28.05 godz. 21:00, Kuźniki, Sedzia: Damian Nowak
Skład: Michałowski, Kmieć, Kaczan, Jędrzejewski, Herman, Kropidłowski, Jaworski, Piędel, Sapeta, Jóźwiszyn
Skład: Kluba, Nowicki, Ciura, Idzik, Chrzan, Rychel, Wilk, Popowicz
11' Michał Herman
17' Jerzy Jóźwiszyn
31' Arkadiusz Kropidłowski
38' Tomasz Kaczan
40' Marcin Piędel
21' Maciej Wilk
Zawodnik meczu: Jerzy Jóźwiszyn (Autor bramki oraz ważnej asysty, która zapewniła awans do pierwszej ligi drużynie "Czerwonych Pasów".)

W drugiej lidze sprawa tego, kto awansuje wyżej, jest jeszcze otwarta. Kolejny krok w kierunku promocji do 1 ligi może zrobić niepokonana dotychczas, liderująca w stawce, Zbieranina, która podejmie zamykający ligą tablę Hoist Finance. Zespół Michała Rychela ostatnio zanotował premierowe punkty we Wrocbalu, remisując z Brakiem Sponsora. Teraz praktycznie pewni degradacji, liczą na premierową wygraną. Z "Czerwonymi Pasami" łatwo nie będzie, bo przecież jest to drużyna, która posiada najbardziej szczelną defensywę w lidze. Przez takową ciężko będzie się przedrzeć jednej z najgorszych ofensyw. Nie ma jednak co lekceważyć debiutanta, bo ten ostatnio gra coraz lepiej i wznosząc się na wyżyny swoich umiejętności, może pokusić się o nielada sensacje.

Wrzutki w pole karne nie zamknął Mateusz Sapeta i mamy rzut z autu dla Hoista.
Kontra „Czarnych” zatrzymana przez  powracającego Mateusza Sapetę, który wybija futbolówkę na rzut rożny.
Bardzo dobrze w obronie ustawiają się gracze Finansistów, którzy raz po raz rozbijają ataki Zbieraniny.
Akcja ta pachniała bramką, lecz uderzenie Kamila Popowicza o milimetry mija słupek bramki strzeżonej przez Macieja Jędrzejewskiego.
11' (0-1) - Precyzyjne uderzenie z dystansu Michała Hermana i mamy na prowadzeniu graczy FC Zbieraniny.
Łukasz Sapeta trafia wprost w leżącego bramkarza rywali, czym zaprzepaszcza świetną okazję na podwyższenie prowadzenia.
Niecelne uderzenie z rzutu wolnego w wykonaniu Macieja Wilka.
Taniec Wilka zakończony stratą piłki i mamy kontrę Zbieraniny, która okazuje się nieudana…
17' (0-2) - Jerzy Jóźwiszyn „wpycha” futbolówkę do bramki rywali i mamy podwyższenie prowadzenia drużyny Łukasza Kmiecia.
Bardzo niecelny strzał z rzutu wolnego autorstwa Arkadiusza Kropidłowskiego.
21' (1-2) - Od środka grę rozpoczynają „Finansisci” i po uderzeniu Macieja Wilka mamy bramkę kontaktową dla „Czarnych”.
22' Po chwili powinien być już remis, lecz nieczysto w futbolówkę trafił Kamil Popowicz, czym zaprzepaścił świetną sytuację na wyrównanie.
23Trwa natarcie drużyny Hoist Finance, czy zakończy się to doprowadzeniem do remisu?
25Wysoko nad poprzeczką przeleciała piłka po uderzeniu Radosława Jaworskiego.
26Pewna interwencja Karola Kluby, który nogami chwyta uderzenie Kropidłowskiego.
27Kolejna świetna interwencja goalkeepera Hoista, który tym razem wygrywa starcie z Jaworskim.
28Po dominacji „Czerwonej Latarni”, kontrolę na boisko ponownie odzyskują gracze lidera.
30' Przy strzale zbyt mocno odchylił się Maciej Wilki w efekcie czego jego uderzenie o metry mija bramkę Macieja Jędrzejewskiego.
31' (1-3) - Po podaniu Józwiszyna bramkę do „pustaka” zdobywa Arkadiusz Kropidłowski.
32' Mocne uderzenie Kropidłowskiego, ale bardzo niecelne.
33' Po uderzeniu z rzutu wolnego Michała Rychela piłka zatrzymuje się na poprzeczce!
35' Strata w środku pola Łukasza Kmiecia, futbolówkę przejmuje Łukasz Ciura, oddaje strzał i świetną paradą popisuje się Maciej Jędrzejewski.
38' (1-4) - Rozklepana defensywa Hoist Finance i po podaniu Jaworskiego bramkę zdobywa Tomasz Kaczan.
39' Po uderzeniu Kaczana futbolówka trafia tylko w boczną siatkę.
40' (1-5) - Strzał Arkadiusza Kropidłowskiego zostaje „przecięty” przez Marcina Piędla i mamy kolejne trafienie dla FC Zbieraniny.

Dzięki temu zwycięstwu drużyna "Czerwonych Pasów" wywalczyła awans do pierwszej ligi. Mimo ambitnej oraz momentami naprawdę dobrej gry drużyna "Hoista" przegrywa kolejne spotkanie, czym mocno komplikuje sobie kwestię utrzymania w drugiej lidze. W następnej kolejce Zbieranina zagra z walczącym o awans Astechem, ekipę Michała Rychela czeka ciężka przeprawa z FC Velicante Wrocław.