18.04 godz. 20:50, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
( 0 : 1 )
Skład: Beksiński, Świerczek, Świerk, Jędras, Kasperek, Marczak, Młynarczyk, Kanak
Skład: Król, Szczurek, Szczurek, Szczurek, Urban, Nowak, Dębowski, Gogół, Ponikowski, Wąsik
19' Marcin Jędras
31' Łukasz Beksiński
38' Mariusz Kasperek
36' Wojciech Urban
Zawodnik meczu: Łukasz Beksiński (Strzelec jednej z bramek, najbardziej aktywny spośród piłkarzy zwycięskiej drużyny.)

Drugim z poniedziałkowych spotkań w pierwszej lidze będzie potyczka Geostandardu z White Stars. Zespół Łukasza Króla nie zaliczył udanego startu sezonu gubiąc punkty z White Panthers i KP Ogrodomanią. „Biała Gwiazda” w pierwszej kolejce przegrała 2:1 z ekipą Diabłów, ale w ostatnim spotkaniu zanotowała imponujące zwycięstwo nad zespołem Pivoszy aż 8:1. Czy tym razem wygra równie okazale, czy górą będzie Piotr Szczurek i jego koledzy? W spotkaniu dwóch pierwszoligowców nie powinno zabraknąć bramek, a kto strzeli ich tego dnia więcej przekonamy się już dzisiaj wieczorem!

5’ – Młynarczyk zagrywa ostrą piłkę w pole karne, interweniuje Łukasz Gogół, a całej akcji nie ma kto zamknąć, w wyniku czego White Stars nie udaje się wyjść na prowadzenie.
6’ – Uderzenie Beksińskiego praktycznie z połowy boiska, piłka przelatuje nieznacznie nad bramką.
8’ – Jędras na Skrzydło do Kasperka, aż dziw bierze, że nikt nie dołożył nogi i nie skierował piłki do bramki po znakomitym wyłożeniu jej przez obońcę Białej Gwiazdy.
10’ – Krzysztof Szczurek uderza, interweniuje Marczak. A jednak nie uderza, tylko dośrodkowuje – Szczurek po chwili wyjaśnia, że „to była wrzutka”.
10’ – Kolejna sytuacja Geostandardu, uderza Wojtek Urban, piłka minimalnie szybuje nad poprzeczką.
11’ – Rzut wolny dla White Stars, mocny strzał między nogami zawodników tworzących mur oddaje Beksiński, po czym fantastyczną paradą popisuje się Gogół i mamy jedynie rzut rożny.
12’ – Niespodziewany strzał z obrony Mariusza Szczurka, fatalna interwencja bramkarza, który gubi futbolówkę i możemy tylko gdybać co takiego robili napastnicy Geostandardu, że nie skorzystali z prezentu i nie zamknęli akcji.
13’ – Kolejna dobra interwencja Gogóła, rzut rożny, a po nim uderzenie głową i piłką w rękach golkipera Geostandardu.
16’ – Piłka po uderzeniu Mateusza Młynarczyka trafia w słupek.
19’ – GOL! Mateusz Świerk zamienia się w „czasowstrzymywacz” – zatrzymuje piłkę pod nogą na kilka dobrych sekund ściągając do siebie aż czterech zawodników Geostandardu, po czym przytomnie odgrywa do tyłu do Marcina Jędrasa. Uderzenie z dystansu pomocnika White Stars zamienia się na bramkę i mamy 1:0 dla Białej Gwiazdy!
19’ – Kolejne uderzenie Jędrasa (znów z dalszej odległości) i interwencja Gogóła, wynik jednak nie ulega zmianie.
24’ – Król strzela po ziemi z 20 metra, mamy rykoszet i rzut rożny dla Geostandardu.
27’ – Mariusz Szczurek z daleka, piłka w rękach Mariusza Marczaka.
27’ – Próba lobu w wykonaniu Młynarczyka, Gogół paruje piłkę nad poprzeczką i mamy jedynie rzut rożny.
31’ - GOL! Po 12 minutach doczekujemy się w końcu kolejnej bramki! Jej autorem jest Łukasz Beksiński, który pokonuje Gogóła uderzeniem z prawego sektora boiska, zza pola karnego.
32’ – Kontra Geostandardu, zepsuta przez Łukasza Króla, który zachował się jak typowy „sęp” i zamiast odegrać piłkę któremuś z kolegów (szli w trójkę…) zdecydował się na strzał, który okazał się niespecjalnie udany.
36’ – GOL! Co nie udało się Królowi udaje się Wojtkowi Urbanowi. Obrót, uderzenie z dystansu i piłka w siatce! White Stars – Geostandard 2:1!
38’ – GOL! Na koniec mamy jeszcze odpowiedź Białej Gwiazdy. Rafał Świerczek zagrywa do Mariusza Kasperka, a ten umieszcza piłkę w siatce i ustala wynik spotkania na 3:1 na korzyść White Stars!

W ostatnim poniedziałkowym meczu na boisku przy ul. Sarbinowskiej White Stars okazuje się być lepsze od Geostandardu wygrywając 3:1. O kolejne ligowe punkty Mariusz Szczurek i spółka powalczą z 3M, rywalem Białej Gwiazdy będzie natomiast KEA FC.