07.05 godz. 19:30, Kuźniki, Sedzia: Michał Baraniecki
1 : 3
( 1 : 1 )
Skład: Michałowski, Kmieć, Herman, Kropidłowski, Jaworski, Piędel, Sapeta, Jóźwiszyn
Skład: Matuszewski, Saferna, Bienias, Lisowski, Peliak, Kwok, Bielawski, Chlebek, Kościuszkiewicz
2' Radosław Jaworski
23' Radosław Jaworski
40' Arkadiusz Kropidłowski
16' Fabian Kwok
Zawodnik meczu: Radosław Jaworski (Radek był bardzo aktwynym zawodnikiem, tak więc stwarzał nawiększe zagrożenie pod bramką rywala. Strzelił też dwie ważne bramki. )

Drugim spotkaniem jakie rozegra Zbieranina będzie mecz z debiutantem - Kuehne+Nagel Bielany. Te oprócz jednej wpadki radzą sobie przyzwoicie i mogą namieszać w układzie tabeli. Ich świetny duet - Marcin Lisowski - Fabian Kwok może napsuć krwi, nawet faworytowi. Tak więc na niego wicelider będzie musiał mieć szczególną uwagę.

2' (0:1) - Radosław Jaworski wychodzi sam na sam z Jackiem Matuszewskim i płaskim uderzeniem przy dalszym słupku - otwiera wynik tego meczu.
4' Łukasz Kmieć strzela z dystansu i pewnie piłkę łapie Matuszewski.
6' Mateusz Sapeta znajduje się w sytuacji sam na sam z golkiperem K+N, ale przegrywa ten pojedynek.
7' Michał Herman huknął z dystansu i świetnie piłkę na rzut rożny sparował Matuszewski.
9' Marcin Piędel uderza sprzed pola karnego i futbolówka przelatuje tuż nad poprzeczką - ogromna przewaga Zbieraniny.
10' Fabian Kwok decyduje się na strzał z dość ostrego kąta, ale niestety ten nie wpada do bramki, bowiem świetnie na posterunku znajduje się Michał Michałowski - broniąc to uderzenie.
11' Jaworski do Piędela i świetna interwencja Matuszewskiego, który dobija piłkę do ziemi - nogami.
12' Indywidualna akcja Arkadiusza Kropidłowskiego i Arek uderza z piątego metra - tuż nad poprzeczką.
14' Kmieć podaje do Jerzego Józwiszyna i Jurek przenosi piłkę tuż nad poprzeczką. Po chwili samotnie w kontrze Marcin Lisowski, ale koło słupka uderzył.
16' (1:1) - Lisowski z łatwością okiwał obrońcę przy linii końcowej i zgrywa do będącego w polu karnym Kwoka, który płaskim strzałem, po lekkim rykoszecie od obrońcy - zaskakuje Michałowskiego. Mamy remis!
17' Herman w tempo zagrywa do Jaworskiego, ale Radek z bliska, technicznym strzałem przenosi piłkę minimalnie nad poprzeczką.
18' Lisowski potężnie uderza z rzutu wolnego i piłkę na raty broni Michałowski.
23' (1:2) - Herman zagrywa idealną piłkę z prawego skrzydła w pole karne, a w nim najprzytomniej zachowuje się Jaworski, który strzałem do pustej bramki, pod poprzeczkę, wyprowadza swoich kolegów na prowadzenie.
25' Indywidualna szarża Lisowskiego, ale wykończenie nienajlepsze i piłka przelatuje tuż koło słupka.
27' Piędel do Jarowskiego, który zgrywa jeszcze do Hermana, ale Michał źle przymierzył i kończy akcje uderzeniem nad poprzeczką.
30' Kropidłowski oddaje kąśliwe uderzenie, ale instynktownie nogami broni je Mateuszewski.
34' Kropidłowski sprzed pola karnego - w koszyczek bramkarzowi.
36' Kwok składa się do strzału, ale w ostatniej chwili dobrze blokuje go Kmieć.
38' Lisowski do Kwoka i pojedynek z Fabianem w fantastyczny sposób wygrywa Michałowski.
40' (1:3) - Jaworski do Kropidłowskiego. Arek huknął z dystansu i tym samym nie dał żadnych szans Matuszewskiemu na skuteczną interwencje.
40' Herman do Jaworskiego, ale Arek przenosi piłkę nad poprzeczką.

Jak na lidera przystało - zespół Łukasza Kmiecia - nie zawiódł i obronił swój własny fotel. Bielany mimo starań były dzisiaj gorsze od swoich rywali i zasłużenie przegrały. Kolejny mecz Zbieraninę czeka 12 maja, kiedy to na jej drodze stanie ekipa Pivoszy. Debiutant w następnym swoim starciu spotka się z FC Velicante Wrocław - dzień później.