08.05 godz. 19:20, Kuźniki, Sedzia: Damian Nowak
( 1 : 0 )
Skład: Przybysławski, Chrzan, Kozaczuk, Rojek, Rzepczyński, Kot, Sitek, Dembowski, Pietkiewicz
Skład: Gawłowski, Waleszczyński, Mosiej, Rumin, Jała, Śliżewski, Dudek, Pistl, Kozłowski, Gajewski
29' Paweł Chrzan
30' Tomasz Pietkiewicz
39' Wojciech Sitek
11' Krzysztof Waleszczyński
22' Jacek Pistl
26' Wojciech Dudek
Zawodnik meczu: Tomasz Pietkiewicz (Tomek mocno harował na boisku. Dobrze grał w ofensywie i solidnie w defensywie. Strzelił nawet gola. )

Drugi mecz Fulanito powinien być teoretycznie łatwiejszy, ale pamiętajmy, że "Szachownicom" nie gra się dobrze, z nastwawionym defensywie przeciwnikiem. Tak powinni ustawić się Pivosze, którzy potrzebują punktów, aby spokojnie się utrzymać. Czy osłabiona ofensywa teamu Pawła Rumina, bez Marcina Stasiaka i Piotra Zająca, da radę pokonać fenomenalnego bramkarza rywali - Dawida Kota i zdobyć kolejne cenne punkty w kwestii awansu wyżej?

Na boisku dominuje walka z obu stron. Żadna z ekip nie chce dać sobie narzucić stylu gry przeciwnej drużyny.
6' Marcin Dembowski strzela z lewej strony i świetnie nogami interweniuje Rafał Gawłowski.
8' Krzysztof Waleszczyński decyduje się na zaskakujący strzał z dystansu i mimo rykoszetu od obrońcy, pewnie interweniuje Dawid Kot.
9' Dembowski wrzuca piłkę na Tomasza Pietkiewicza, ten oddaje strzał głową, który Gawłowski łapie do koszczyczka.
10' Strata Damiana Jały przed własnym polem karnym. Piłkę przechwytuje Pietkiewicz i uderzeniem "z dużego palca" stara się zaskoczyć golkipera Fulanito, który jednak świetnie broni.
11' (1:0) - Michał Śliżewski do Grzegorza Gajewskiego, ten z prawej strony odgrywa jeszcze do Waleszczyńskiego będącego w polu karnym, a Krzysiek strzałem z bliska nie daje żadnych szans Kotowi.
13' Waleszczyński podaje do Pawła Rumina, a kapitan gospodarzy oddaje mocny strzał sprzed pola karnego, który dobrze łapie bramkarz.
14' Andrzej Rojek zagrywa do Dembowskiego, próbuje on zaskoczyć Gawłowskiego, ale jego potężny strzał lecący na spojenie słupka z poprzeczką, świetnie zbija bramkarz.
15' Rozklepana defensywa Fulanito. Krzysztof Rzeczpyński świetnie zagrywa do Pietkiewicza, a Tomek z bliska przenosi piłkę nad poprzeczką.
17' Indywidualna szarża Wojciecha Dudka, który minął dwóch rywali, ale zabrakło mu sił na celny strzał, tak więc futbolówka przelatuje tuż koło słupka bramki Pivoszy.
18' Waleszczyński z rzutu wolnego uderza potężnie, ale...w mur.
19' Rzepczyński zgrywa do lepiej ustawionego w polu karnym Dembowskiego i zawodnik z numerem "3" z bliska - uderza, tuż koło słupka bramki strzeżonej przez Gawłowskiego.
21' Adam Mosiej zagrywa do Dudka, który trafia wprost w bramkarza.
22' - Jacek Pistil zostaje ukarany żółtym kartonikiem, za faul na rywalu.
23' Pietkiewicz huknął z dystansu i po rykoszecie od Dembowskiego piłka przelatuje tuż nad poprzeczką.
25' Po raz kolejny najaktywniejszy na boisku Pietkiewicz i po jego uderzeniu piłka zatrzymuje się na słupku.
26' Waleszczyński sprzed pola karnego i jego kąśliwe uderzenie świetnie broni Kot.
26' - Błąd zmiany w ekipie Fulanito i żółtką kartką ukarany zostaje Wojtek Dudek.
27' Wrzutka Sitka z prawego sektoru boiska i najwyżej w polu karnym wyskakuje Gawłowski - pewnie chwytając piłkę.
29' (1:1) - Sitek w tempo do Pawła Chrzana, który mając przed sobą tylko bramkarza, pewnym uderzeniem w długi róg pokonuje Gawłowskiego. Remis!
30'   (1:2) - Dembowski wrzuca piłkę w pole karne, a w nim najlepiej zachowuje się Pietkiewicz, który strzałem głową pokonuje bramkarza rywali. Dwa szybkie ciosy Pivoszów.
31' Kot pewnie łapie wrzutkę Krzysztofa Kozłowskiego.
35' Kozłowski do Waleszczyńskiego i snajper gospodarzy minimalnie przestrzelił.
36' Rzepczyński podaje do Rojka nadbiegającego z lewej strony. Andrzej przyjmuje piłkę i natychmiastowo strzela i na raty piłkę łapie Gawłowski. Po chwili kontra Fulanito zakończona niecelnym uderzeniem Dudka z dystansu.
38' Waleszczyński płasko uderza i...słupek ratuje Kota.
39' (1:3) - Kontra Pivoszy. Piłkę zagraną za plecy obrońców rywala, świetnie przyjmuje w polu karnym Sitek i płaskim uderzeniem przy słupku kończy strzelanie dzisiejszego dnia i przypieczętowuje wygraną swojej drużyny.

W meczu walki bardziej skuteczni okazali się Pivosze, którzy odnoszą bardzo ważne zwycięstwo w kontekście utrzymania. "Szachownice" nie mieli dzisiaj szczęścia i skuteczności, tak więc przegrali pierwszy mecz w tym sezonie, komplikując sobie tym samym sprawę awansu do 1 ligi. Następnym razem zespół Pawła Rumina zagra w hicie z Astechem, natomiast "Pivoszki" podejmą liderującą w 2 lidze - Zbieraninę.