tel. 691 395 503 | @ organizator@wrocbal.pl
Drużyna Mecze Bramki Pkt.
1 . WSOWL 11 +19 25
2 . Przyjaciele Tifosek 11 +6 24
3 . FC Moose 11 +9 20
4 . Cloud FC I 11 +1 18
5 . Inss-Pol 11 -4 17
6 . Wielka Niewiadoma 11 +8 16
7 . Prezesi 11 +5 16
8 . Kuchcik Kuźniki 11 +2 12
9 . RTV Euro AGD 11 -12 12
10 . WrSport.pl 11 +0 11
11 . Blitz Wrocław 11 -9 11
12 . Rycerze Ni 11 -25 6
Więcej

WROCBAL to Amatorskie Ligi Piłkarskie, które zrzeszają ponad 100 wrocławskich drużyn. W okresie wiosenno - jesiennym organizujemy ligi piłkarskich siódemek, zimą zespoły mogą rywalizować zarówno w lidze futsalu, jak i w lidze piłkarskich szóstek na zadaszonym boisku ze sztuczną trawą.

Więcej
24.04 godz. 18:35, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
Wielka Niewiadoma
Rycerze Ni
3 : 6
( 0 : 4 )
Skład: Jaskowski, Biela, Fornal, Ciupiński, Biegański, Różewicz, Rot, Jędrysiak, Falisz
Skład: Zadorożny, Gołaczyński, Żyniewicz, Nowakowski, Skorupa, Rosiecki, Szulc, Świerczek
7' Andrzej Jaskowski
12' Jakub Fornal
13' Kamil Rot
20' Kamil Rot
31' Jakub Fornal
36' Bartłomiej Biela
26' Dariusz Szulc
29' Tomasz Skorupa
40' Rafał Świerczek
40' Tomasz Skorupa
Zawodnik meczu: Kamil Rot (Kamil zaliczył debiut marzenie, to właśnie on zmienił obliczę WNu oraz poprowadził swoją ekipę do pierwszego zwycięstwa.)
    vs    

Rycerze Ni po słabym meczu z WrSportem, teraz będą chcieli ugrać pierwsze punkty, grając z mistrzem poprzedniego sezonu - Wielką Niewiadomą. Zespół Andrzeja Jaskowskiego niespodziewanie okupuje przedostatnie miejsce w stawce i z Rycerzami powalczy o pierwsze skalpy. Bez Mateusza Czajki słabo radzą sobie obrońcy trofeum i w końcu muszą się do jego braku przyzwyczaić. Im szybciej to zrobią, tym lepiej, gdyż będą mogli uznać, że sezon nie jest stracony. "Żółto-niebiescy" mimo falstartu - nie stoją na straconej pozycji. Mają w swoich szeregach świetnych graczy, zwłaszcza tych ofensywnych, takich jak Przemysław Topornicki, Sławomir Rosiecki czy Rafał Świerczek. Czy trio to w końcu zatrybi i da pierwsze punkty Rycerzom? A może Wielka w końcu zapunktuje i rozpocznie zwycięski marsz?

Od samego początku większe chęci do gry wykazywali zawodnicy w białych strojach, lecz skutecznie ataki gości rozbijała defensywa Rycerzy. W 7 minucie uderzenie Ciupińskiego przed siebie zbił Tadeusz Zadrożny, do bezpańskiej piłki dopadł Andrzej Jaskowski i wślizgiem otworzył wynik spotkania.

Bliski wyrównania stanu meczu był Dariusz Szulc, lecz jego uderzenie zatrzymało się na poprzeczce Bartłomieja Jędrysiaka. W odpowiedzi stratę futbolówki przez obrońcę gospodarzy wykorzystał Jakub Fornal i bez trudu powiększył przewagę WNu. W kolejnej akcji na uderzenie sprzed pola karnego zdecydował się Kamil Rot, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki obok bezradnego Zadrożnego.

Wraz z upływem czasu wzrastała ogromna już przewaga Wielkiej Niewiadomej, gracze RN zaś ograniczali się do nielicznych kontr, lecz bez swojego najlepszego napastnika - Przemysyława Topornickiego, nie potrafili znaleźć sposobu na zaskoczenie Jędrysiaka. Tuż przed gwizdkiem oznajmiającym przerwę dwójkowę akcję przeprowadzili Jaskowski wraz z Rotem i po strzale Kamila na tablicy świetlnej widniał rezultat 0-4.

Mimo niekorzystnego wyniku Rycerze nie zamierzali składać broni i w 26 minucie bramkę honorową zdobył Dariusz Szulc. Niestety trzy minuty później za faul taktyczny żółtą kartką ukarany został Tomasz Skorupa i przez dwie minuty Ni grało w osłabieniu. Grę w przewadze wykorzystali przyjezdnia i po podaniu Rota bramkę zdobył Jakub Fornal. Pod koniec spotkania na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Biela, co oznaczało pięciobramkowe prowadzenie Wielkiej Niewiadomej. Ostatnie minuty to szaleńcze ataki Rycerzy, którzy za sprawą Świerczka i Skorupy zniwelowali stratę "tylko" do minus trzech.

W starciu drużyn zamykających tabelę Superligi lepsi obrońcy tytuły, którzy bez trudu ograli Rycerzy Ni. Poza rozluźnieniem w końcówce, ekipa Andrzeja Jaskowskiego przeważała na boisku pod każdym względem, co zaowocowało pierwszymi punktami w obecnej edycji. W następnym spotkaniu WN zmierzy się z "Dziennikarzami", "Rycerze" zaś z Tifoskami.

Zawodnik meczu :

Imię i nazwisko (Wielka Niewiadoma)

autor: Tomasz Pondel
Zauważyłeś jakiś błąd w opisie lub statystykach? Napisz: t.pondel@wrocbal.pl
Legenda:
- Gol; - Przerwa w grze; - żółta kartka; - czerwona kartka; - druga żółta kartka;
- kontuzja; - znacząca zmiana; - czas dla drużyny/przerwa w grze.