27.05 godz. 20:50, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
3 : 3
( 1 : 1 )
Skład: Łapeta, Olejnik, Skiba, Twardowski, Słonecki, Pilarczyk, Smoter, Kołodziejczyk, Gosk
Skład: Matuszewski, Saferna, Bienias, Lisowski, Kliber, Kwok, Bielawski, Chlebek
2' Krystian Saferna (Gol samobójczy)
27' Adam Łapeta
28' Bartosz Gosk
29' Marek Słonecki
10' Fabian Kwok
25' Marcin Lisowski
35' Marcin Lisowski
Zawodnik meczu: Marcin Lisowski (Kreator gry Kuehne+Nagel Bielany. Zawodnicy Astechu mogli powstrzymać go tylko poprzez faul. Marcin miał udział przy każdej bramce swojej drużyny. Dwie strzeliłi zanotował asystę. )

Na całej linii zawodzi debiutant Kuehne+Nagel Bielany, który zamiast bić się o awans do 1 ligi, musi walczyć o ligowy byt. Ich rywal - Astech jest na dobrej drodze do wskoczenia do stawki pierwszoligowców, ale nie może pozwolić sobie na wpadki. Każdy inny wynik niż zwycięstwo "Niebieskich" będzie sensacją. Czy w końcu duet Bielan - Marcin Lisowski-Fabian Kwok odmieni obliczę swojej drużyny i zapewni zwycięstwo nad faworytem? Czy może jednak to zespół Roberta Puchały zrobi kolejny krok w kierunku medali i zaatakuje fotel lidera?

1' - Rozpoczęcie spotkania
2' Fabian Kwok uderza z dystansu i piłkę do "koszyczka" łapie Sebastian Kołodziejczyk.
2' (0:1) - Pechowa interwencja Krystiana Saferny, który chcąc wybić piłkę na rzut rożny, przelobowuje własnego bramkarza! Samobój!
4' Marcin Lisowski z dystansu i świetnie piłkę na rzut rożny zbija Kołodziejczyk.
5' Kwok staje oko w oko z Kołodziejczykiem, ale w porę napastnikowi futbolówkę spod nóg wygarnia bramkarz.
6' Marek Słonecki płasko uderza i świetnie interweniuje łapiąc piłkę - Jacek Matuszewski.
8' Lisowski w tempo do Kwoka, a ten przegrywa pojedynek z golkiperem Astechu.
9' Adam Łapeta zagrywa do Wiktora Smotera, który uderza tak, że bez problemów piłkę łapie Matuszewski.
10' (1:1) - Lisowski prostym zwodem mija dwóch obrońców "Niebieskich" i ogdrywa do lepiej ustawionego Kwoka, który pewnym strzałem na pustą bramkę, doprowadza do remisu!
11' Matuszewski w stylu Manuela Neuera stara się nogami wznowić piłkę do gry. Niestety robi to na tyle pechowo, że nabija Smotera. Gola jednak nie ma, bo piłka przelatuje minimalnie nad poprzeczką.
12' Rafał Pilarczyk strzela z pola karnego, ale piłka nie wpada do siatki, bo instynktownie interweniuje nogami - Matuszewski.
13' Pilarczyk z powietrza - obok bramki.
14' Wrzutka Łapety w pole karne, a Pilarczyk z bliska, uderzeniem głową przenosi futbolówkę nad poprzeczką, uprzedzając wcześniej wychodzącego do niej bramkarza.
15' Łapeta strzela z woleja - w golkipera K+N.
16' Bartosz Gosk próbuje swoich sił uderzeniem z powietrza. To jednak przelatuje minimalnie koło bramki. Po chwili w odpowiedzi Lisowski i jego mocne uderzenie świetnie na róg paruje Kołodziejczyk.
20' Kołodziejczyk przegrywa przebitkę z Karolem Chlebkiem i pozostawia za sobą pustą bramkę. Na jego szczęście Chlebek zbytnio się pospieszył i z dość ostrego kąta strzelając, przeniósł piłkę minimalnie obok słupka.
23' Sebastian Bielawski staje oko w oko z Kołodziejczykiem i przegrywa ten pojedynek.
25' (2:1) - Wrzutka Bielawskiego na Lisowskiego, który opanowuje piłkę i z bliska umieszcza piłkę tuz przy słupku!
27' - Żółta kartka dla Łapety za niebezpieczny faul.
28' (2:2) - Coś niesamowitego! Astech wykorzystuje grę w przewadze, a płaskim strzałem przy słupku Matuszewskiego pokonuje Gosk.
29' (2:3) - Jeszcze nie minęła kara Łapety, a "Niebiescy" wychodzą na prowadzenie. Takowe daje im Marek Słonecki! Na boisku słychać wściekłość kapitana drużyny przeciwnej, który głośno udziela reprymendy swoim obrońcom.
32' Wrzutka Kwoka z rzutu rożnego w pole karne, a w nim najlepiej zachowuje się Lisowski, który oddaje strzał głową - minimalnie niecelny.
33' Rzut wolny szybko rozegrany. Kwok do Lisowskiego i po ofiarnym bloku obrońcy Astechu, piłka wychodzi na rzut rożny.
34' Bielawski do Lisowskiego, który strzela z woleja - tuż obok słupka.
35' Smoter wykorzystuje świetne zagranie Łapety i wychodzi sam na sam z Matuszewskim. Zawodnik z numerem "69" będąc pod bramką nie zachowuje jednak zimnej krwi i trafia wprost w bramkarza.
35' (3:3) - Niewykorzystana sytuacja się zemściła. Lisowski w kontrze, wyprzedza obrońcę, mija bramkarza i strzałem do pustej bramki doprowadza do remisu!
36' Łapeta z powietrza - nad poprzeczką.
40' Wrzutka Łapety z rzutu wolnego i w zamieszaniu w polu karnym zaskakujący strzał głową z bliska oddaje Gosk. Po tym instynktownie interweniuje Matuszewski, jeszcze dobitka i futbolówkę chwyta golkiper debiutanta.
40' Jeszcze jedna szansa, tym razem lecimy w drugą stronę. Kwok strzela z dystansu i piłka minimalnie mija słupek bramki Kołodziejczyka.

Po bardzo zaciętym spotkaniu padł remis 3:3, który wydaje się z przebiegu gry, jak najbardziej sprawiedliwy. Tym samym Kuehne+Nagel pokazuje, że nie mozna go lekceważyć i będąc już praktycznie utrzymanym, może jeszcze sporo namieszać w ligowej tabeli. W wypadku Astechu - awans do 1 ligi ciągle jest sprawą otwartą, ale o mistrzostwie w lidze nie ma już mowy. Następny mecz zespół Marcina Lisowskiego czeka z rewelacyjnym beniaminkiem - Zawsze Ostatnimi. "Niebiescy" z kolei w hicie podejmą liderującą Zbieraninę!