19.05 godz. 20:50, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
Skład: Kluba, Nowicki, Paszkowski, Karwacki, Ciura, Idzik, Chrzan, Rychel, Głódz, Zienkiewicz, Wilczyński, Wilk, Popowicz
Skład: Matuszewski, Saferna, Lisowski, Kwok, Chlebek, Kościuszkiewicz
17' Tomasz Nowicki
38' Tomasz Nowicki
37' Marcin Lisowski
Zawodnik meczu: Jacek Matuszewski (Gdyby nie jego świetna postawa w bramce K+N z pewnością nie cieszyło by się ze zwycięstwa. Wybronił kilka groźnych strzałów, parę razy wyszedł również zwycięsko z pojedynków sam na sam )

Spotkanie debiutantów w lidze Wrocbal. Zespół Marcina Lisowskiego spisuje się nieco poniżej oczekiwań i zamiast walczyć o promocje wyżej, tak jak miało to miejsce na Redeco, teraz musi bronić przed spadkiem. Duet supersnajperów  Lisowski - Kwok, który strzelił czterdzieści osiem bramek na hali, teraz uzbierał ich zaledwie...osiem. Czy powiedzie on swoich kolegów do ważnego zwycięstwa? Faworytem tego spotkania jest właśnie K+N jednak ekipa Michała Rychela na pewno łatwo się nie podda i będzie chciała zdobyc premierowe punkty we Wrocbalu.

1' Na boisko przy Sarbinowskiej dotarło tylko sześciu graczy ekipy K+N. Czy Hoist Finance wykorzysta przewagę liczebną i zdobędzie premierowe punkty we Wrocbalu?
3' Płaskie uderzenie Wilczyńskiego z dystansu jednak pewnie interweniuje Matuszewski.
5' Wilk przejmuje piłkę na środku boiska i rusza z indywidualną akcją. Po minięciu dwóch rywali wpada w pole karne jednak przegrywa pojedynek sam na sam z Matuszewskim.
8' Płaskie uderzenie Lisowskiego z dystansu o centymetry mija bramkę strzeżoną przez Klubę.
12' Matuszewski wybija piłkę na rzut rożny po mocnym strzale Chrzana z linii pola karnego.
14' Strzał Lisowskiego z 15 metrów jednak zbyt lekki i Kluba nie ma problemów z interwencją.
17' Tomasz Nowicki ukarany żółtą kartką za przerwanie korzystnej akcji przeciwnika
24' Matuszewski wygrywa pojedynek sam na sam z Chrzanem, po chwili ten sam zawodnik ponownie uderza na bramkę jednak tym razem bramkarza K+N wyręcza Marcin Lisowski wybijając futbolówkę z linii bramkowej.
26' Potężne uderzenie Lisowskiego z 15 metrów w niewielkiej odległości mija bramkę.
28' Po strzale Wilczyńskiego z narożnika pola karnego piłka o centymetry mija spojenie słupka z poprzeczką.
34' Matuszewski odbija piłkę po mocnym strzale Nowickiego.
37' (1:0) - Po małym zamieszaniu w polu karnym Kwok zagrywa do Marcina Lisowskiego, który z najbliższej odległości umieszcza piłkę w bramce.
38' Tomasz Nowicki nie zgadza się z decyzją arbitra o nieodgwizdaniu na nim przewinienia i kieruje w jego stronę głośne pretensje za co zostaje ukarany drugą żółta a w konsekwencji czerwoną kartką

Gracze Hoist Finance po tym meczu mogą mieć pretensje tylko i wyłącznie do samych siebie. Grając przez całe spotkanie z przewagą jednego zawodnika nie potrafili wykorzystać stworzonych przez siebie okazji co zemściło się w końcowych minutach. Po raz kolejny dał o sobie znać zabójczy duet K+N czyli Lisowski - Kwok , który przeprowadził decydującą o losach spotkania akcję. W następnej kolejce Kuehne+Nagel Bielany spotkają się z ekipą Auto Truck natomiast Hois Finance pierwszych punktów w tym sezonie będzie szukał w starciu z sąsiadującym w tabeli Brakiem Sponsora.

Jacek Matuszewski (Kuehne+Nagel Bielany)

autor: Marcin