08.04 godz. 20:40, Skwierzyńska, Sedzia: Damian Nowak
Skład: Andrzejewski, Hubisz, Jacak, Majak, Ossowski, Madera, Trojan, Zatoński, Mosiński
Skład: Wielgus, Toczek, Chabier, Osowski, Uchański, Gudra, Gudra, Jańczak, Maziarz, Barski, Kowalczyk
15' Tomasz Ossowski
24' Marcin Majak
5' Piotr Kowalczyk
34' Marcin Chabier
Zawodnik meczu: Marcin Majak (Jak w każdym meczu Marcin sprawiał rywalom najwięcej problemów, w kluczowych momentach wziął ciężar gry na własne barki i poprowadził OBA do zwycięstwa. Ozdobą spotkania była jego kapitalna bramka z rzutu wolnego.)

Old Blue Angels o fotel lidera (ex-quo z Ybah Tigers), powalczą z groźną Armią Zbawienia. Ta ekipa to mieszanka młodości z doświadczeniem, która może niedługo zatrybić, a pokazała próbkę swoich możliwości grając z "Wojownikami". Jak będzie tym razem?

Od pierwszej minut na rywala rzuciła się ekipa Armii Zbawienia, co zaowocowało zdobytą bramką w 5 minucie przez Piotra Kowalczyka. W kolejnych akcjach do wyrównania pragnęli doprowadzić gracze Aniołów, lecz niecelnie uderzali Majak oraz Trojan. Najdogodniejszą okazję na doprowadzenie do remisu zmarnował ten drugi, który będąc oko w oko z Wielgusem trafił tylko w boczną siatkę.

W jedenastej minucie faulowany na 20 metrze był Marcin Majak i sędzia odgwizdał rzut wolny. Do piłki podszedł sam poszkodowany i piekielnie mocnym strzałem pokonał bezradnego Emila Wielgusa. Futbolówka po uderzeniu Marcina dostała dziwnej rotacji i opadającym liściem wpadła pod poprzeczkę bramki.

Dwie minuty później AZ powinien objąć prowadzenie, lecz najpierw uderzenie głową Rafała Osowskiego świetnie obronił Mosiński, następnie wybronił także dobitkę tego samego gracza. Kolejna akcja Armii i Piotr Kowalczyk uderza w słupek! Chwilę po tej sytuacji kontrę przeprowadziło OBA i Tomasz Ossowski strzałem "do pustaka" wyprowadził Pasy na prowadzenie.

Ostatnie minuty pierwszej odsłony to wyrównane widowisko, lecz żadnej z drużyn nie udało się pokonać bramkarza rywali i wynikiem 1-2 zakończyła się pierwsza połowa.

Drugie dwadzieścia minut rozpoczęło się od kąśliwego uderzenia Kowalczyka, lecz czujny okazał się Łukasz Mosiński, który sparował to uderzenie na rzut rożny. Chwilę później dwiema fantastycznymi interwencjami popisał się goalkeeper gospodarzy! Najpierw wygrał pojedynek sam na sam z Piotrem Andrzejewskim, potem wybronił dobitkę Michała Trojana.

W 24 minucie na indywidualny rajd zdecydował się Marcin Majak, minął dwóch rywali i będąć oko w oko z Emilem Wielgusem uderzył w krótki róg bramki, czym powiększył prowadzenie OBA.

Stracona bramka zmusiła graczy AZu do ataków niemal całą drużyną, co powodowało, groźne kontry Aniołów. Po jednej z nich Michał Trojan wyszedł sam na sam z bramkarzem, starał się zagrać piłkę do Majaka, lecz podanie to przeciął powracający Rafał Osowski. Chwilę po tej akcji w poprzeczkę uderzył Maciej Gudra!

W 34 minucie za odepchnięcie rywala żółtym kartonikiem ukarany został Marcin Chabier i jego drużyna zmuszona była grać w osłabieniu. Pomimo braku jednego gracza gospodarze nie zamierzali rezygnować ze zmiany wyniku, najbliżej zdobycia bramki kontaktowej był Mateusz Gudra, lecz jego uderzenie głową okazało się minimalnie niecelne.

W jednej z ostatnich akcji meczu powiększyć prowadzenie Angelsów mógł Michał Trojan, lecz po jego strzale futbolówka zatrzymała się na bocznej siatce. Po tej akcji sędzia Damian Nowak zakończył zawody.

Obie drużyny zafundowały nam kapitalne widowisko, w którym oglądaliśmy niemal wszystko! Piękne bramki, efektowne parady bramkarzy, niepotrzebne spięcia oraz kapitalne rajdy zawodników. Po mimo świetnego meczu gracze AZu musieli uznać wyższość rywala i w kolejnym spotkaniu powalczą o pierwsze punkty z drugą drużyną Cloud FC. OBA awansowało na drugą pozycję i w następnej kolejce postara się je obronić w starciu z Victorią Czerwoni.