19.05 godz. 19:00, Skwierzyńska, Sedzia: Adrian Miedziński
( 1 : 2 )
Skład: Wielgus, Toczek, Osowski, Uchański, Gudra, Kicman, Maziarz, Barski
Skład: Kędzierski, Kwiecień, Blichar, Golińczak, Kruk, Nakielski, Rafalski, Matuszyk, Budzanowski
8' Michał Maziarz
18' Arkadiusz Barski
6' Tomasz Golińczak
22' Tomasz Nakielski
28' Tomasz Golińczak
Zawodnik meczu: Tomasz Nakielski (Dzielnie kierował defensywą, często włączał się do akcji ofensywnych dzięki czemu stwarzał spore zagrożenie. Zdobył jedną bramkę.)

Mecz bardzo ważny dla jednych i drugich. Cele są zgoła odmienne, FC Spec walczy jeszcze o podium natomiast Armia Zbawienia zaciekle próbuje wydostać się z strefy spadkowej. Zapowiada się bardzo ciężki pojedynek, znając charakter obu drużyn taryfy ulgowej nie będzie.

2' Pierwsza próba zdobycia bramki po stronie Armii Zbawienia, piłka po strzale Maziarza przeleciała nad poprzeczką.
4' Nieudana próba zaskoczenia bramkarza AZ, Rafalski złapał się za głowę po tym jak oddał niecelny strzał na bramkę.
6'  (1:0) - Podanie z własnej połowy Kwietnia do Golińczaka, Tomek uderzył bez namysłu na bramkę, piłka wpada pod poprzeczkę, strzał nie do obrony.
8'  (1:1) - Niecodzienna bramka ! Michał Maziarz uderzył z połowy boiska, piłka ku zaskoczeniu bramkarza odbiła się od słupka i wpadła do siatki.
12' Dośrodkowanie z rzutu rożnego Golińczaka, Budzianowski uderzył z głowy, piłka przeleciała nad poprzeczką.
13' Idealne podcięta piłką przez Nakielskiego, strzałem z głowy bramkarza rywali próbował pokonać Kruk, futbolówka trafiła w stojący za bramką łapacz.
14' Doskonałą okazję na zdobycie bramki zmarnował Nakielski, piłka po jego strzale z głowy poszybowała obok słupka. Niepocieszony jest Kruk, kolega z jego drużyny nie może uwierzyć, że nie padła bramka po jego dośrodkowaniu z boczego sektora.
16' Rafalski oddaje strzał zza pola karnego, futbolówka minęła lewy słupek bramki strzeżonej przez Wielgusa.
18'  (1:2) - Arkadiusz Barski dobrze odnalazł się w polu karnym, przyjął piłkę po dośrodkowaniu Toczka z bocznego sektora, celnie przymierzył i umieścił piłkę w siatce. Asystę przy bramce zaliczył Maciej Toczek.
19' Błyskawiczna kontra AZ, Gudra zagrywa na wolne pole do Osowskiego, piłkę po strzale Rafała nogami wybija stojący między słupkami Kędzierski.
22'  (2:2) - Rzut wolny dla FC Spec tuż za linią pola karnego, Tomasz Nakielki wykorzystał złe ustawienie w murze obrońców i celnym strzałem umieścił piłkę w siatce.
25' Bramkarz FC Spec wyszedł obronną ręką z pojedynku sam na sam z Szymonem Kicmanem.
27' Maziarz uderza z dystansu, piłka przeleciała obok słupka.
28'  (3:2) - Matuszyk zagrywa na skrzydło do Golińczaka, Tomek złamał do środka pola i uderzył w długi róg, golkiper rywali zmuszony został do wyciągnięcia piłki z siatki.
30' Dośrodkowanie piłki z bocznego sektora boiska w pole karne, Nakielski idealnie przyjął futbolówkę lecz oddał niecelny strzał na bramkę.
33' Zawodnicy FC Spec mogą odetchnąc z ulgą, Mateusz Gudra wyszedł sam na sam z bramkarzem i nie trafił w światło bramki.
35' Kontra FC Spec, niestety ani Golińczak ani Blichar nie znaleźli recepty na pokonanie bramkarza rywali.
37' Szansa przed AZ, Maziarz próbuje po raz kolejny zaskoczyć bramarza rywali strzałem z dystansu, niestety znowu piłka poszybowała nad poprzeczką.
39' Piłka meczowa przed Armią Zbawienia, dzięki świetniej postawie Kędzierskiego między słupkami wynik nie uległ zmianie, wygrał pojedynek sam na sam z Barskim.

Bardzo dobre spotkanie, wynik remisowy byłby sprawiedliwy. Jedni i drudzy pokazali charakter i wolę walki. W następnym meczu FC Spec podejmie Victorię Czerwoni, będzie to dla nich ważne spotkanie, od niego będzie zależało końcowa lokata zespołu. Armia Zbawienia powalczy o uniknięcie degradacji z Visionica Team.