12.04 godz. 19:20, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
Skład: Janik, Guźniczak, Serwatka, Gul, Sienkiewicz, Wyszomierski, Sienkiewicz, Procyszyn, Kasina, Pawlaczyk
Skład: Łapeta, Kubiszyn, Fuławka, Gosk, Banaś, Schmidt, Zajączkowski, Cały, Byczkowski, Grześków, Janiak, Sobczyk
5' Damian Serwatka
6' Dariusz Kubiszyn
26' Karol Grześków
Zawodnik meczu: Karol Grześków (To jego trafienie w 26. minucie zapewniło zespołowi Skleptechu zwycięstwo i cenne 3 punkty w starciu z Moico.)

Faworyta pojedynku Skleptechu z Moico ciężko wskazać. Beniaminek pod batutą Bartosza Goska zaliczył udany start i pewnie ograł drużynę KEA FC 4:0. Moico wygrało mniej okazale, bo zaledwie 1:0 z ekipą Auto Trucku, ale trzy punkty to trzy punkty. I taki będzie cel obu ekip we wtorkowy wieczór - dopisać kolejne 3 oczka do punktowego dorobku. Komu ta sztuka się uda przekonamy się już niebawem!

5’ – GOL! Moico wychodzi na prowadzenie już 5 minut po pierwszym gwizdku Marcina Nicińskiego. Na listę strzeców wpisuje się Damian Serwatka, asystuje Michał Wyszomirski!
6’ – GOL! Natychmiastowa odpowiedź Skleptechu. Na bramkę uderza Filip Janiak, golkiper Moico wypluwa futbolówkę przed siebie, a całość zamyka Dariusz Kubiszyn, który doprowadza do wyrównania. Skleptech – Moico 1:1!
11’ – Kolejna akcja Skleptechu, tym razem swoich sił próbuje Adam Łapeta. Guźniczak tym razem jednak nie daje się zaskoczyć i zbija futbolówkę do boku.
17’ – Mocny strzał Marcina Janika, Mariusz Banaś łapie piłkę.
18’ – Po ładnej zespołowej akcji (klepka prawie à la Barcelona) uderza Mateusz Sienkiewicz. Strzału na gola zamienić się jednak nie udaje.
20’ – Piłka po uderzeniu Bartosza Fuławki wędruje nad bramką.
26’ – GOL! 6 minut po rozpoczęciu pierwszej połowy byliśmy świadkami pierwszej bramki dla Skleptechu, po upływie takiego samego czasu od rozpoczęcia drugiej odsłony spotkania mamy bramkę nr 2 dla drużyny „Elektrycznych”! Marcin Niciński wraca do faulu sprzed kilku chwil dyktując rzut wolny dla Skleptechu. Mamy centrę w pole karne, próbę opanowania futbolówki przez golkipera Moico (utrudnioną przez stojącego przed nim zawodnika drużyny przeciwnej), zamieszanie i wreszcie strzał Karola Grześkowa i piłkę w siatce! Skleptech vs Moico 2:1!
27’ – Zawodnicy Moico domagają się rzutu karnego po, ich zdaniem, ewidentnym faulu bramkarza Skleptechu na Mateuszu Sienkiewiczu. Marcin Niciński pozostaje nie wzruszony i po gwizdek sięgać nie zamierza.
33’ – Ostry faul Konrada Zajączkowskiego na zawodniku Moico. Arbiter dyktuje rzut wolny, do wykonania którego bierze się Mateusz Sienkiewicz. Pomocnik Moico oddaje techniczny strzał, po którym piłka minimalnie przelatuje nad poprzeczką.
35’ – Zespół Moico nie traci nadziei i nadal próbuje doprowadzić do wyrównania. Michał Wyszomirski uderza, a futbolówka mija lewy słupek bramki Banasia o 30 cm.
37’ – Mamy wynik na styku, a to gwarantuje emocje do samego końca! Piłka po uderzeniu Miłosza Sienkiewicza trafia w słupek!
39’ – Strzał z woleja Michała Wyszomirskiego, Banasiowi udaje się złapać futbolówkę.
40’ – Defensywa Skleptechu może odetchnąć z ulgą, Moico nie udaje się doprowadzić do remisu, a Marcin Niciński sięga po gwizdek po raz ostatni w tym spotkaniu.

Przed meczem cel obu ekip był podobny – kolejne trzy punkty. Ambitna postawa obu zespołów i walka do samego końca zapewniły nam emocje, zwłaszcza w ostatnich minutach spotkania. Trzy oczka do dorobku dopisać może sobie Skleptech, który po dwóch kolejkach lideruje w tabeli pierwszej ligi. Moico utrzymuje się w środku stawki, jednak sezon dopiero się zaczął i sytuacja na pewno ulegnie jeszcze zmianie nie raz. W najbliższy poniedziałek Skleptech zmierzy się z ekipą Auto Trucku, dzień później Moico podejmie KP Ogrodomanię.

Zauważyłeś jakiś błąd w opisie lub statystykach? napisz do mnie: marta@wrocbal.pl