27.04 godz. 19:50, Skwierzyńska, Sedzia: Adrian Miedziński
2 : 1
( 1 : 1 )
Skład: Malec, Luty, Kuciapiński, Moliński, Asaad, Szeligowski, Syska, Pozowski, Półtorak, Sikorski, Fleming
Skład: Kędzierski, Kwiecień, Blichar, Golińczak, Ciota, Kruk, Nakielski, Rafalski, Matuszyk, Budzanowski
9' Nażad Asaad (Rzut karny)
26' Tomasz Szeligowski
17' Tomasz Golińczak
22' Przemysław Matuszyk
36' Przemysław Kwiecień
Zawodnik meczu: Nażad Asaad (Najaktywniejszy gracz w tym spotkaniu, raz po raz nękał swoimi rajdami defensywę rywali, niestety jego zaangażowanie nie pomogło w ugraniu choćby punktu.)

Obie ekipy mają na koncie tyle samo punktów, choć to team Marcina Malca dotychczas więcej bramek strzelił i zajmuje trzecie miejsce w stawce. "Spece" jednak w razie wygranej przegonią "Czerwonych" w tabeli. Czy Grzegorzowi Kędzierskiemu i jego defensywie uda się powstrzymać zabójczy duet rywala - Jacek Kocur - Nazad Asaad i awansować na ligowe podium?

3' Pierwsze minuty to obustronne badanie rywala. Żadna z drużyn nie chce się odsłonić, więc większość akcji toczy się w środkowej części boiska.
6' Uderzenie z woleja Golińczaka trafia w boczną siatkę bramki strzeżonej przez Marcina Malca.
8' Asaad uderza z rzutu wolnego, lecz futbolówkę na poprzeczkę paruje Kędzierski.
9' Po zagrania z rzutu rożnego w polu karnym przez Kruka powalany jest Radek Kuciapiński i sędzia Miedziński wskazuje na "wapno".
9' (0-1) - Do piłki podchodzi Nazad Asaad i po rękach Kędzierskiego otwiera wynik tego spotkania.
12' Po utraconej bramce do odrabiania strat ruszyli gracze Speca, lecz w ich poczynaniach oglądamy zbyt dużo niedokładności.
15' Za krótkie podanie do kolegi we własnym polu karnym wykonuje Cian Fleming, do bezpańskiej piłki dopada Golińczak, lecz uderza bardzo niecelnie.
17' (1-1) - Świetnie w polu karnym Tomasza Golińczaka odnalazł Przemysław Matuszczyk, a ten strzałem "do pustaka" doprowadza do wyrównania.
20' Indywidualny rajd przeprowadził Asaad, lecz przegrał pojedynek z Grzegorzem Kędzierskim.
21' Matuszczyk podaje do Rafalskiego, ten uderza głową, lecz niecelnie.
22' (2-1) - Dwójkowa akcja Kwietnia z Matuszczykiem i ten drugi strzałem w krótki róg wyprowadza gospodarzy na prowadzenie. Na trybunach euforia!!!
24' Ależ kiks Tomasza Golińczaka, który w dogodnej sytuacji nieczysto trafia w piłkę.
26' - Za niesportowe zachowanie żółtą kartką ukarany Tomasz Szeligowski.
28' Uderzenie głową Sikorskiego z trudem broni Kędzierski.
31' Asaad zagrywa do Sikorskiego, ten uderza z pierwszej i... futbolówka obija spojenie słupka z poprzeczką! Zabrakło naprawdę bardzo niewiele...
34' Ostatnie minuty to zacięty bój obu ekip. Gwizdek Arbitra Miedzińskiego co chwilę rozbrzmiewa.
37' - Złą zmianę przeprowadzają gracze Speca i przez dwie minuty będą grać w osłabieniu. Żółta kartka dla Przemysława Kwietnia.
39' Niecelnie z rzutu wolnego uderza Nazad Asaad.
40' "Piłkę meczową" zmarnował Sikorski, który nie wykorzystał dobrego dogrania Asaada... To powinien być gol dający jeden punkt Visionice.

Bardzo dobre zawody zaprezentowały nam obie ekipy, lecz po końcowym gwizdku w lepszych nastrojach są gospodarze, którzy zgarnęli komplet punktów i awansowali na najniższy stopień podium. Spece w następnym spotkaniu z ACNem powalczą o kolejny komplet oczek, "Lwi Pazur" postara się pokazać charakter w straciu z niepokonanymi Aniołami.