16.04 godz. 19:30, Kuźniki, Sedzia: Michał Baraniecki
3 : 3
( 0 : 1 )
Skład: Michalski, Kubów, Skrzypek, Dąbrowski, Stasiowski, Łukowiak, Kalman, Długozima, Mucha, Burzmiński, Luliński, Siarczyński
Skład: Curlej, Dębik, Müller, Galwas, Pytko, Olejnik, Truchan, Bagiński, Węckowski, Pawłowski, Krawczyk, Garłowski
15' Marcin Burzmiński
34' Kamil Luliński
37' Paweł Ariel Kubów
39' Kamil Luliński
27' Norbert Curlej
31' Norbert Curlej
38' Damian Garłowski
Zawodnik meczu: Kamil Luliński (Bardzo aktywny przez niemal całe spotkanie, raz po raz ogrywał swoich rywali. Mecz zakończył ze zdobytym golem i asystą.)

Jeżeli gracze "The Blues" chcą awansować wyżej, to nie mogą pozwolić sobie na wpadkę grając z "Żółtymi". Kto zatem zwycięży? Większe doświadczenie posiadają Marek Stasikowski i spółka, ale czy z niego skorzystają?

Od pierwszych minut spotkanie było bardzo wyrównane i trudno było wskazać faworyta tego meczu. Bardzo aktywny w szeregach The Blues był Kamil Luliński, który raz po raz ogrywał defensywę gospodarzy. Efektem była asysta, po której gola, strzałem do pustej bramki zdobył Marcin Burzmiński. Gracze Drukarni w pierwszej odsłonie nie potrafili znaleźć sposobu na sforsowanie dobrze grającej formacji obronnej gości i wyniekiem 0-1 zakończyło się pierwsze dwadzieścia minut.

Druga połowa to nadal wyrównane widowisko, jedni i drudzy atakowali bramkę rywali, lecz bezskutecznie... Drugą bramkę oglądaliśmy dopiero w 27 minucie, kiedy to po strzale Damiana Garłowskiego, piłkę z najbliższej odległości do siatki wpakował Norbert Curlej.

Kolejne akcje to niecelne uderzenia Truchana oraz Garłowskiego, po drugiej stronie wysoko nad poprzeczką uderzał Luliński. Dziewięć minut przed końcem kolejny cios oddali gracze KEA. Ekipę gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Norbert Curlej, po którego strzale futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do bramki bezradnego Kalmana.

W 34 minucie na indywidualną akcję zdecydował się Kamil Luliński i strzałem w długi róg doprowadził do wyrównania. Nakacu poszło za ciosem i pięknego gola strzałem głową zdobył Paweł Kubów. Na trafienie gości odpowiedział Damian Garłowski i znowu mieliśmy remis. Minutę przed końcem spotkania żółtym kartonikiem ukarany został Kamil Luliński, lecz gry w przewadze nie wykorzystali Drukarze i sędzia odwizdał koniec meczu.

Podział punktów to bardzo sprawiedliwy rezultat patrząc na przebieg spotkania. Szybkie kontry, ładne bramki oraz świetne interwencje golkeeperów to tylko nieliczne atrakcje dzisiejszego wieczoru. W drugiej odsłonie za sprawą kapitalnej gry obu drużyn mogliśmy się poczuć jak w Superlidze. W następnych spotkaniach obie drużyny podejmować będą RedKnee. Nakacu już w nabliższej kolejce, Drukarze zaś po weekendzie majowym.