12.04 godz. 20:05, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
( 0 : 2 )
Skład: Goguł, Pilarczyk, Skiba, Truchan, Curlej, Garcarek, Müller, Olejnik, Krawczyk, Pawłowski, Woźniak, Łutczak
Skład: Jakiel, Rasel, Nadgrodkiewicz, Kahlert, Kokociński, Jastrzębski, Luźny, Węcławski, Przestalski
5' Michał Goguł
8' Grzegorz Pawłowski
23' Michał Goguł
Zawodnik meczu: Michał Goguł (Nominalny obrońca, który zagrał tego dnia jak prawdziwy napastnik. Strzelił dwie bardzo ważne bramki dla swojego zespołu, brał również udział w innych akcjach ofensywnych, nie zawodząc przy tym w defensywie.)

Ostatnią potyczką w 1. lidze we wtorkowy wieczór będzie spotkanie KP Ogrodomanii z KEA FC. Zespół Roberta Jakiela znany wszystkim dobrze z ligi Wrocbal OFC zaliczył udany debiut na otwartych boiskach, inkasując 3 oczka z Geostandardem w pierwszej kolejce. KEA, specjalista od awansów, po pierwszym meczu w 1. lidze zajmuje ostatnie miejsce, po porażce 4:0 ze Skleptechem. Norbert Curlej, Robert Truchan i Rafał Pilarczyk z pewnością nie zadowolą się obecną lokatą i zrobią wszystko, żeby ich zespół piął się w górę tabeli. Ogrodomania spocząć na laurach też raczej nie zamierza a to wróży tylko jedno - zaciętą walkę do ostatniej minuty!

5’ – GOL! KEA FC od początku robi wszystko, żeby zrehabilitować się za pierwszą kolejkę. Pięć minut po pierwszym gwizdku Marcina Nicińskiego na listę strzelców wpisuje się Michał Goguł!
8’ – GOL! Zespół Krzysztofa Olejnika nie zwalnia tempa! Grzegorz Pawłowski strzela po ziemi, piłka odbija się jeszcze od słupka i ląduje w siatce! KP Ogrodomania – KEA FC 0:2!
9’ – Kolejna akcja „Drukarzy”, tym razem swoich sił próbuje Piotr Krawczyk, górą jednak bramkarz Ogrodomanii.
11’ – Odpowiedź Ogrodomanii – strzał głową oddaje Szymon Jastrzębski, futbolówka po jego uderzeniu wędruje jednak nad bramką.
13’ – Strzela Damian Kokociński, piłka odbija się od poprzeczki w dół i uderza w ziemię. Marcin Niciński wspomaga się swoim sokolim wzrokiem oraz technologią goal-line i po chwili, niczym specjalista od kontrowersyjnych sytuacji, pan Sławek z NC+, wydaje werdykt, że bramki nie było i gramy dalej.
15’ – Mocne uderzenie Michała Goguła z połowy boiska, bramkarz Ogrodomanii nie daje się jednak zaskoczyć i wybija nogami futbolówkę.
16’ – Strzał Grzegorza Pawłowskiego, piłka wędruje obok słupka bramki strzeżonej przez Rafała Rasela.
18’ – Curlej niczym rasowy śrubokręt wkręca w ziemię przeciwnika, po czym oddaje strzał, który jednak zostaje zablokowany. Dobitka jego partnera z ataku okazuje się nieskuteczna, w związku z czym nadal mamy jedynie dwubramkowe prowadzenie KEA FC.
 21’ – Po przerwie Ogrodomania stara się odrobić straty, nie ma jednak zbyt wiele szczęścia tego dnia. Prostopadłe zagranie Jastrzębskiego do Kokocińskiego, strzał Damiana i … słupek.
23’ – GOL! Znów przekonaliśmy się o słuszności twierdzenia, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Curlej zagrywa do Michała Goguła a ten mocnym strzałem pokonuje Rasela! KP Ogrodomania – KEA FC 0:3!
25’ – Marcin Woźniak uderza, piłka leci nad poprzeczką.
27’ – Uderzenie Węcławskiego, stojący tego dnia między słupkami Rafał Müller, jak przystało na bramkarza, który nie jest bramkarzem, tylko zawodnikiem z pola (a konkretnie obrońcą) broni nogami. Interwencja okazuje się skuteczna, przez co nadal po stronie Ogrodomanii na tablicy wyników widnieje okrągłe zero.
29’ – Kąśliwy strzał głową debiutującego w zespole KEA FC Marcina Woźniaka. Podawał defensor z wyjątkowo ofensywnym tego dnia nastawieniem – Michał Goguł.
30’ – Strzał Kokocińskiego i znów interwencja z cyklu „nie jestem bramkarzem ale i tak obronię” (nogami rzecz jasna) Müllera. Nominalny obrońca „Drukarzy” jest dziś zaporą nie do przejścia dla piłkarzy Ogrodomanii.
34’ – KP Ogrodomania nie zamierza się zniechęcać i walczy dalej o honorowe choćby trafienie. Futbolówka po uderzeniu z rzutu wolnego z 12 metra Kokocińskiego wychodzi na aut bramkowy jeszcze po murze. Rzut rożny nie stwarza jednak zagrożenia pod bramką Müllera.

KEA FC udanie zrehabilitowała się po wysokiej porażce w pierwszej kolejce ze Skleptechem. „Drukarze” zdecydowanie zdominowali tego dnia sytuację na boisku, stwarzając sobie więcej okazji w ofensywie, nie zawodząc także w tylnych formacjach (na czele z bramkarzem, nie będącym bramkarzem, który mimo to zachował czyste konto). Trzy punkty zasłużenie wędrują na konto zespołu Krzysztofa Olejnika. Kolejnym rywalem piłkarzy w żółto-czarnych strojach będzie zespół White Panthers, Ogrodomania natomiast „skrzyżuje rękawice” z Moico.

Zauważyłeś jakiś błąd w opisie lub statystykach? napisz do mnie: marta@wrocbal.pl