08.04 godz. 18:35, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
2 : 2
( 1 : 0 )
Skład: Miętkiewicz, Ploch, Obremski, Naliwajko, Buczyński, Krukowski, Rądlewski, Janusz
Skład: Sokołowski, Wilkiewicz, Kuś, Wieczorek, Strzępka, Bielaszka, Wieczorek, Cynar, Kuźniewski, Rył, Buczak
25' Jarosław Miętkiewicz
28' Bartosz Janusz
17' Wojciech Wieczorek
29' Andrzej Cynar
Zawodnik meczu: Jarosław Miętkiewicz (Trudny do przejścia w obronie do tego skuteczny w ataku. Autor wyrównującej bramki dla Azzurrobianco, która wlała w jego drużynę nadzieje na osiągnięcie korzystnego rezultatu w starciu z wyżej notowanym rywalem)

Zespoły przystąpią do tego spotkania w zupełnie odmiennych nastrojach. Velicante na inaugurację wysoko pokonało Auto Truck, Azzurrobianco natomiast musiało uznać wyższość Zbieraniny. Faworytem w tym meczu wydaje się być ekipa Wojciecha Wieczorka jednak Łukasz Homa i spółka z pewnością tanio skóry nie sprzedadzą...

4' Po strzale Naliwajki z dystansu Kuś na raty łapie piłkę.
7' Cynar zagrywa w tempo do Sokołowskiego a ten przegrywa pojedynek sam na sam z Rądlewskim.
9' Mocny strzał Naliwajki z narożnika pola karnego o centymetry mija spojenie słupka z poprzeczką.
13' Krukowski płasko uderza z 10 metrów. Piłka w niewielkiej odległości mija bramkę.
17' (1:0) - Wojciech Wieczorek strzałem z 9 metrów otwiera wynik spotkania.
19' Sokołowski huknął z dystansu, do szczęścia zabrakło naprawdę niewiele.
22' Janusz Dalekim zagraniem uruchamia Naliwajkę, ten decyduje sie na strzał bez przyjęcia, po którym Kuś wybija piłkę na rzut rożny.
25' (1:1) - Po strzale Jarosława Miętkiewicza z 12 metrów i rykoszecie od jednego z rywali piłka wpada do bramki obok zaskoczonego Kusia.
28' (1:2) - Azzurrobianco idą za ciosem! Bartosz Janusz nie marnuje doskonałej okazji i w sytuacji sam na sam pewnym strzałem wyprowadza Ragazzich na prowadzenie.
29' (2:2) - Natychmiastowa odpowiedź Velicante. Dośrodkowanie Sokołowskiego z rzutu rożnego na bramkę zamienia Andrzej Cynar.
32' Indywidualna akcja Wieczorka, który przed polem karnym minął jednego z rywali, jednak jego strzał w ostatniej chwili został zablokowany.
34' Niepewna interwencja Kusia po strzale Naliwajki, na szczęście dla jego drużyny bez konsekwencji.
35' Cynar uderza z linii pola karnego minimalnie nad poprzeczką.
37' Kontrowersyjna sytuacja! Po dośrodkowaniu w pole karne strzał głową oddaje Miętkiewicz. Piłka trafia w słupek i..... w ocenie graczy Azzurrobianco odbija się za linią bramkową. Interweniujący Kuś wybija futbolówkę a gracze Ragazzich ostro protestują, jednak bez rezultatu gdyż sędzia Malec nakazuje grać dalej.
39' Kąśliwe uderzenie Naliwajki z dystansu po którym Kuś wybija piłkę na rzut rożny.

Wynik tego spotkania można uznać za małą niespodziankę. Velicante przez wielu stawiane jako jeden z głównych kandydatów do awansu nie zaliczy tego meczu do udanych. Trzeba jednak wspomnieć że Azzurrobianco rozegrało bardzo dobre zawody, było równorzędnym rywalem a co więcej miało sytuacje do tego by rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść. W następnej kolejce rywalem "Pasów" będą Zawsze Ostatni, Azzurrobianco natomiast o punkty powalczy z Astechem.