12.06 godz. 20:50, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
1 : 5
( 0 : 1 )
Skład: Sokołowski, Wilkiewicz, Kuś, Wieczorek, Wieczorek, Cynar, Kuźniewski, Rył
Skład: Kluba, Nowicki, Pych, Paszkowski, Karwacki, Rychel, Wilczyński, Wilk
11' Wojciech Wieczorek
28' Andrzej Cynar
30' Andrzej Cynar
39' Wojciech Wieczorek
40' Szymon Pych (Gol samobójczy)
21' Damian Wilczyński
Zawodnik meczu: Andrzej Cynar (Duet Wieczorek - Cynar spisywał się należycie. Andrzej był jednak bardziej wyróżniającym się graczem, czego efektem - dwie bramki. )

W drugiej lidze ostatnią szansę na pozostanie w tejże klasie rozgrywkowej na kolejny sezon będzie miał debiutant Hoist Finance. Ten zmierzy się o premierową wygraną we Wrocbalu z walczącym o awans FC Velicante Wrocław. Czy zawodnicy Michała Rychela sprawią nielada sensacje i ograją zespół z Osobowic? Czy jednak "Velica" dowodzona przez świetny duet napastników - Wojciecha Wieczorka i Andrzeja Cynara - zgarną kolejne, cenne trzy punkty? Oby nie był to mecz do jednej bramki.

4' Wrzutka Wojciecha Wieczorka zakończona strzałem Andrzeja Cynara głową - przelatuje obok słupka.
8' Bliźniacza akcja do tej poprzedniej. W.Wieczorek centruje Cynar uderza z główki i efekt ten sam - futbołówka minimalnie mija bramkę.
11' (0:1) - W.Wieczorek jak w masło wbiega w pole karne i technicznym, podkręconym strzałem w krótki róg zaskoczył Karola Klubę!
13' Cynar w tempo zagrywa do Marcina Sokołowskiego, a ten uderza minimalnie obok słupka.
16' Mocne uderzenie Cynara sprzed pola karnego i na raty piłkę łapie Kluba.
18' Sokołowski oddaje kąśliwy strzał, który instynktownie na rzut rożny zbija golkiper Hoist Finance.
21' To powinien być drugi gol dla Velicante. Cynar dostaje dobrą piłkę na pole karne i nie długo się zastanawiając oddaje strzał po którym futbolówka ląduje...na słupku!
26' W zasadzie pierwszy groźny strzał Hoist. Patryk Karwacki uderza z powietrza, a piłka przelatuje tuż obok słupka.
27' (1:1) - Debiutant wyprowadził kontratak, a strzał sprzed pola karnego oddaje Damian Wilczyński. Piłka w międzyczasie odbija się lekko od obrońcy "Velicy" i zaskakuje Bartłomieja Kusia.
28' (1:2) - Natychmiastowa odpowiedź gości. Cynar oddaje mocny strzał z powietrza i nie daje tym samym żadnych szans Klubie.
30' (1:3) - Cynar się dzisiaj rozstrzelał - drugi gol tego napastnika, po tym jak umieścił piłkę strzałem przy słupku bramki Hoist.
35' Kolejna w tym meczu wrzutka Wieczorka na Cynara, ale Andrzej po raz kolejny nie potrafi strzałem głową umieścić piłki w siatce.
38' Michał Rychel huknął z woleja, ale nie był w stanie zaskoczyć świetnie interweniującego Kusia, który zbił futbolówkę na rzut rożny.
39' (1:4) - Akcja Wieczorków. Jacek dalekim podaniem odnajduje swojego syna - Wojtka, a kapitan Velicante uderzeniem przy dalszym słupku - pokonuje Klubę.
39' Dawid Idzik uderza z prawej strony, a golkiper paruje piłkę na róg.
40' Cynar staje oko w oko z Klubą i przegrywa ten pojedynek!
40' (1:5) - Centra Piotra Ryła w pole karne, a w nim pechowo interweniuje Szymon Pych, który pakuje piłkę do własnej siatki.

Niecałe 30 minut trwał opór Hoist Finance, który starało się grać jak równy z równym, z wyżej usytuowanym przeciwnikiem. "Velica" w końcówce włączyła wyższy bieg i niczym doświadczony zespół - pokazała rywalom ich miejsce w szeregu. Tym samym Hoist spada do 3 ligi, a drużyna Wojciecha Wieczorka ciągle pozostaje w walce o 1 ligę! Następny mecz Patryka Karwackiego i spółki to spotkanie z Fulanito. FC Velicante Wrocław nastomiast w hicie 2 ligi "skrzyżuje rękawice" z niepokonanym liderem - FC Zbieraniną!