01.04 godz. 20:50, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
( 0 : 1 )
Skład: Pacholski, Piech, Bartosik, Mielczarek, Mulik, Gawlik, Bąbka, Jurga, Łagoda, Targoni, Rodriquez-Lovera, Paluszkiewicz
Skład: Curlej, Dębik, Müller, Galwas, Feliksik, Olejnik, Więckowski, Truchan, Węckowski, Pawłowski, Krawczyk
9' Damian Bąbka
10' Patryk Paluszkiewicz
26' Krzysztof Targoni
30' Marcin Mielczarek
31' Marcin Mielczarek
32' Bruno Rodriquez-Lovera
37' Damian Bąbka
40' Tomasz Jurga
33' Marcin Truchan
35' Marcin Truchan
Zawodnik meczu: Bruno Rodriquez-Lovera (Motor napędowy Wratislavi, który dobry występ uczcił zdobytym golem i asystą. )

W najniższej klasie rozgrywkowej spotkał się debiutant - Drukarnia KEA oraz jeden z głównych kandydatów do awansu - Wratislavia Bio. W ekipie "Zielonych" w zrealizowaniu planu, jakim jest promocja do 2 ligi, pomóc mają zawodnicy rodem ze Znajomych Sędziego czy też Rewelacji Sezonu - Krzysztof Targoni, Marcin Mielczarek, Bruno Rodriguez Lovera czy Patryk Paluszkiewicz. O Drukarni nie możemy zbyt wiele powiedzieć, bo to nowa drużyna, która jak każda posiada ambicje by wygrywać, tak więc dzisiaj "Żółci" łatwo broni składać nie będą.

W pierwszej połowie nie było widać różnicy w poziomie gry obu zespołów. Obie ekipy starały się stwarzać podbramkowe sytuacje. W 5 minucie pierwszy groźny strzał oddała Drukarnia, a dokładniej Marcin Truchan. Niestety dla niego na posterunku był Rafał Gawlik. Trzy minuty później przed dobrą szansą na gola stanął Krzysztof Targoni, ale jego uderzenie dobrze obronił Dawid Dębik. Nie minęła minuta, a Dawid Łagoda mógł wpisać się na listę strzelców, stając oko w oko z Dębikiem. Bramkarz jednak okazał się bardziej odważny i sprytniejszy i w porę wygarnął piłkę spod nóg napastnikowi. W 9 minucie dogodną sytuację Drukarni przerwał Damian Bąbka i otrzymał za to żółty kartonik. Gra w osłabieniu nie zraziła "Zielonych", którzy jednego mniej zdobyli bramkę otwierającą wynik tego meczu. Świetnym podaniem z głębi pola obsłużony został Patryk Paluszkiewicz, który będąc sam na sam z bramkarzem rywali, pewnie umieścił futbolówkę koło wychodzącego golkipera. Miała Drukarnia KEA szansę na wyrównanie, ale z bliska Mariusz Więckowski trafił w poprzeczkę. Tak więc po pierwszych 20 minutach skromnie - 1:0 prowadziła Wratislavia Bio.

W drugiej połowie mimo iż gra nadal wyglądała wyrównanie, to jednak obie ekipy różniła pewna rzecz. Drukarnia w kluczowych momentach nie strzelała, a Wratislavia znakomicie kontrowała. W 26 minucie ekipa Piotra Piecha podwyższyła prowadzenie, a świetną akcję Bruno Rodrigueza Lovery wykończył Krzysztof Targoni. Mimo dwubramkowej straty Drukarnia nie poddawała się, a najgroźniejszy pod bramką rywali był Marcin Truchan, którego mocne strzały z problemami bronił Gawlik. W 30 minucie w zamieszaniu pod bramką Gawlika piłkę wpakować do siatki mógł Michał Galwas, ale na jego nieszczęście pewnie interweniował bramkarz rywali. W tejże minucie głupio swą drużynę osłabił Marcin Mielczarek, który najpierw za faul dostał żółty kartonik, a potem za dyskusje i obrazę sędziego - czerwoną kartkę. Zatem Wratislavia musiała przez kolejnych 5 minut grać w osłabieniu, ale podobnie jak za pierwszym razem, tak za drugim - potrafiła w takiej sytaucji strzelać bramki. Co prawda tuż przed jej zdobyciem, blisko gola kontaktowego była Drukarnia. Najpierw Rafał Muller uderzył dosyć groźne i na raty musiał interweniować Gawilik. Po chwili Truchan strzelał z wolnego, lecz jego strzał został zablokowany i mieliśmy tylko rzut rożny. Ten fatalnie rozegrało KEA i nadziało się na zabójczą kontrę, wykończoną strzałem na "pustaka" przez Loverę. 3:0, ale nadal gospodarze się nie poddawali i dopięli swego w 33 minucie, kiedy to Marcin Truchan strzałem z dystansu, przy słupku nie dał żadnych szans Gawlikowi. Po strzelonej bramce debiutant dążył do strzelania kolejnych, ale nadziewał się na fenonemenalnie konstruowane kontry Wratilsavi. Po takowych tuż przed końcem meczu, bramki dołożyli jeszcze Damian Bąbka i Tomasz Jurga. Ostatecznie skończyło się na pewnym zwycięstwie "Zielonych" - 5:1.

Ekipa Piotra Piecha pewnie ograła debiutanta i pokazała tym samym, że w obecnym sezonie walczyć będzie o awans do 2 ligi. W następnym meczu Drukarnia o premierowe punkty we Wrocbalu powalczy z Wybrańcami FC, z kolei Wratislavia podejmie RedKnee.

Bruno Rodriguez Lovera (Wratislavia-Bio)