21.05 godz. 20:40, Skwierzyńska, Sedzia: Damian Nowak
( 0 : 1 )
Skład: Gołos, Sapa, Fuławka, Sokołowski, Gołos, Grabowski, Hauzer, Anioł, Kalinowski, Słonina
Skład: Woźniak, Bożek, Borowski, Jędrysiak, Cegła, Biela, Ciupiński
5' Marcin Grabowski
22' Marcin Grabowski
38' Arkadiusz Gołos
23' Karol Cegła
36' Wojciech Woźniak
38' Wojciech Woźniak
Zawodnik meczu: Karol Cegła (Nie potrafili poradzić sobie z Karolem gracze "Szpilek", który odnotował piękne trafienie oraz ważną asystę, która jak się później okazało nie pomogła w ugraniu choćby punktu.)

Obie ekipy jeszcze w tym sezonie nie zaznały goryczy porażki, ale "Szpilki" do tego jeszcze nawet nie straciły punktu. Wszystkie liczby przemawiają za drużyną Pawła Kalinowskiego, która posiada w swoich szeregach takie Wrocbalowe tuzy jak Grzegorz Słonina, Marcin Grabowski czy Rafał Anioł. Szpilmacherzy w tym sezonie nie tylko są najskuteczniejsi, ale tracą najmniej bramek! Jeżeli "Trejderzy" się tego nie przestraszą, to są w stanie powalczyć. Pytanie tylko o co, bo o zwycięstwo będzie arcytrudnym zadaniem!

2' Słonina technicznym strzałem starał się zaskoczyć Jędrysiaka, lecz goalkeeper gospodarzy odbija to uderzenie na rzut rożny.
3' Trwa natarcie drużyny Pawła Kalinowskiego.
4' Grabowski podaje do Słoniny, ten odgrywa Fuławce, lecz uderzenie tego ostatniego przelatuje wysoko nad bramką.
5' (0-1) - Fuławka zagrywa do Marcina Grabowskiego, a ten precyzyjnym strzałem pokonuje Bartłomieja Jędrysiaka.
7' Bardzo niecelne uderzenie Grzegorza Słoniny...
9' Nie zamknął teraz akcji Karol Cegła, do remisu zabrakło paru centymetrów...
11' Pewna interwencja Jędrysiaka po uderzeniu Kamila Sokołowskiego.
13' Świetne dogranie Słoniny do Hauzera, lecz ten uderza tuż przy słupku bramki gospodarzy.
15' Kompletnie nieudana próba Ciupińskiego, który strzela "Panu Bogu w okno".
17' Piekielna bomba w wykonaniu Łukasza Bożka i próbkę swoich umiejętności pokazuje Rafał Anioł.
21' Nieudana próba z fałsza w wykonaniu Łukasza Fuławki.
22' (0-2) - Siłowe uderzenie zza pola karnego w wykonaniu Grabowskiego i mamy drugie trafienie dla "Szpilek".
23' (1-2) - Błyskawiczna odpowiedź "Trejderów", którzy za sprawą kapitalnego uderzenie Karola Cegły wracają do gry. Asystę przy tym trafieniu odnotowuje Wojciech Woźniak.
25' Uderzenie Karola Cegły trafia w słupek! Do wyrównania zabrakło naprawdę niewiele... Ależ mamy ciekawe widowisko!
27' Kontrę trzech na jednego "Trejderów" przerywa Paweł Kalinowski i mamy akcję pod drugą stroną, niestety uderzenie Słoniny o milimetry mija słupek bramki strzeżonej przez Bartłomieja Jędrysiaka.
29' Przymierzył teraz Łukasz Bożek, lecz to trafienie trafia tylko w boczną siatkę.
31' Grzegorz Słonina zauważył wysuniętego Jędrysiaka i bez namysłu uderza z własnej połowy... Próba bardzo precyzyjna, lecz jeszcze lepszą paradą popisuje się bramkarz gospodarzy.
33' Trwa natarcie "Trejderów", Szpilmacherzy cofnięci do głębokiej defensywy.
36' (2-2) - Karol Cegła wykłada piłkę Wojciechowi Woźniakowi, a ten precyzyjnym uderzeniem przy dalszym słupku zaskakuje Anioła.
38' (2-3) - Radość w obozie Szpilmacherów! Na uderzenie z dużego palca decyduje się Arkadiusz Gołos i mamy ponownie na prowadzeniu gości.
38' - Za przerwanie korzystnej akcji "Szpilek" żółtą kartką ukarany Wojciech Woźniak.

Z przebiegu spotkania remis byłby wynikiem najbardziej opisującym to co działo się na boisku, lecz taki jest futbol, że nie nie zawsze jest sprawiedliwy. Szpilmacherzy wrócili z dalekiej podróży i w staciu z Realem Compensación muszą ugrać minimum punkt, aby zagrać w wielkim finale z Ybah Tigers. "Trejderzy" przez porażkę stracili szansę na końcowy triumf i zostaje im "tylko" walka o najniższy stopień podium, a o ten zawalczą w potyczce z Asplexem.