29.05 godz. 20:50, Kuźniki, Sedzia: Adam Rynkowski
1 : 2
( 0 : 0 )
Skład: Sokołowski, Wilkiewicz, Kuś, Wieczorek, Wieczorek, Cynar, Kuźniewski, Rył
Skład: Waleszczyński, Czarnecki, Mosiej, Rumin, Jała, Śliżewski, Dudek, Pistl, Kaletka, Kalimow, Kozłowski
8' Wojciech Wieczorek
26' Marcin Sokołowski
36' Wojciech Wieczorek
38' Krzysztof Kozłowski (Rzut karny)
Zawodnik meczu: Marcin Sokołowski (Były zawodnik White Panthers zagrał kolejny, świetny mecz w barwach FC Velicante. Strzelił jednego z dwóch goli na wagę zwycięstwa, kilkukrotnie postraszył bramkarza drużyny przeciwnej mocnymi strzałami z dystansu.)

Po zwycięstwie nad wyżej notowanym Astechem, Fulanito nabrało jeszcze większego apetytu na awans do 1 ligi, FC Velicante w promocję mierzy już od poprzedniej edycji i liczy na to, że w tym sezonie już się to uda.

1' - Rozpoczęcie spotkania
4' Kontrolny strzał Andrzeja Cynara, z dystansu lecz piłka przelatuje obok bramki Fulanito
8' - Wojciech Wieczorek wdaje się w dyskusję z arbitrem, będzie miał szansę ochłonąć przez dwie minuty.
10' Wieczorek powraca na plac gry
11' Damian Jała centruje piłkę w pole karne, z rzutu rożnego... Waleszczyński uderza ją z głowy lecz na posterunku jest Bartłomiej Kuś.
13' Tym razem przed szansą FC Velicante. Jacek Wieczorek zagrał długą, prostopadłą piłkę z własnej połowy, Cynar strzela z głowy ale ta wpada w ręce Kalimowa.
16' Szybka kontra Velicante, Wojciech Wieczorek uderza zza pola karnego.... słupek!!!!
17' Niecelny strzał Andrzeja Cynara po długim rogu.
18' Ładny strzał W.Wieczorka, piłka odbija się od poprzeczki, spada na linię bramkową i wraca na boisko!
19' Cynar faulowany przez Śliża tuż przed polem karnym. Piłkę na 10 metrze ustawia Wojciech Wieczorek, odmierza kika kroków do tyłu i staje w pozie a'la Ronaldo... oddaje strzał... jedyne co było podobne do Portugalczyka to szeroko rozstawione nogi przed wykonaniem stałego fragmentu gry, wykonanie niestety fatalne.
23' Kolejna próba pokonania Kusia przez Waleszczyńskiego, strzałem z głowy. Bramkarz Velicante znów na posterunku.
26' (0:1) - Świetny strzał Marcina Sokołowskiego z lewej linii pola karnego, piłka w siatce!!!
31' Niecelny strzał Sokołowskiego, z dystansu.
36' Błąd w obronie Velicante, Kozłowski strzela z głowy... minimalnie niecelnie.
37' (0:2) - Kolejna, szybka kontra Velicante, Cynar wykłada piłkę W.Wieczorkowi a ten na raty pokonuje bramkarza Fulanito.
38' (1:2) - Kaletka pada w polu karnym rywala, sędzia dyktuje rzut karny. Precyzyjnym wykonaniem popisuje się Krzysztof Kozłowski.
40' Na wyrównanie wyniku, Fulanito brakuje już czasu.

FC Velicante zgarnęli cenne trzy punkty i wciąż liczą się w walce o awans do 1 ligi, Fulanito będzie ciężej osiągnąć ten cel ale wciąż nie są bez szans.

Marcin Sokołowski (FC Velicante Wrocław)