05.05 godz. 18:35, Kuźniki, Sedzia: Damian Nowak
( 2 : 1 )
Skład: Kałuża, Purtak, Zając, Jakimczyk, Franckiewicz, Andrzejak, Samson, Stańczyk
Skład: Puchała, Łapeta, Twardowski, Słonecki, Pilarczyk, Smoter, Kołodziejczyk, Gosk
3' Andrzej Kałuża
25' Krzysztof Samson
3' Rafał Pilarczyk
6' Aleksander Twardowski
Zawodnik meczu: Adam Łapeta (Adam brał udział w praktycznie każdej akcji swojej drużyny. Miał również asystę.)

Na potknięcie Zbieraniny czyha Astech, który "skrzyżuje rękawice" z Capgemini. Obie ekipy są w dobrych nastrojach po ostatnich meczach. "Niebiescy" rozbili Brak Sponsora - 9:0 i zasiedli na fotelu lidera, "Biali" przełamali się z Velicante i wydostali się ze strefy spadkowej. Obie ekipy posiadają w swoich szeregach zawodników, którzy mogą przesądzić o losie wygranej. W Capgemini są to Łukasz Nowak i Jacek Jakimczyk, w Astechu - Wiktor Smoter czy Adam Łapeta. Faworytem tego starcia będzie zespół Roberta Puchały, ale pamiętajmy, że drużyna walcząca o przetrawnie nie raz urywała punkty, tej walczącej o puchary. Oby taka zasada dopisywała i w tym meczu i żeby nie był on jednostronny.

2' Robert Puchała zgrywa na lewe skrzydło do zamykającego akcję Adama Łapety, ale strzał Adama w ostatniej chwili został zablokowany.
3' (1:0) - Bartosz Gosk mocno uderza z rzutu wolnego i kapitalnie interweniuje Paweł Stańczyk, parując piłkę na poprzeczkę. Po chwili piłka spada pod nogi Rafała Pilarczyka i ten pewnym strzałem przy słupku, otwiera wynik tego meczu.
3' (1:1) - Jeszcze Astech nie zdąrzył się zorganizować po strzelonej bramce i już taką stracił. Szybka akcja Capgemini. Piotr Andrzejak zagrywa piłkę do będącego na przedpolu Andrzeja Kałuży i kapitan spadkowicza płaskim strzałem, tuż przy słupku - doprowadza do remisu!
4' Mocne uderzenie Pilarczyka i świetnie broni je Stańczyk.
6' (2:1) - Łapeta na prawym skrzydle okiwał obrońcę i wrzucił piłkę w pole karne. W nim najprzytomniej zachował się Aleksander Twardowski i strzałem głową wyprowadza swoich kolegów na prowadzenie.
7' Krzysztof Samson staje oko w oko z Sebastianem Kołodziejczykiem i fatalnie przestrzela, przenosząc piłkę wysoko nad bramką.
10' Wiktor Smoter strzela z prawej strony i instynktownie broni Stańczyk. Po chwili swoich sił próbuje Łapeta i znowu świetnie bramkarz.
11' Robert Franckiewicz podaje do Krzysztofa Samsona i Krzysiek przegrywa pojedynek jeden na jeden z Kołodziejczykiem.
12' Łapeta strzela i piłka minimalnie mija słupek bramki Stańczyka.
16' Twardowski z dystansu - nad poprzeczką.
17' Smoter strzałem z bliska kończy dobrą akcję "Niebieskich" i pewnie piłkę łapie golkiper "Białych".
23' Piotr Andrzejak mija obrońcę Astechu, potem bramkarza i strzela na bramkę, ale w ostatniej chwili obrońca wybija piłkę lecącą do pustej bramki.
24' Gosk kończy akcję strzałem tuż koło słupka.
25' Puchała do Łapety i świetnie nogami broni Stańczyk.
25' (2:2) - Samson minął rywala tuż przy linii, "ściął" w kierunku pola karnego, wyminął bramkarza i strzałem na pustą bramkę doprowadził do remisu.
30' Samson próbuje z dystansu i futbolówka przelatuje wysoko nad poprzeczką.
31' Andrzejak kończy dobrą akcję swojej drużyny strzałem głową, ale minimalnie przestrzela.
32' Łapeta świetnie zagrywa do Smotera i ten z bliska trafia w bramkarza.
33' Pilarczyk z dystansu i nad poprzeczkę jego strzał zbija golkiper gości.
34' Łapeta minął dwóch rywali i wyłożył "patelnię" Smoterowi, który mając przed sobą pustą bramkę - nie trafił w piłkę!
35' Jacek Jakimczyk do Samsona i Krzysiek strzela z bliska, ale tuż koło słupka.
37' Smoter do Puchały i Robert strzela, ale po raz kolejny nogami broni Stańczyk.
40' Franckiewicz na przebój, wszedł między dwóch obrońców Astechu i znalazł się w sytuacji jeden na jeden z Kołodziejczykiem, ale jego mocne uderzenie Sebastian ofiarnie obronił.

Faworyt zawiódł, mimo iż przeważał przez całe spotkanie to jednak nie potrafił tej przewagi udokumetnować. Zawodnicy Roberta Puchały muszą się cieszyć nawet z jednego punktu, bo ich strzelecka indolencja mogła się zemścić. W przyszłym tygodniu Astech zmierzy się z Fulanito ft. Burger Ltd. Capgemini zaś podejmie Azzurrobianco.

Adam Łapeta (Astech)

Zauważyłeś jakiś błąd w opisie lub statystykach? Napisz: m.pondel@wrocbal.pl
 - Gol; - Przerwa w grze;  - żółta kartka;  - czerwona kartka;  - druga żółta kartka;
 - kontuzja;  - znacząca zmiana;  - czas dla drużyny/przerwa w grze.