18.06 godz. 21:00, Kuźniki, Sedzia: Damian Nowak
Skład: Sokołowski, Kuś, Wieczorek, Wieczorek, Cynar, Kuźniewski, Rył
Skład: Michałowski, Kmieć, Kaban, Jędrzejewski, Kropidłowski, Piędel, Sapeta, Jóźwiszyn
26' Andrzej Cynar
35' Andrzej Cynar
10' Arkadiusz Kropidłowski
12' Mateusz Sapeta
22' Marcin Piędel
Zawodnik meczu: Andrzej Cynar (Supersnajper Velicante znów pokazał klasę. Andrzej dwukrotnie pokonał bramkarza rywali, ale zdobył też tą najważniejszą - bramkę dającą cenny punkt z liderem. )

Hitem 2 ligi w 11 tygodniu będzie pojedynek pomiędzy niepokonanym liderem - FC Zbieraniną, a wiceliderem - FC Velicante Wrocław. Obie ekipy posiadają w swoich szeregach świetnych zawodników, takich jak Jaworski, Wieczorek, Cynar czy Kropidłowski i każdy z wymienionej czwórki może odmienić losy każdego spotkania. "Czerwone pasy" już tydzień temu przypieczętowały awans wyżej, ale chcą za wszelkę cenę wygrać ligę bez porażki. Czy niepewna jeszcze promocji wyżej "Velica" stanie się wyjątkowa i pokona zespół Łukasza Kmiecia?

1' Próba lobu w wykonaniu Wojciecha Wieczorka i piłkę pewnie chwyta Michał Michałowski.
4' Zbyt lekki strzał Andrzeja Cynara i po raz kolejny futbolówkę w koszyczek chwyta Michałowski.
8' Niecelnie sprzed pola karnego uderza Arkadiusz Kropidłowski.
10' (1:0) - Kropidłowski strzałem z "dużego palca" trafia w samo okienko bramki Velicante. Bartłomiej Kuś nawet nie zareagował, a Zbieranina cieszy się z prowadzenia.
12' - Za wślizg w nogi rywala żółtą kartką zostaje ukarany Mateusz Sapeta.
13' Zaskakująca próba Kropidłowskiego, niemal z połowy boiska, ląduje minimalnie obok bramki.
15' Mocny strzał Piotra Ryła z problemami broni Michałowski.
22' (2:0) - Z rzutu wolnego świetną piłkę w pole karne dogrywa Kropidłowski, a w nim najprzytomniej zachowuje się Marcin Piędel, który dokładając nogę zdobywa drugą bramkę dla Zbieraniny.
24' Velicante stara się odpowiedzieć, ale jest bardzo niecelne w swych działaniach. Wojtek Wieczorek strzela z dystansu i piłka minimalnie mija słupek.
25' Rajd Kropidłowskiego zakończony kąśliwym strzałem, który Kuś dobrze zbija do boku.
26' (2:1) - Stratę do rywala pewnym strzałem zmniejsza Andrzej Cynar.
30' Dwa groźne uderzenie głową - najpierw próbuje Jerzy Józwiszyn, a po chwili Piotr Rył. Efekt taki sam - piłka przelatuje obok bramki.
34' (2:2) - Kombinacyjna akcja "Velicy", którą kończy Cynar, tym samym doprowadzając do wyrównania.
36' Kropidłowski uderza sprzed pola karnego i kapitalną paradą popisuje się Kuś.
37' Niecelny strzał Marcina Sokołowskiego z dystansu.
38' Szansa dla Velicante na zwycięstwo, ale marnuje ją Wojtek Wieczorek, którego groźny strzał świetnie Michałowski broni.

Po zaciętym spotkaniu, gdzie losy spotkania zostały odwrócone przez Velicante, które ze stanu 0:2, doprowadziło do remisu, możemy uznać, że takowy rezultat jest jak najbardziej sprawiedliwy. Zbieranina remisując zapewniła sobie złote medale 2 ligi i ciągle jest jeszcze niepokonana. Sezon "Czerwone Pasy" zakończą starciem z solidnym Auto Truckiem. "Velica" z kolei "skrzyżuje rękawice" z Astechem i będzie to mecz o awans.