08.04 godz. 21:00, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
Skład: Mor, Turek, Szymański, Sołtysiak, Golonka, Wika, Kolański, Kmiecik
Skład: Girulski, Przybysławski, Chrzan, Kozaczuk, Sitek, Rojek, Rzepczyński, Kot, Dembowski, Dziaczyszyn
6' Paweł Kmiecik
8' Krzysztof Mor
26' Paweł Kmiecik
29' Piotr Szymański
4' Paweł Dziaczyszyn
10' Krzysztof Rzepczyński
Zawodnik meczu: Paweł Kmiecik (Najbardziej aktywny gracz "Panter" w tym meczu. Paweł nie tylko pracował na całym boisku, ale także zapisywał się w protokole. Strzelił bramkę i zanotował asystę. )

W poprzedniej edycji gdy Pivosze awansowali do pierwszej ligi - nikt nie traktował ich poważnie, licząc na to, że jako pierwsi się z zapleczem Superligi pożegnają. Tymczasem "Piwoszki" wbrew wszystkim - pokazali się z bardzo dobrej strony - do końca mając teoretyczne szanse na awans. Szóste miejsce na koniec zmagań to świetny rezultat i Marek Kot wraz kolegami będą chcieli ten rezultat co najmniej powtórzyć. Łatwo nie będzie, bo poziom ligi nie spadł, a wręcz przeciwnie - wzrósł i chętnych na wysokie lokaty - jest wielu. Na inauguracje "Czarnych" czeka mecz z White Panthers, którzy są nieprzewidywalnym teamem. "Pantery" zimą nie poczyniły jakiś spektakularnych ruchów transferowych i raczej znowu przyjdzie im do końca bić się o pozostanie w lidze. W tym spotkaniu wszystko może się wydarzyć, a my liczymy na to będzie co oglądać.

4' (1:0) - Paweł Dziaczyszyn oddaje strzał sprzed pola karnego, który między nogami bramkarza wpada do siatki.
6' Paweł Kmiecik celowo zagrywa piłkę ręką i zostaje ukarany żółtą kartką.
8' (1:1) - Kmiecik w pole karne podaje do Krzysztofa Mora, który strzałem z najbliższej odległości pokonuje Marka Kota.
10' (2:1) - Krzysztof Rzepczyński sprzed pola karnego uderza i daje prowadzanie Pivoszom.
12' Sprzed pola karnego uderza Kmiecik i piłka ląduje obok bramki.
14' Paweł Chrzan oddaje techniczne uderzenie z rzutu wolnego, które przelatuje nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Pawła Turka.
18' Mor w pole karne zagrywa do Szymańskiego, który mija obrońcę i strzela potężnie w poprzeczkę.
21' Bednarski oddaje kąśliwe uderzenie sprzed pola karnego, które świetnie na rzut rożny zbija Kot.
26' (2:2) - Kmiecik ma trochę miejsca przed polem karnym i decyduje się na mocny strzał, który wpada o bramki w samo okienko. Mamy remis!
28' Z rzutu wolnego strzela Kolański, Kot końcówką rękawicy paruje piłkę na rzut rożny.
29' (2:3) - Strzał Wiki świetnie broni Kot, lecz wobec dobitki Szymańskiego jest już bezradny.
30' Strzał Rzepczyńskiego z główki przelatuje nad poprzeczką.
33' Z pola karnego z powietrza mocno strzela Kolański, ale jego uderzenie instynktownie broni Kot.
36' Sołtysiak wychodzi sam na sam z bramkarzem i trafia w słupek! Po chwili piłka spada pod nogi Bednarskiego, który fatalnie pudłuje - uderzając z pierwszej piłki obok bramki.
37' Dziaczyszyn z dystansu strzela - minimalnie obok słupka.
39' Piłka meczowa przed Chrzanem, ale jej nie wykorzystuje - trafiając tylko i wyłącznie w dobrze wychodzącego do niego - Turka.

40'  - Koniec spotkania.

Na koniec pierwszego tygodnia żaden wrocbalowy kibic nie mógł się nudzić. W starciu pierwszoligowców, czyli Pivoszy i "Panter" nie brakowało ładnych akcji i bramek, boiskowej walki i wysokiego tempa. Ostatecznie bardziej zdeterminowane okazało się White Panthers, które odwróciła losy meczu i może dopisać sobie do dorobku, bardzo cenne trzy punkty, potrzebne w kontekście utrzymania w lidze. Następne pary meczowe obu tych ekip to: White Stars - FC Pivosze oraz White Panthers - Geostandard Wrocław.