu nie padnie.

4'- Pawłowski z zerowego kąta z lewej części boiska i piłka o milimietry mija linię bramkową
5'- Szybkie wymiany piłki z obu stron, które jak na razie nie przynoszą efektu w postaci zdobytych bramek
8'- Kea kontroluje przebieg spotkania i to zawodnicy tej drużyny stwarzają sobie więcej dogodnych sytuacji na boisku
11'- Kea traci piłkę pod bramką rywala, który wyprowadza szybką kontrę lecz strzał Turka zza pola karnego nie zaskoczył bramkarza i pewnie łapie piłkę
13'- Długim podaniem z połowy boiska popisuje się Truchan lecz strzał Pawłowskiego z wolej zatrzymuje się na bocznej siatce
15'- Zawodnicy White Panthers stwarzają coraz więcej okazji bramkowych, ale na posternku obrońcu KEA
16'- Frąszczak w indywidualnej akcji ze swojej połowy wyprowadza piłkę po czym lobuje bramkarza i zdobywa pierwszego gola w tym spotkaniu
19'- Wiele akcji, wiele sytuacji ze strony KEA lecz tym razem Woźniak tylko obija słupek
22'- Pantery rwanymi akcjami próbują otworzyć sobie drogę do bramki lecz tego dnia ich poczynania są zdecydowanie przerywane przez obronę
24'- Pawłowski wpada w pole karne Panter i zdobywa rzut karny po tym jak zostaje sfaulowany przez bramkarza rywali
24'- Pewny strzał Garcarka i piłka ląduje w siatce
26'- Zawodnicy z drużyny KEA wyproacowali sobie zdecydowaną przewagę i kolejne gole zdają się wisieć w powietrzu
30'- Mecz z serii "do jednej bramki". Dzisiejszego wieczora Pantery nie mają pomysłu jak ugryźć rywala
31'- Frąszczak mocnym strzałem w środek bramki nie daje szans na jej obronę i podwyższa na 3-0
34'- Napór ze strony żółtych trwa w najlepsze,a nieporadne tego dnia Pantery mogą tylko patrzeć jak zawodnicy KEA konstruują kolejne akcje
36'- W końcu po wielu próbach na listę strzelców wpisuje się Pawłowki, który to po pięknej wrzutce z prawej strony wyskakuje do piłki i celnym strzałem z gówy umiezcza piłkę w bramce
40'- Ostatnia akcja meczu i ostatni strzał zakończony gole tym razem dokonał tego Truchan

Pantery tego dnia nie były w najlepszej dyspozycji co dokładnie wykorzystali rywale. KEA nie dała najmniejszych szans i wypunktowała rywala w każdym aspekcie meczu. Wynik 5-0 dla KEA pokazuje że są w stanie powalczyć i najwyże cele w tym sezonie.

autor: Piotr Baran