15.05 godz. 17:50, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
( 5 : 3 )
Skład: Bąkowski, Filip, Bąk, Pieśniewski, Kordas, Kot, Bolesta, Jaworski
Skład: Homa, Ploch, Obremski, Bekała, Naliwajko, Buczyński, Krukowski, Rądlewski, Graca
8' Paweł Bolesta
12' Przemysław Jaworski
14' Dawid Kot
31' Przemysław Bąk
32' Przemysław Jaworski
34' Tomasz Bąkowski
3' Bartosz Naliwajko
10' Bartosz Naliwajko
13' Wojciech Graca
14' Bartosz Naliwajko
20' Łukasz Krukowski
24' Łukasz Homa
Zawodnik meczu: Wojciech Graca (Motor napędowy Azzurobianco, który strzelił nawet bramkę. Na wyróżnienie zasługuje również Przemysław Jaworski. )

Zwyciężyć będzie chciał również beniaminek - Zawsze Ostatni, który robi furorę w 2 lidze i w ostatnich trzech meczach, zanotował 3 wygrane, plasując się dzięki nim na najniższym stopniu podium. "Outsiderów" będzie chciało zatrzymać Azzurrobianco, które również może pochwalić się dwoma victoriami pod rząd. Jeżeli Dawid Kot i spółka chcą awansować do 1 ligi, nie mogą pozwolić sobie na wpadkę, bowiem to "Ragazzi" w razie wygranej mogą włączyć się do walki o promocje wyżej.

2' Przemysław Jaworski decyduje się na strzał z ostrego kąta i piłka ląduje na bocznej siatce.
3' (1:0) - Szybka kontra Azzurrobianco. Wojciech Graca z prawej strony centruje w pole karne, a tam piłkę do siatki pakuje Bartosz Naliwajko.
6' Dawid Kot oddaje zaskakujące uderzenie z prawej strony i piłka ląduje na słupku.
8' (1:1) - Paweł Bolesta staje oko w oko z Łukaszem Rądlewskim i doprowadza do remisu!
9' Michał Kordas sprzed pola karnego - nad poprzeczką. Po chwili Kot z bliska - w bramkarza.
10' (2:1) - Naliwajko mija dwóch obrońców rywala i strzałem przy słupku pokonuje Tomasza Bąkowskiego.
12' (2:2) - Paweł Pieśniewski podaje w tempo do Jaworskiego, który lobuje wychodzącego do niego Rądlewskiego.
13' (3:2) - Natychmiastowa odpowiedź "Ragazzich". W kontrze piłkę w pole karne dostaje Graca i technicznym strzałem przy słupku pokonuje Bąkowskiego.
14' (3:3) - Rozwiązał nam się worek z bramkami. Dawid Kot płaskim uderzeniem zdobywa gola i odpowiada na trafienie Gracy. Obie defensywy nie są dzisiaj w formie...
14' (4:3) - Naliwajko uderza sprzed pola karnego i po rękach Bąkowskiego piłka wtacza się do siatki. Snajper Azzurro ustrzelił hattricka.
15' Naliwajko wychodzi sam na sam z Bąkowskim i przegrywa ten pojedynek.
16' Wrzutka w pole karne "Outsiderów". Z piłką mija się Bąkowski, a akcję głową zamyka Naliwajko, przenosząc piłkę tuż koło bramki.
18' Rzut wolny przed polem karnym gości. Do piłki podchodzi Graca i jego mocne uderzenie świetnie broni Bąkowski.
20' (5:3) - Naliwajko strzela z ostrego kąta i niepewnie interweniuje bramkarza ZO. Piłka wpada pod nogi Gracy, który odgrywa jeszcze do Łuksza Krukowskiego, który mocnym strzałem pod poprzeczkę podwyższa prowadzenie "Azzurro".
24' - Łukasz Homa zostaje ukarany żółtą kartką za blokowanie wznowienia piłki z autu przez rywala.
26' Kontra Zawsze Ostatnich. Kot do Jaworskiego, który uderza tuż koło słupka.
30' Kordas do Przemysława Bąka i mamy poprzeczkę!
31' (5:4) - Jaworski w tempo zagrywa do Bąka, który z półwoleja pakuje piłkę do siatki, tuż przy słupku.
32' (5:5) - Pieśniewski wycofuje piłkę z rzutu rożnego na przedpole. Tam dopada do niej Jaworski, który strzałem przy słupku doprowadza do remisu.
34' - Bąkowski fauluje przed polem karnym Gracę i zostaje ukarany za to żółtą kartką.
35' Krystian Bekał z bliska trafia w Bąkowskiego. Piłka wraca do Gracy, którego uderzenie pewnie chwyta bramkarz.
36' Graca oddaje kąśliwy strzał, który po rykoszecie od obrońcy na rzut rożny instyntkownie zbija Bąkowski.

Choć przez cały mecz Zawsze Ostatni musieli gonić wynik, to im się ta sztuka powiodła. Remis nieco pokrzyżował ich plany medalowe, ale awans mają na wyciągnięcie. "Ragazzim" o takowy będzie niezwykle ciężko, ale zrobili za to kolejny kroczek w kierunku spokojnego utrzymania. Następnym razem "Outsiderzy" podejmą przedostatni w stawce Brak Sponsora. Dawny Euro-Tax natomiast zagra ze spadkowiczem - Capgemini.